Sari la conținut
Forum Roportal
Larfrage

Problema Calculator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, sunt nou pe acest forum.

Am o problema la PC in jocurile mai noi, mai performante ca de exemplu splinter cell conviction sau assassins creed 2 sau chiar si 1.

 

Dupa parerea mea am un calculator catusi de putin performant:

Placa video: GeForce GTS 250 1gb DDR3 (de la Gainward, luata acum 2 zile)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ (2.81 GHz)

2 Rami Geil fiecare de cate un 1gb

Placa de baza: Asus M2NX - Plus

si hard diskul (care nu cred sa aiba vreo legatura cu frameurile) de 250 gb

 

Chiar nu imi pot da seama de ce in unele jocuri (ca cele mentionate mai sus) la un anumit interval de timp incepe sa intre in frameuri.

De exemplu in Splinter Cell: Conviction: Intru in joc, dau continue story, si la 1min si 30 de secunde imi face frameuri timp de 5 secunde, iar dupa ce termina cu frameurile, incepe iar, dupa 1min si 30 de secunde.

Pur si simplu nu stiu ce poate avea (nu ma dau drept expert) dar inainte sa cumpar placa video si eu si tatal meu am crezut ca aceasta e de vina, dar nu e asa.

Daca exista cineva expert in calculatoare, sau daca stie care este problema l-as ruga sa ma ajute.

Editat de Larfrage

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, da` sa nu-mi zici ca joci cu totul full. Incearca si tu sa mai schimbi o rezolutie, pui pe medium chestii care nu te intereseaza (spre exemplu` shadows, fog, world detail etc etc) si cel mai probabil o sa poti sa le joci. Sistemul care il ai este destul de bun... totusi, n-ar strica 1 Gb ram in plus. :blink: Cheers!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai assasins creed iti cere 2 minim la ram, 3 recomandat.Foloseste foarte multe resurse jocul ala.(cel putin asa stiam, de cand am jucat prima versiune).

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×