Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna!Urmaresc de ceva timp povestile voastre si intr-un final m-am hotarat sa va povestesc si eu o intamplare din viata mea...Mai intai trebuie sa va spun ca aveam 12 ani,era vara si aveam chef de aventura.Intamplarea se intinde pe 3 luni de zile..deci pe tot timpul verii si nu as putea sa va povestesc chiar tot pentru ca mi-ar lua foarte mult timp.bun..sa incep

Deci intr-o luni dimineata ma duc dupa prietena mea cea mai buna sa iesim afara.fata era foarte speriata si mi-a spus ca in weekend a avut o experienta socanta.A inceput sa imi povesteasca ca a fost cu inca cativa prieteni intr-un loc unde s-au intamplat lucruri ciudate si ei cred ca acel loc e bantuit.logic ca a inceput sa ma intereseze si pe mine(eram si sunt f pasionata de tot ce e paranormal,ciudat,interesant) si deci am programat o intalnire cu toti prietenii sa mergem acolo sa vad si eu ce si cum.Trecand peste faptul ca locul era intradevar infricosator si ciudat am avut parte acolo de cea mai nasoala experienta din viata mea.Aceasta intamplare m-a socat si am ramas traumatizata un timp destul de lung.

Ajunsi in locul acela eu eram de-a dreptul speriata din cauza faptului ca nu puteam respira f bine..poate din cauza fricii..Ne-am asezat intr-un loc,in cerc, si prietenii mei incepusera sa-mi zica tot ce au mai patit ei acolo.Ei bine..eram foarte speriata de ce auzeam.Dupa cateva ore bune de povestit si asteptat s-a intamplat ceva nasol rau...O fata(care nu credea in Dumnezeu)s-a ridicat si i-a spus unui prieten "Tu esti Diavolul,nu eu"..eram oarecum amuzata si speriata in acelasi timp ..am intrebat-o ce are..tipa nu raspundea.Si-a pus mana la gura..s-a ridicat si a vomitat.Stiti ce a vomitat?cioburi..de sticla..imi amintesc ca eram impietrita.si acum cand povestesc pt a nush cata oara sunt rece ca gheata si tremur toata..Imi amintesc f bine forma lor..toate erau la fel in forma de piramida..culmea e ca tasnisera din gura ei pline cu sange ..stiu ca pare de necrezut dar tot ce pot sa spun e ca nu mint dar nici nu ii condamn pe cei care nu cred..ani de zile am fost luata drept nebuna..dar toti cei care am vazut ce s-a intamplat am ramas traumatizati..ani de zile am visat doar clipele acelea de cosmar..nimeni nu ne credea..intr-un final am reusit sa trec peste cat de cat..despre fata aceea nu pot sa zic ca dupa ce a vomitat tot,toti am luat-o la goana.Prietena mea cea mai buna si-a intors privirea in timp ce fugea si mai tarziu ne-a spus ca tipei respective ii iesise un fum din cap..apoi tot ce stiu e ca a inceput sa rada..

Asta e o intamplare doar..din acele 3 luni de vacanta..mai sunt multe de spus dar ma opresc aici..Va voi mai povesti daca vi se pare interesanta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum a reusit paianjanul sa fuga atat de repede?si daca l-ai vazut deasupra patului tau de ce nu l-ai atins sa vezi daca este sau nu real? si daca era atat de aproape de tine nu ai simtit un miros mai ciudat?a ce mirosea.....esti sigura ca nu visai? :blink:

 

ok... m-ai dat gata cu intrebarile lol...tu crezi k in moemntele alea mie imi ardea de atins paianjeni si mirosit? Dupa ce spui tu ar fi trebuit sa il iau in brate si sa il pup, nu? lool. Incearca sa te pui in situatia mea, sa vedem daca ai fi avut curaj sa intinzi mana. :blink:)

 

Ce mi s-a mai intamplat ciudat referitor la mirosuri.... cateva nopti consecutiv, acum 1 an si cateva luni m-am trezit din cauza k nu mai puteam respira din cauza mirosului de sulf ( si inainte de a mai primi intrebari traznite....nu, nu visam, si nu, nu mancasem fasole).

 

Prefer insa sa iau o atitudine detasata fata de aceste lucruri deoarece pe linie materna, toate femeile din familie au asemenea "probleme" eu REFUZ sa le dau importanta, si am observat k devin tot mai rare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect e interesanta povestea :tease: dar nu ati mai vorbit cu fata aia de atunci???

si mai povesteste nu te opri asteptam.... :roll: :crazy:

cu fata respectiva am mai vorbit pt ca era vecina prietenei mele...dupa vreo 2 saptamani de la intamplarea aceea am mers la ea acasa cu apa sfintita...dar o evitam pe cat puteam pt ca ne era frica de ea..

Sa va spun alta intamplare...deci..eu sunt dintr-un oras mic unde toti se cunosc intre ei..si deci nu pot sa dau numele hotelului in care s-a intamplat asta..e amuzant dar,da,la un hotel s-au intamplat toate lucrurile pe care o sa vi le povestesc.Tatal unei prietene era proprietarul si deci puteam intra acolo linistite..Se spune ca in hotelul acela au murit cativa oameni,se mai spune ca defapt hotelu e construit pe nush ce loc blestemat etc..dar astea cred ca sunt doar vrajeli.Nu stiu sigur asa ca nu intru in detalii.

Ei bine,dupa 2 saptamani,eu si prietenii mei ne hotaram sa investigam..sa vedem ce s-a intamplat defapt.Hotelul are 5 etaje..pe holul de la etajul 5 s-a intamplat ce s-a intamplat.Acolo nu sunt cazati oameni niciodata(nush din ce motiv)..Ne-am luat inima in dinti si am urcat din nou toata gasca(mai putin fata cu cioburile)..a fost infricosator din nou.Dar..vroiam aventura deci,ne-am ales cu aventura.Noi credeam ca locul e bantuit..cand am urcat acolo respiram f greu toti,aveau loc schimbari de temperatura,se miscau perdelele(si nu erau geamuri deschise),se auzeau zgomote..lucruri care par minore dar pe noi ne inspaimantau.In ziua aia nici nu am stat f mult acolo deoarece ne era f frica.cand am vazut perdelele miscandu-se am luat-o la goana toti tzipand.Dupa ce am iesit din hotel am inceput sa vorbim despre ce am simtit.ei bine...va spun ca nu puteam alerga pe holurile alea..toti simtiseram ca pluteam oarecum,ca ne tinea ceva in loc..eram fascinati de tot ce traiseram dar si foarte speriati..mereu ne uitam la etajul respectiv si vedeam tot felul de forme la geamurile camerelor,tot felul de umbre..a fost o experienta traumatizanta dar si placuta in acelasi timp pt ca a fost cea mai tare vacanta din viata mea..

 

Sa incep sa va povestesc deci o intamplare interesanta..Daca ati citit cu atentie v-am spus ca dupa ce fata a terminat de vomitat cioburile,i-a iesit fum din cap.Ei bine,nu doar din ea a iesit fum.(fumul ala defapt cred ca era un spirit ceva..nu stiu alteva ce sa fi fost).

Eram intr-un parc cu totii,iar eu vroiam sa ii speriu.Am tipat dintr-o data ca sa vad cum reactioneaza.prietenii mei au venit sa vada ce am..iar de atunci eu nu imi amintesc nimic doar ca am inceput sa merg fara sa le vorbesc.Acum partea ciudata:prietena mea cea mai buna insista si acum si spune ca am incercat sa o lovesc cand se apropia de mine..eu nu imi amintesc sa fi facut asa ceva.Nu eram atat de nebuna incat sa o lovesc...apoi Toti prietenii mei mi-au spus ca in mijlocul unei strazi m-am oprit si ca din cap mi-a iesit un fum..ceva ca ceata...de aici incep si eu sa imi amintesc.stateam in mijlocul strazii si prietenii mei se ambalau.i-am intrebat ce au si de ce tipa..iar ei mi-au povestit ce am facut si ce a iesit din mine..eram socata,inspaimantata si nu imi venea sa cred..si totusi au fost toti prietenii mei care au vazut acel ceva iesind din capul meu si nu doar o persoana care sa minta..si dupa 5 ani mi se pare o gluma proasta..dar imi dau seama ca ceva s-a intamplat si nu a fost imaginatia nimanui...sper doar sa nu ma credeti nebuna..tot ce va povestesc chiar s-a intamplat,si,desi eram un copii sunt sigura ca nu a fost doar imaginatia noastra..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haide mai...se vede de la o posta ca aceste povesti sunt inventate...eu una nu cred absolut nimic...sorry cruelmirror, mai incerca...astea nu ti-au iesit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haide mai...se vede de la o posta ca aceste povesti sunt inventate...eu una nu cred absolut nimic...sorry cruelmirror, mai incerca...astea nu ti-au iesit..

cine esti tu sa afirmi aceste lucruri ?? ... eu sincer nici nu am citit povestea ..o sa o citesc... ia uite...data viitoare spui ... dupa parerea mea aceste povesti sunt inventate....dar nu generaliza...pt. ca nu se stie niciodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine esti tu sa afirmi aceste lucruri ?? ... eu sincer nici nu am citit povestea ..o sa o citesc... ia uite...data viitoare spui ... dupa parerea mea aceste povesti sunt inventate....dar nu generaliza...pt. ca nu se stie niciodata

 

draga mea in caz ca nu ai vazut:doh: am zis ca "eu una nu cred nimic.."in fine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..adevaru e ca n-am altceva mai important decat sa inventez :)am intrat pe forumu asta,am spus ce aveam de spus si..cam asta e.acuma nu e mare lucru ca e o poveste care din punctul unora de vedere nu prea poate fi credebila..ata ete!Pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine esti tu sa afirmi aceste lucruri ?? ... eu sincer nici nu am citit povestea ..o sa o citesc... ia uite...data viitoare spui ... dupa parerea mea aceste povesti sunt inventate....dar nu generaliza...pt. ca nu se stie niciodata

 

draga mea in caz ca nu ai vazut:doh: am zis ca "eu una nu cred nimic.."in fine...

:D dragule ...ai zis ca se vede clar de la o posta ca sunt inventate ....trebuia sa scrii .. dupa parere mea sunt inventate

 

acuma nu te supara ...ca degeaba te superi :sweating:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×