Sari la conținut
Forum Roportal
Gheart

Probleme in dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De obicei nu apelez la site-uri cand e vb de o decizie dr nu stiu ce sa fac si chiar am nevoie de un sfat...sunt intr-o relatie cu un baiat il iubesc foarte mult...si el ma iubeste...dr din cauza mamei sale care nu ii convine aspectul meu fizic (ca sunt prea slaba) si ca sunt prea tacuta sau ca nu am aceasi pozitie sociala ca ea a ajuns sa vrea sa ne despartim si imi spune asta 1 data pe luna nu stiu ce sa mai fac.Mereu tr sa ii deschid ochii sa ii spun sa nu se mai lase influentat.De fiecare data sufar si plang cateva zile pana imi revin nu stiu ce sa mai fac..nu vreau sa ne despartim ma inteleg foarte bine cu el..dr simt k inebunesc nu este normal ca de fiecare data cand merge totul bine el sa zik ""ceva nu merge...ma cert mereu q ai mei.."".

Mi s-a luat si mie sa lupt mai ales ca degeaba ii spun ceva k tot dupa ai lui reacioneaza...vreau sa continui relatia pt k il iubesc dr nu stiu ce sa ma fac in privinta familiei lui.Imi poate da cineva un sfat va rog frumos???? :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De obicei nu apelez la site-uri cand e vb de o decizie dr nu stiu ce sa fac si chiar am nevoie de un sfat...sunt intr-o relatie cu un baiat il iubesc foarte mult...si el ma iubeste...dr din cauza mamei sale care nu ii convine aspectul meu fizic (ca sunt prea slaba) si ca sunt prea tacuta sau ca nu am aceasi pozitie sociala ca ea a ajuns sa vrea sa ne despartim si imi spune asta 1 data pe luna nu stiu ce sa mai fac.Mereu tr sa ii deschid ochii sa ii spun sa nu se mai lase influentat.De fiecare data sufar si plang cateva zile pana imi revin nu stiu ce sa mai fac..nu vreau sa ne despartim ma inteleg foarte bine cu el..dr simt k inebunesc nu este normal ca de fiecare data cand merge totul bine el sa zik ""ceva nu merge...ma cert mereu q ai mei.."".

Mi s-a luat si mie sa lupt mai ales ca degeaba ii spun ceva k tot dupa ai lui reacioneaza...vreau sa continui relatia pt k il iubesc dr nu stiu ce sa ma fac in privinta familiei lui.Imi poate da cineva un sfat va rog frumos???? :nep:

Aici miroase a razboi, nu pot sa nu ma bag :P . Mai ales cand este vorba despre soacre uracioase.

Cand te afli in inferioritate pe multe planuri, cu soacrele nu-i de gluma. Mai ales ca prin aceasta tacere a ta, risti sa treci drept o mironosita. Si soacrelor, nu le plac mironositele. Vor sari pe ele ca tigroaicele sa-si apere odorul.

Prin urmare, daca iti iubesti baiatul cum te lauzi, nu te vei lupta cu el, tine cont ca este intre ciocan si nicovala. Adica intre tine si mamita lui. Cand va fi supus unei presiuni din ambele parti, de cine crezi tu ca va asculta? De tine? Ma indoiesc.

Atunci, ce ramane de facut? Jumulesti coada unui cocos, iti pui penele ca si indienii, te spoiesti pe fata cu carbune si, dezgropi securea razboiului. Tinta? MAMA SOACRA!!!

Trebuie sa o provoci la un razboi al inteligentei, al conversatiei, trebuie sa o cuceresti pe ea daca vrei sa ai viata buna cu copilul ei. Dezleaga-ti limba, si nu privi rusinata in pamant, cu mainile impreunate pios, ca o calugarita. O "agresezi" sa nu mai stie de ea. Fii dezghetata, glumeste, provoac-o la discutii serioase, sari cu tupeu la ea si imbratisaz-o cand va intalniti, pup-o pe obraz, intreab-o de sanatate, privind-o zambind in ochi. Ajut-o de fiecare data cand vezi ca are ceva de facut, ofera-te voluntara la fiecare aluzie ca vrea sa faca ceva, arata-i ca esti descurcareata. Infige-te ca un scaiete in inima ei. Incearca sa fii gratioasa in tot ce faci, in toate miscarile tale. Asigura-te ca ea vede asta.

Pregateste-ti subiecte de discutie dar, sa fii in stare sa dai dovada de flexibilitate altfel te citeste si e vai de pielicica ta.

Nu ai spus cati ani aveti voi, nu ai spus ce fel de fire e taica-su lui. Ar fi bine sa il atragi si pe el de partea ta.

Asteptam detalii. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa-ti dau un sfat diferit - daca el nu-i barbat sa aiba propriile opinii si are nevoie de mamaita sa-i spuna ce are de facut - tie la ce-ti trebuie? Ai nevoie sa cresti un copil? Sau ai nevoie de un barbat langa tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem impreuna de 4 ani.Taikaso ce sa mai zik...trage la fete miliardare.Sa nu ma intelegeti gresit...nu sunt saraca lipita dar..nu se compara un logan cu un audi..sau o vila..cu un apartament cu 4 camere.Ei isi pun intrebarea.."ce are de castigat q fata asta".Am incercat cu maikasa sa glumesc q ea..sa intru in si diferite discutii..am ajuta-o la ziua ei si la mai multe dr...temperamentul ei lasa de dorit.Chiar nu stiu ce sa fac, e o decizie foarte mare pentru mine si nu mai am 18 ani sa ma joc.Ori sa o suport pe maiksa pt el, sa ma despart aqm pana cand nu e prea tarziu, ori ce... :nep:

 

Scuze dak am fc grseli gramaticale dr eram foarte grabita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de toate cati ani aveti voi 2?

 

Si ai putea sa incerci sa nu mai folosesti prescurtari gen "k", "fc", "aqm" ca aici nu esti nici pe mirc, nici pe mess. Eu nu inteleg de ce majoritatea care scriu aici folosesc limbajul asta, ca numai provoaca cureri de cap celor care incearca sa descifreze ce s-a scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem impreuna de 4 ani.Taikaso ce sa mai zik...trage la fete miliardare.Sa nu ma intelegeti gresit...nu sunt saraca lipita dar..nu se compara un logan cu un audi..sau o vila..cu un apartament cu 4 camere.Ei isi pun intrebarea.."ce are de castigat q fata asta".Am incercat cu maikasa sa glumesc q ea..sa intru in si diferite discutii..am ajuta-o la ziua ei si la mai multe dr...temperamentul ei lasa de dorit.Chiar nu stiu ce sa fac, e o decizie foarte mare pentru mine si nu mai am 18 ani sa ma joc.Ori sa o suport pe maiksa pt el, sa ma despart aqm pana cand nu e prea tarziu, ori ce... :nep:

 

Scuze dak am fc grseli gramaticale dr eram foarte grabita.

Ei bine, in acest caz, se pare ca Nelinistita are dreptate. Daca tu spui ca incerci de 4 ani sa aplanezi lucrurile, inseamna ca ai de-a face cu oameni obtuzi la minte si ipocriti. Nu prea vad in situatia data, cum vei putea face fata de acum inainte. Astfel de oameni nu se schimba niciodata, iar viata ta va fi mereu un cosmar. Daca ei considera ca flacaul trebuie sa aiba altceva de castigat alaturi de tine decat fericire, fugi pentru viata ta! Chiar daca el ar avea taria sa isi ia viata in piept si, sa se separe de ai lui pentru a trai cu tine, va vor pune multe piedici in viata si usor si bine nu va va fi.

Se pare ca nu-i destul de copt, daca ai lui exercita o astfel de influenta asupra lui. In masura in care depinde de ei, este controlat de ei. Nu prea pare pregatit pentru viata. Chiar asa, vrei sa-l cresti tu? Ceea ce faci tu acum, se numeste compromis. Si compromisurile nu duc la bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat-o-n barba pentru ca m-am concentrat pe alte probleme decat trebuia - deci sfatul unui om patit : casatoriti-va sau despartiti-va. N-are nicio importanta ce parere are familia - un barbat adevarat matura si muntii din calea lui pentru femeia pe care o iubeste - acum mai ramane ca acea femeie sa fie in stare sa aprecieze si sa nu vrea totul instant - insa nici cum zici tu nu se poate, dixit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×