Sari la conținut
Forum Roportal
Cost3l_lp

hp c6820 problemeeee

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut!

am o imprimanta multifunctionala hp c6280 are 6 cartuse fiecare cerneala lui.

toate bune si frumoase dar de un timp negru nu-l mai scoate negru ci mai mult spre rosu pt fotografii iar daca ii dau sa scoata un text negru scoate foaia alba

am intercat mai multe ia are la configuratii :curatare cap imprimanta , aliniere (numai aici a mers negru)... mai multe prostii si le-am dat pe toate ba chiar am gasit niste chesii si am resetat sistemul deci tot ce se putea n-am ce sa mai fac poate imi zice-ti voi o parere caci ma terminat psihic.

MULTUMESC!!!

Editat de Cost3l_lp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai incercat sa schimbi cartusele? si eu am aceeasi problema ca tine si era de la imprimanta nu de la cartuse, daca nu e de la cartuse atunci poate fi de la imprimanta

 

pai nu cartusul e bun original nou nout dar ia nu merge ia nu trage. trage cerneala din cartus doar ca nu scoate negrul cum trebue e mai rosiatic asha la poze si uneori la pdf-uri dar in rest ia scoate foaia goala cred cai din ia nu este de la cartush

 

pai nu cartusul e bun original nou nout dar ia nu merge ia nu trage. trage cerneala din cartus doar ca nu scoate negrul cum trebue e mai rosiatic asha la poze si uneori la pdf-uri dar in rest ia scoate foaia goala cred cai din ia nu este de la cartush

stii cumva ce sa i fac?

pot rezolva cv acasa sau trebue sa ma duc in service

ms!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×