Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Vad ca nu se mai zic intamplari...hai sa va povestesc ce a patit o prietena de'a mea...

Sa incep cu:acum cativa ani a vrut sa se sinucida..a luat pumnul de pastile si s-a intins in pat..ea spune ca a adormit si in "visul" ei vedea totul de sus...se vedea pe ea intinsa iar mama ei ii tinea capul pe genunchi si plangea...la un moment dat se vede intr-o camera iar pe unul din pereti se vedea pe ea si pe mama ei ca pe o proiectie si in rest nimic...langa ea era un batranel care vorbea cu ea sii ii spunea sa vina cu el sa nu se mai intoarca pentru ca este grasa si nu mai stiu cum..ii spunea toate complexele ei...si i-a aratat uite daca vi cu mine o sa fie bine si pe unul din pereti i-a aratat ce viata frumoasa o sa aiba daca vine cu el...

Nu a acceptat si s-a intors pentru ca ii era mila de mama ei...ea zicea ca satana s-a "deghizat" sa zicem in Dumnezeu...adica batranelul avea o fata blanda si calma si inspira incredere si mila desi o chema in iad...

 

Aceiasi fata la cativa ani dupa faza dormea in camera ei in acelasi pat si se trezeste brusc pentru ca si-a auzit numele..dar timbrul vocal pe care a fost strigata era ca de pantera...daca intelegeti....si s-a speriat putin(Ea spune ca a fost strigata in seara aia de iele si se zice ca daca le raspunzi acesea nu te omoara dar ii iau ceva..vedere ,auz,voce...) ..incercand sa adoarma aude batai in perete..s-a gandit ca a venit fratele de la discotca si bate el pentru ca au camerele una langa alta...ea avand geamul spre strada s-a gandit cand va trece vreo masina sa lumineze camera iese pe balcon sa vada ce se intampla si daca a venit fratele...s-a facut lumina in camera si a iesit repede pe balcon si surpriza nu trecuse nici o masina..nu stie cum s-a luminat camera...A 2 a zi ea cu prietenul ei mergeau pe strada si vine o pisica neagra la ei se uita...apoi ii inconjoara pe aman2 si fuge..50m mai in fata gaseste cutite pe strada cu lama spre ei...iar seara el lucra la o brutarie si a gasit o broasca moarta intr-o paine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm ateii sunt oamenii fara credinta dar cred ca pana la urma o sa devina satanisti - cand spui asta automat implici crestinismul, ori ateii nu cred in nici un fel de divinitate, de la zeii greci si egipteni si nordici pana la Buda si Allah si Confucius. Daca devin satanisti, vor fi impotriva bisericii ortodoxe/catolice/protestante si nu vor avea treaba cu altii. Eu am spus doar ca o sa ajunga ei sa creada in ceva. Depinde in ce vad adevarul... ca pana la urma, asta vrem toti.

 

mai .... satanistii nu sunt impotriva crestinismului ....de unde scoatetii chestiile astea? ... satanismul nu depinde deloc de crestinism ....cu atat mai putin nu e impotriva crestinismului ....satanistii spre deosebire de crestini respecta libertatea de decizie a individului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Satanismul se rezuma la alte tampenii nu este chiar cum il credem noi...iar atei nu exista este demonstrat stiintific...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satanismul se rezuma la alte tampenii nu este chiar cum il credem noi...iar atei nu exista este demonstrat stiintific...

satanismul nu se rezuma la tampenii...doar tampitii cred asa ceva .... sa nu o iei personal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai .... satanistii nu sunt impotriva crestinismului ....de unde scoatetii chestiile astea? ... satanismul nu depinde deloc de crestinism ....cu atat mai putin nu e impotriva crestinismului ....satanistii spre deosebire de crestini respecta libertatea de decizie a individului - nu e asta topicul, dar ti-o zic pentru ultima oara, daca nu aveau treaba cu crestinismul, se numeau altfel. Satanism e prea batator la ochi... acum, ca ii numesc asa altii, e altceva, dar ei puteau sa-si schimbe numele filierei... gaseau ei ceva diferit de orice nuanta crestina/biblica. Dar se pare ca nici macar nu incearca... si in plus, am vazut si eu niste chestii care lasa de dorit si care chiar m-au determinat la unele schimbari mai profunde... asa ca lasa-ma cu saracii satanisti... Povestile de groaza mai merg daca nu sunt luate in sens religios... dar sa le lasam sa fie doar de groaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai incput si eu o sa termin... se numesc satanisti pt. ca,se inchina Satananei....cum ai vrea sa se numeasca altfel?lasa-ma si tu cu saracii crestini .... am vazut la ei nu niste chestii ci o groaza de chestii care lasa de dorit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai .... satanistii nu sunt impotriva crestinismului ....de unde scoatetii chestiile astea? ... satanismul nu depinde deloc de crestinism ....cu atat mai putin nu e impotriva crestinismului ....satanistii spre deosebire de crestini respecta libertatea de decizie a individului -

 

hahahaha! ma faci sa rad! dar nu e rasul meu, sincer...

mai intai ar trebui sa "descoperi" ce inseamna SATAN, ce semnifica crucea rasturnata, de ce dragii de satanaisti profaneaza morminte si locuri religioase crestine... nu mai vorbi ca sa te afli in treaba! vai de capu' nostru! :cry:

 

PS: Acum am realiza ca textul scris cu rosu este o copie a ceea ce a postat s_s_s. :tease:

 

 

tu ai incput si eu o sa termin... se numesc satanisti pt. ca,se inchina Satananei....cum ai vrea sa se numeasca altfel?lasa-ma si tu cu saracii crestini .... am vazut la ei nu niste chestii ci o groaza de chestii care lasa de dorit

si tu lasi de dorit... sincer! toti lasam de dorit...

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahahaha! ma faci sa rad! dar nu e rasul meu, sincer...

mai intai ar trebui sa "descoperi" ce inseamna SATAN, ce semnifica crucea rasturnata, de ce dragii de satanaisti profaneaza morminte si locuri religioase crestine... nu mai vorbi ca sa te afli in treaba! vai de capu' nostru! :cry:

si tu lasi de dorit... sincer! toti lasam de dorit...

hm..iar nu te-ai informat... te rog informeaza-te despre ce categorie de satanisti vorbesc eu ...nu vorbesc despre acei adolescenti teribili cu crucea intoarsa...etc...buey ..cine ti-a zis tie ca satanistii profaneaza mormintele? aia care ciordesc ...sunt profanatorii ... tu vorbesti prostii ..informeaza-te te rog...arunca o privire si pe la satanism ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hm..iar nu te-ai informat... te rog informeaza-te despre ce categorie de satanisti vorbesc eu ...nu vorbesc despre acei adolescenti teribili cu crucea intoarsa...etc...buey ..cine ti-a zis tie ca satanistii profaneaza mormintele? aia care ciordesc ...sunt profanatorii ... tu vorbesti prostii ..informeaza-te te rog...arunca o privire si pe la satanism ...

auzi? ceea ce spui tu o putem lua tot ca o poveste de groaza! asta ca sa nu fim off! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×