Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

banuiesc ca inseamna ...aaa....tipe mai chubby=mai grasune...mai plinute..nu chiar grase dar mai...ai inteles ideea nu?parca asta insemna....nu sunt 100% sigura..poate incurc eu termnul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
banuiesc ca inseamna ...aaa....tipe mai chubby=mai grasune...mai plinute..nu chiar grase dar mai...ai inteles ideea nu?parca asta insemna....nu sunt 100% sigura..poate incurc eu termnul

 

am lamurit-o :D! 50 -55 kg acolo e bine 8->

 

Buey hai sa va mai spun una!

 

La noi in Ploiesti acum vreo 10 ani era u n preot foarte bun si intr-o zi a murit de stop cardiac ( asa stiu eo). Si intr-o noapte la priveghi a cazut un sloi de gheata din turla bisericii ( e o biserica foarte mare ) exact deasupra sicriului si cand era sa atinga sicriul l-a ocolit! Asta o spun ca am fost si eu martor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiti ca ieri am vb despre trosnitu mobilei ....azi dim pe la 4 cand sa ma bag la culcare ...sting toate astea , ma bag in pat, ...si poc, buf, imi trosnea biroul si scaunul de la calculator.... :doh: :juggle: ...anywhay nu m-am speriat desi in aer era asa un izzz de mister .... :resent: ..nuj ce a fost ...activitatea energetica sau cn stie ...temeratura ...adv e ca aseara a fost cam frig dar ce naiba am biroul de ..3 ani si nu lam auzit niciodata .......destul de ciudat nah .?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai pitici saltareti din lumea celor care nu aud...si tineau ritmul la o melodie..cu bataie de picior :juggle:...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....8))...mah e incarcatura emotionala ....8) adik efectu placebo...nu ma astept sa sti ce e ala ;:))) :doh: :juggle: :resent:

 

Nu te astepti da el te asteapta...Am auzit despre...Dar poate-mi explici tu detalii ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....e o chestie atent studiata de medici .....deci uneori poti pacali creierul ...o sati dau ex cu medicina ...se fac studii de-a lungul carora le este injectat unor persoane ce sufera de anumite afectiuni substante neutre( apa , vitamine etc) acestia crezand ca le este injectat tratamentul potrivit pt ce sufera ei ....la peste 75 % din subiectii testati s-a observat o imliorare a simptomelor , deci o insanatosire .. nu toti oameni sunt placebosensibile..asta inseamna ca nu le poti pacalii creierul ...deci in cazul nostru daca creierul tau crede ca un anumit lucru exista il face sa apara pur si simplu ....sunet, imagine , etc. ..oricum e un subiect destul de bun efectul placebo de discutat .....ba chiar deschid un topi cred:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@mikishor : Am citit mai de mult intr-o publicatie cazul unei persoane care s-a vindecat de cancer...fiind "tratata" cu pilule false. Medicii ii administrau medicamente false care nu aveau absolut niciun efect, spunandu-i ca sunt cele mai tari medicamente din lume... Am rams putin :juggle: , dar apoi mi-am spus..."de ce nu?" :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap e posibil

eu sincer cred ca poti face orice cu corpul tau atata timp cat reusesti sa iti pacalesti creierul./...desi e f greu sa o faci singur ...mai bn te ajuta cineva fara ca tu sa sti ...sa incerce cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Efectul placebo are legatura si cu "legea atractiei"? :juggle: Ma refer la faptul ca...daca stii cum sa-ti doresti ceva..poti avea...sau poti influenta lucrurile sa-ti fie favorabile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×