Sari la conținut
Forum Roportal
Dinamovista

Puful de pe fata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma enerveaza foarte tare parul de pe fata...puf sau ce o fi el.Cu penseta daca il trag doare,asa ca m-am gandit sa imi dau pe fata cu crema depilatoare (cu care ma fac si pe maini) ...las mai putin decat stau cu crema pe maini si sa ma spal cu apa...Voi ce ziceti?Pe maini nu ma irit,dar pe fata...nu stiu...imi e cam frica...Un sfat,ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-i chiar asa vizibil puful asta? Eu una nu te-as sfatui sa-l epilezi. Una la mana, e posibil sa te trezesti cu o reactie alergica, apoi cand ar incepe sa-ti creasca l-ai putea pune pe bigudiuri. :o: Ar trebui sa stai apoi o data la 3 zile sa te epilezi pe fata, Dear Lord...ce imagine.. :)

Ma scuzi...da deci parerea mea..nu:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la ce distanta se observa puful?

:) Faina,intrebarea!

......

Draga mea... :o: iti faci mai mult rau. NU!

Pilozitatea excesiva la femei este datorata unui dezechilibru hormonal ori,adesea...este un efect al suferintei renale.[/i]

Te sfatuiesc sa-ti controlezi sistemul urinar si sa urmezi cu tenacitate pe termen lung o cura naturista.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma enerveaza foarte tare parul de pe fata...puf sau ce o fi el.

 

Se poate cumpara speciala crema de epilat par facial la femei si chiar pentru mustata. Nu incerca altceva ca pielea de pe fata este mult mai subtire si sensibila si crema de la alte parti de corp poate sa-l arda rau de tot. Asiaticele au o metoda de elimina parul facial cu "atza" ... doare un pic dar esti curata si arati bine un timp. In saloanele de cosmetica trebuie sa fie cineva sa stie cum se face, nu e greu dar e nevoie de experienta. Si in Rusia se aplica metoda, cozmeticiana mea e din Moscova si nu recomanda produse chimice doar ata sa nu creasca mai groasa firul de par, sa ramana doar puf.

 

De la ce distanta se observa puful?

 

 

Daca esti/ai fost blonda naturala, este abia vizibila de la 1 metru, insa cum timpul trece la femei, mustata se accentuaza

dar si firele de par devin mai lungi mai repede si cateuna neagra chiar. De obicei o alta femeie le observa mai devreme decat un barbat ... aici e problema. Cand ne intalnim la biserica, asta e prima analiza: - cat esti de paroasa pe fata si ce fel de creme foloseti pe fata de arati asa de tanara!!!! te mai si pipaie cate una. Oglinda care mareste este ideala pentru retusarea de fata si o ultima privire inainte de a iesi din casa!!!!! N-ai vrea sa fi prins in postura sa te intrebe ceva un barbat sexy intr-un loc public, si tu-ti aduci aminte ca ai fire de par de 2 cm pe sub barbie si mustata iti intra-n gura ... Am vazut si la fete tinere conditia asta cu parul facial si mustata, cred ca de la anticonceptionale se intimpla.

 

 

Te sfatuiesc sa-ti controlezi sistemul urinar si sa urmezi cu tenacitate pe termen lung o cura naturista.

 

 

Adica, din ce consta una cura naturista??? ... ca celalalt control, de sistem, e mai complicat.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt blonda natural,sunt bruneta,nu e chiar negru puful dar oricum...si...daca de la penseta ma irit si fac bube...dar de la ceara? oare cum o sa arate fata mea? :o: ...nu stiu deloc cum sa fac...mai bine as merge la un salon

Editat de Dinamovista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai bine ai merge la un salon si vorbesti cu o cosmeticiana priceputa :D daca chiar te deranjeaza...

Mai toate femeile avem puful acela, si daca nu e prea des si negru, il lasam in pace :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma enerveaza foarte tare parul de pe fata...puf sau ce o fi el.Cu penseta daca il trag doare,asa ca m-am gandit sa imi dau pe fata cu crema depilatoare (cu care ma fac si pe maini) ...las mai putin decat stau cu crema pe maini si sa ma spal cu apa...Voi ce ziceti?Pe maini nu ma irit,dar pe fata...nu stiu...imi e cam frica...Un sfat,ceva?

 

JESUS, IN HALUL ASTA SE VEDE???

 

Cu totii avem puf pe fata. Nici macar nu e atat de vizibil.

 

Serios!!!! Sa nu cumva sa ti-l epilezi!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×