Salt la continut

Fotografie

Seriale turcesti

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
8 replici la acest subiect

#1 Candy_girl2385

Candy_girl2385

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 33 mesaje

Scris 24 April 2010 - 10:28 AM

Va plac serialele turcesti?cele care se difuzeaza acum pe Kanal d?
mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 Naeema

Naeema

Color me impressed...

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 17823 mesaje

Scris 24 April 2010 - 12:06 PM

mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:

Kurtlar Vadisi (Valea lupilor) inclusiv Kurtlar Vadisi Irak

Aceast mesaj a fost editat de Intifada: 24 April 2010 - 12:16 PM

• 0

#3 Dany29

Dany29

dany28

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 460 mesaje

Scris 24 April 2010 - 01:28 PM

Mie mi-a placut 1001 de nopti . Si Havin , dar nu in aceeasi masura . Am mai vazut din Inainte de sfarsit , dar nu de la inceput .

Am o prietena turca - ea spunea ca nu urmareste seriale de-ale lor :bye: Urmareste ale altor natii ..Si ei ii plac ca si mie cela sud coreene . 8) Desi sunt bune si cele turcesti . No 1 insa raman coreenii .
  • 0

#4 Candy_girl2385

Candy_girl2385

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 33 mesaje

Scris 24 April 2010 - 05:25 PM

Kurtlar Vadisi (Valea lupilor) inclusiv Kurtlar Vadisi Irak

eu nu am vazut decat cateva episoade din valea lupilor ,asta pana au schimbat ora de difuzare si nu am putut urmari pana la capat :bye:
  • 0

#5 Aseneth

Aseneth

eminenta cenustie

• Gold Member
  • 6575 mesaje

Scris 10 March 2011 - 08:14 PM

eu nu am vazut decat cateva episoade din valea lupilor ,asta pana au schimbat ora de difuzare si nu am putut urmari pana la capat :(

Mi-a placut cel mai mult Ezel, o ecranizare excelenta a cartii Contele de Monte Cristo. Nu este ecranizare fidela,bineinteles, dar ideea de baza ramane aceeasi.
  • 0

#6 flori de camp

flori de camp

Ochelarista cârcotaşă!

• Silver Member
  • 4885 mesaje

Scris 10 March 2011 - 09:33 PM

Mie mi-au placut "Asi" si "Poveste de familie". M-au convins cu coloana sonora. :(
  • 0

#7 Cassandra

Cassandra

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 525 mesaje

Scris 11 March 2011 - 09:08 AM

Eu am facut o fixatie pentru "Dragoste si Pedeapsa", "Anii pierduti", "Poveste de familie" si "Tradare in familie", desi le-am vazut mai mult pe net decit la TV.
M-au atras nu atit subiectele in sine (interesante, dar cam exagerate citeodata in ansamblu - "Anii Pierduti" de ex), cit jocul actorilor. Asemenea realism in interpretare si empatie a senzatiilor rar am vazut, inclusiv in cinematografia cu pretentii...oamenii nu se regasesc in subiect, cit in trairi, un fel de oglinda proprie.
Pentru mine a fost o surpriza foarte frumoasa cinematografia turca :(
  • 0

#8 Mio-ghio

Mio-ghio

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 03 January 2012 - 03:29 PM

Bună! Vă salut pe toţi fanii serialelor turceşti! Şi pentru că suntem la începutul lui 2012, vă urez un an nou mult mai bun decât cel care-a trecut şi un călduros LA MULŢI ANI! M-am înscris pe acest forum pentru că şi eu sunt fană seriale turceşti. Acum pe Canal D, lunea şi marţea, la 20.00, se difuzează INIMA NU RESPECTĂ REGULI - titlul original - UNUTULMAZ (De neuitat). E super tare filmul şi actorii şi decorurile şi peisajele şi subiectul. L-am văzut dinainte pe net, dar în limba lor şi acum urmăresc şi pe tv, să văd dacă am înţeles bine. E extraordinar! Şi actorii joacă aşa de bine, sunt aşa de naturali, de parcă sunt ei înşişi. Dar am găsit altul pe net, care, după părerea mea, l-a-ntrecut pe UNUTULMAZ. Se numeşte FATMAGUL CE VINA ARE? - titlul original - FATMAGUL'UN SUCU NE?. Dacă ştiţi despre ce e vorba, aş vrea să comentăm.
  • 0

#9 whosyourdady

whosyourdady

lord

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 672 mesaje

Scris 16 October 2012 - 03:21 PM

urmaresc doar Muhtesem Yuzyil, in traducerea celor de la Kanal D: Soliman Magnificul: Sub domnia iubirii.
  • 0