Sari la conținut
Forum Roportal
xLolita

M-am saturat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tin sa mentionez de la inceput ca joc un joc online de 2 ani.

Revenind, vara trecuta am intalnit in acel joc un baiat [din Suedia] cu care am inceput sa vorbesc din ce in ce mai mult, si cu care ma inteleg foarte bine si in prezent [nu suntem impreuna deoarece nu ne-am intalnit inca si nu cred in relatii pe internet]. Eu am 16 ani el are 18.

Problema e ca el vrea sa ma viziteze la vara,lucru care ma sperie enorm.

Nu numai petru ca sunt sigura ca nu o sa ii placa felul in care arat [urata, grasa etc] dar mai mult pentru mizeria de tara in care traiesc. Ma pun in locul lui si ma gandesc cat de scarba mi-ar fi daca as vedea gropi/gunoaie si cocalari care scuipa si se scarpina la p**a ziua in amiaza mare in mijlocul orasului...

Am incercat sa-i conving pe ai mei sa mergem noi acolo dar sunt mereu ocupati cu munca deci no chance.

Si totusi vreau mult sa il intalnesc dar ma ingrozesc de felul in care va reactiona cand va vedea toate cele mentionate mai sus.

Credeti ca ar trebui sa ii spun sa nu vina? Nu vreau sa ii stric vara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. De ce ai o asemenea parere despre tine...?

2. Cu ce te faci tu vinovata de defectele tarii in care traiesti? Cu siguranta si tara lui are defecte.

3. Am mers cu straini in Romania si nu au avut o parere proasta; oamenii nu cauta neaparat defectele cand viziteaza o tara noua. Du-l in locuri frumoase; cu siguranta exista cateva in apropierea ta.

4. Nu mai fi atat de pesimista :P .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. De ce ai o asemenea parere despre tine...?

2. Cu ce te faci tu vinovata de defectele tarii in care traiesti? Cu siguranta si tara lui are defecte.

3. Am mers cu straini in Romania si nu au avut o parere proasta; oamenii nu cauta neaparat defectele cand viziteaza o tara noua. Du-l in locuri frumoase; cu siguranta exista cateva in apropierea ta.

4. Nu mai fi atat de pesimista :P .

 

Pentru ca asa sunt.

Si locuri frumoase precum? Singurul loc frumos pe care il stiu in imprejurimi e Castelul Peles,nu pot sa-l duc acolo zilnic timp de o luna..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta castelul nu e singurul loc frumos din zona - in plus, el vine sa te vada pe tine, nu? Nu mai spune ca esti urata si grasa, ca nu esti (presupun ca poza din avatar e a ta). Stii ce cred eu ca se intampla? Cred ca iti doresti foarte mult ca el sa vina si de asta iti faci atatea griji. Asa patim toti la un moment dat, in asteptarea unui eveniment important pentru noi, ne apuca nervozitatea. Iti sugerez sa te relaxezi si sa nu iti mai faci probleme in legatura cu imprejurimile casei tale sau orice altceva; chiar daca aceste lucruri te deranjaza, poti invata sa faci haz de ele, in loc sa te enervezi. Umorul e cea mai buna solutie. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si io o intrebare: de atata timp de cand va cunoasteti....virtual, chiar nu v-ati vazut in poze sau cu webcamu?

 

cine e fata din avatar?

 

ca sa-ti ridic putin moralu, iti povestesc patania mea. anu trecut, comunicand cu unul din furnizorii firmei, m-am trezit ca un danez si-a pregatit concediul in romania, la piatra....la mine acasa. pana aci.....relativ bine.

 

discutand noi cate-n luna si-n stele, a trantit placinta: ii placea la nebunie sexu anal. i-am zis sa ia un morcov si sa si-l bage-n fund.

 

sa sii ca faza cu scrpinatu imi face si mie greata.... :P :( :( ;) :)

 

eu am o banuiala ca nu esti asa cum te descrii si chiar daca ai fi, pune-l la proba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tin sa mentionez de la inceput ca joc un joc online de 2 ani.

Revenind, vara trecuta am intalnit in acel joc un baiat [din Suedia] cu care am inceput sa vorbesc din ce in ce mai mult, si cu care ma inteleg foarte bine si in prezent [nu suntem impreuna deoarece nu ne-am intalnit inca si nu cred in relatii pe internet]. Eu am 16 ani el are 18.

Problema e ca el vrea sa ma viziteze la vara,lucru care ma sperie enorm.

Nu numai petru ca sunt sigura ca nu o sa ii placa felul in care arat [urata, grasa etc] dar mai mult pentru mizeria de tara in care traiesc. Ma pun in locul lui si ma gandesc cat de scarba mi-ar fi daca as vedea gropi/gunoaie si cocalari care scuipa si se scarpina la p**a ziua in amiaza mare in mijlocul orasului...

Am incercat sa-i conving pe ai mei sa mergem noi acolo dar sunt mereu ocupati cu munca deci no chance.

Si totusi vreau mult sa il intalnesc dar ma ingrozesc de felul in care va reactiona cand va vedea toate cele mentionate mai sus.

Credeti ca ar trebui sa ii spun sa nu vina? Nu vreau sa ii stric vara...

 

Esti din Brasov cumva? Daca esti de acolo nu iti fa nici cea mai mica grija. Plus ca in Valea Prahovei sunt foarte multe lucruri interesante de facut. Si daca zici ca sta o luna si chiar vrei sa il impresionezi, luati-va un sejur in partea de nord a statiunii Mamaia. Toti nordicii care vin aici sunt foarte incantati. Eu sunt din Constanta si cunosc zeci de persoane din Danemarca, Suedia, Norvegia, Finlanda, Ungaria, Austria, Germania care vin an de an in Mamaia pentru ca adora statiunea si preturile foarte mici comparativ cu alte statiuni de acelasi nivel.

Parerea mea e ca tu ar trebui sa iti faci griji nu despre nu stiu ce groapa din asfalt, ci de el. Cine stie cu ce obsedat te trezesti in casa. In general una e sa vorbesti cu cineva pe mess sau pe web si alta e cand te intalnesti fata in fata cu el. Majoritatea persoanelor nu sunt ceea ce par a fi. In plus mai e si varsta foarte frageda a ta si fi sigura ca daca tu acum ai fi avut cu 6-7 ani mai mult nu ai mai fi pus intrebari copilaresti ca cele de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tin sa mentionez de la inceput ca joc un joc online de 2 ani.

Revenind, vara trecuta am intalnit in acel joc un baiat [din Suedia] cu care am inceput sa vorbesc din ce in ce mai mult, si cu care ma inteleg foarte bine si in prezent [nu suntem impreuna deoarece nu ne-am intalnit inca si nu cred in relatii pe internet]. Eu am 16 ani el are 18.

Problema e ca el vrea sa ma viziteze la vara,lucru care ma sperie enorm.

Nu numai petru ca sunt sigura ca nu o sa ii placa felul in care arat [urata, grasa etc] dar mai mult pentru mizeria de tara in care traiesc. Ma pun in locul lui si ma gandesc cat de scarba mi-ar fi daca as vedea gropi/gunoaie si cocalari care scuipa si se scarpina la p**a ziua in amiaza mare in mijlocul orasului...

Am incercat sa-i conving pe ai mei sa mergem noi acolo dar sunt mereu ocupati cu munca deci no chance.

Si totusi vreau mult sa il intalnesc dar ma ingrozesc de felul in care va reactiona cand va vedea toate cele mentionate mai sus.

Credeti ca ar trebui sa ii spun sa nu vina? Nu vreau sa ii stric vara...

 

Pai,daca te-ai saturat,fa ceva in acest sens!Tara in care traiesti nu o vei putea supune acestei schimbari,insa pe tine da!

Incepe sa lucrezi pe ceea ce inseamna stima de sine,dar nu pentru el,ci pentru tine.

Te astepti daca tu nu te placi,ca un strain sa o faca?

Nu esti foarte incantata de cum arati,atunci pune mana si slabeste,baga regim (echilibrat:fara sucuri,fast food,dulciuri,carne cat mai slaba,multi litri de apa pe zi sau macar 2l sa fie),sport,la varsta ta organismul reactioneaza rapid.

Deasemenea aranjeaza-te pe masura anilor tai (nu ceva strident,ci ceva cat mai natural,care sa te avantajeze).

Uita-te in oglinda si invata sa te placi,sa te iubesti si atunci vor incepe sa o faca si cei din jurul tau.

Romania,in pofida lipsei de civilizatie,este o tara foarte frumoasa:avem munti,mare,obiective istorice,traditie care se mai pastreaza inca vie in anumite zone.Sunt multi straini care revin an de an la noi si nu degeaba!

Deci,incepe si lucreaza cu tine,pentru ca daca baiatul nu va fi foarte incantat va fi pentru ca tu te sabotezi singura gandind astfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce vrajeala.

ba zice ca nu vrea sa se vada cu el ca e grasa si ca e romanica naspa, ba zice ca se roaga de ai ei sa mearga acolo la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce vrajeala.

ba zice ca nu vrea sa se vada cu el ca e grasa si ca e romanica naspa, ba zice ca se roaga de ai ei sa mearga acolo la el.

 

De fapt vrea sa emigreze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt vrea sa emigreze.

 

Mai mult ca sigur asta vrea. Sa stai langa Valea Prahovei si sa zici ca nu ai ce face acolo e clar vrajeala ieftina si practic scopul era sa incerce sa convinga parintii sa plece ei acolo unde e ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×