Sari la conținut
Forum Roportal
Hebe

Cel mai urat "compliment" primit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Tu ma" :lol:

 

Un "compliment", primit de la unul din cei mai vicleni sefi ai mei. Reparasem o ghilotina, fara sa fie aceea treaba mea, in cam un sfert de ora. Statusera cu ea, stricata, vreo 2 saptamini, si duceau materialele la taiat la altii. Contra cost. Muncitorul care era pus sa repare imi era prieten si a sesizt si el rautatea, A fost prima si ultima data cind am facut o treaba ce nu trebuia sa o faca un inginer. Demult, in epoca ceausista cind oamenii care faceau ceva sa se miste, erau ....vinovati.

 

Ma scuzati ca sint inginer, dar nu mai fac :good:

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca am accent de Bucuresti (Dorobanti) cu toate ca mama e din Brasov si eu mi-s crescuta pe afara. :good:

Cum mama masii nu stiu, ca am fost in Buc de doua ori in viata si habar nu am unde-i Dorobanti asta.

Am prietene bucurestence aici de ani de zile.Probabil ca vorbind romaneste numai cu ele m-am molipsit cu accentul.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca am accent de Bucuresti (Dorobanti) ...

 

 

Asta-i prea de tot ca Dorobanti este un hotel in Bucuresti, poate pe strada cu acelas nume, insa nu se poate considera dialect limbajul folosit de romanii care se aventuriaza sa-si faca cumparaturile in magazinele lor. Eu tin minte cand l-au dar in functie prima oara, am fost la inagurare, dar mai nou DBA Hotel HOWARD JOHNSON de pe Calea Dorobantilor.

 

 

Ieri o mexicanca m-a facut romanca in marketul mexican ... ca seamana felul cum vorbesc cu colegele ei de munca.

Cred ca de la prea multa folosinta de forum am schimbat accentul maghiar ....

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,olteanca a dracului " - facuta de o timisoreanca , dar nu m-am suparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TheUnknown, cu Dorobantiul este ceva ce tu probabil nu stii: este locul cel mai "de fitze" din Bucuresti. Adica unde mergi sa fii vazut ca sa fii considerat "la moda". Ceva de genul asta. Ca de pitzipoance daca-ti zic s-ar putea sa nu stii, e o chestie destul de noua, ca termen.

 

Aza, pe mine ma enerva la inceput ca bucurestenii nu fac diferenta intre Ardeal si Banat. Acum m-am obisnuit. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o colegă - "Ţi-ai pensat str

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×