Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am nevoie de un sfat ... povestea mea e fff lunga dar voi incerca s ao scurtez umpic ... acum aproape 3 ani am cunoscut un baiat am inceput o relatie ... a fost frumos la inceput dar apoi ne-am mutat impreuna si asa a inceput calvarul ... el mergea in cluburi ma incuia in casa ... isi facea de cap ... l-am parasit de atatea ori dar ma chema plangand inapoi ... si normal yo ma intorceam ... dupa un an si 8 luni am ramas insarcinata ... am pastrat copilul chiar daca nu a vrut ... yo l-am rugat sa facem ceva ca copilul nostru sa aibe o familie ... dar ne impacam si dupa cateva zile aflam ca a avut deaface cu vreuna si ne desparteam si tot asa pana acum cand fetita noastra are 5 luni ... am tras de el ...azi am pus capat relatiei pt ca nu mai pot ... sufar atat de mult ... si nu suport gandul ca ar putea sa fie cu o alta ...c sa fac sa pot sa trec peste? il iubesc enorm si sincer ias da sanse la infinit dar stiu ca niciodata nu se va schimba ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am nevoie de un sfat ... povestea mea e fff lunga dar voi incerca s ao scurtez umpic ... acum aproape 3 ani am cunoscut un baiat am inceput o relatie ... a fost frumos la inceput dar apoi ne-am mutat impreuna si asa a inceput calvarul ... el mergea in cluburi ma incuia in casa ... isi facea de cap ... l-am parasit de atatea ori dar ma chema plangand inapoi ... si normal yo ma intorceam ... dupa un an si 8 luni am ramas insarcinata ... am pastrat copilul chiar daca nu a vrut ... yo l-am rugat sa facem ceva ca copilul nostru sa aibe o familie ... dar ne impacam si dupa cateva zile aflam ca a avut deaface cu vreuna si ne desparteam si tot asa pana acum cand fetita noastra are 5 luni ... am tras de el ...azi am pus capat relatiei pt ca nu mai pot ... sufar atat de mult ... si nu suport gandul ca ar putea sa fie cu o alta ...c sa fac sa pot sa trec peste? il iubesc enorm si sincer ias da sanse la infinit dar stiu ca niciodata nu se va schimba ...

 

un inceput ar fi sa nu te bagi peste topicul baiatul acesta ..

 

so...lasa`l,dupa parerea mea nu te merita,mai ales ca aveti si un bebe..si din cate stie je un bebe ar trebui sa schimbe un om cat se poate de putin..daca el nici dupa acest pas nu s-a schimbat slabe sanse sa inceteze.

Deci lasa`l,daca te suna spune`i clar si la subiect : nu mai vreau ! ( sau alta exprimare ) ... probabil te v-a suna iar si iar si din nou , fa`l sa fiarba in suc propiu sa vedem daca`i convine,daca te iubeste si realizeaza posibil sa ia in brate toata situatia daca nu te mai cauta e clar cati bani dadea pe tine !

 

Deocamdata vezi`ti de fetita ca e mai importanta (pt moment si nu numai) decat el !

Editat de AlexaViviana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am nevoie de un sfat ... povestea mea e fff lunga dar voi incerca s ao scurtez umpic ... acum aproape 3 ani am cunoscut un baiat am inceput o relatie ... a fost frumos la inceput dar apoi ne-am mutat impreuna si asa a inceput calvarul ... el mergea in cluburi ma incuia in casa ... isi facea de cap ... l-am parasit de atatea ori dar ma chema plangand inapoi ... si normal yo ma intorceam ... dupa un an si 8 luni am ramas insarcinata ... am pastrat copilul chiar daca nu a vrut ... yo l-am rugat sa facem ceva ca copilul nostru sa aibe o familie ... dar ne impacam si dupa cateva zile aflam ca a avut deaface cu vreuna si ne desparteam si tot asa pana acum cand fetita noastra are 5 luni ... am tras de el ...azi am pus capat relatiei pt ca nu mai pot ... sufar atat de mult ... si nu suport gandul ca ar putea sa fie cu o alta ...c sa fac sa pot sa trec peste? il iubesc enorm si sincer ias da sanse la infinit dar stiu ca niciodata nu se va schimba ...

 

Iti meriti soarta pentru ca e NUMAI vina ta ca ai ajuns in situatia asta. Eu daca eram in locul tau, prima data cand ma inchidea in casa as fi asteptat sa se intoarca si i-as fi tras una intre picioare dupa care as fi mers direct la politie si as fi facult o plangere de sechestrare de persoane impotriva lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce trebuie sa faci e sa il trimiti sa aibe mama lui grija de el ... sa ii spui ca tu te`ai saturat, sa iei copilul si sa fie prima ta preocupare, sa ai grija sa faci in asa fel incat el sa iti plateasca o pensie alimentara pt copil si sa il vada o data pe saptamana, desi nu merita nici atat ... astfel de fenomene nu sunt bune in preajma unui copil dar e tatal lui si orice copil are nevoie de el ... si copilul il va schimba ... ii va parea rau peste cativa ani ca nu a fost alaturi sa il vada crescand. Nu merita sa ii mai dai sanse, nu e singurul barbat de pe lumea asta dar in schimb tu ai copilul pt care ar trebui sa ai cele mai multe preocupari si nu pt el ... Sincer ii josnic omul acela prin tot ceea ce a a facut si crede`ma ca va continua asa pt ca stie ca tot il ierti. Nu ar trebui sa ii permiti, ai mandria ta si oricat de mult l`ai iubi dar nu merita omul acela tot ce faci tu.

 

Cati ani aveti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca trebuia sa faci avort, suna cam insensibil dar cred ca asa era mai bine pentru tine sau ai crezut ca asa il vei lega de tine cu un copil? daca asa ai crezut sa stii ca teai inselat, acum e cam tarziu pentru regrete dar daca vrei sa fie bine incearca sa cresti copilu impreuna cu ai tai cel putin pana iti mai revii, nu are rost sa te impaci cu el pentru ca nu se va schimba nimic in comportamentul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce trebuie sa faci e sa il trimiti sa aibe mama lui grija de el ... sa ii spui ca tu te`ai saturat, sa iei copilul si sa fie prima ta preocupare, sa ai grija sa faci in asa fel incat el sa iti plateasca o pensie alimentara pt copil si sa il vada o data pe saptamana, desi nu merita nici atat ... astfel de fenomene nu sunt bune in preajma unui copil dar e tatal lui si orice copil are nevoie de el ... si copilul il va schimba ... ii va parea rau peste cativa ani ca nu a fost alaturi sa il vada crescand. Nu merita sa ii mai dai sanse, nu e singurul barbat de pe lumea asta dar in schimb tu ai copilul pt care ar trebui sa ai cele mai multe preocupari si nu pt el ... Sincer ii josnic omul acela prin tot ceea ce a a facut si crede`ma ca va continua asa pt ca stie ca tot il ierti. Nu ar trebui sa ii permiti, ai mandria ta si oricat de mult l`ai iubi dar nu merita omul acela tot ce faci tu.

 

Cati ani aveti ?

 

 

 

20 de ani am :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l ceva timp sa vada cum e fara voi. chiar daca nu a vrut copilul,cu siguranta s-a atasat putin de el,iar in urmatoarele zile i se va face dor de voi.insa nu ceda din prima,fa-l sa fiarba putin.daca te intorci imediat sigur povestea se va repeta.in plus esti foarte tanara si daca ai puterea sa realizezi ca nu te merita,o poti lua oricand de la capat.ai grija de fetita ta. ea trebuie sa fie pe primul loc in prioritatile tale.poate cu timpul se va maturiza si el si-si va asuma responsabilitatile.parintii lui ce zic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu meriti ceva mai bun? :nep:

 

Eu chiar nu cred ca merita ceva mai bun. Toata lumea face greseli in viata, pentru ca nimeni nu e perfect. Dar persoanele care fac o serie mai lunga de greseli si nu invata nimic din ele, isi merita soarta. Si eu as mai fi intrebat-o de ce la 20 de ani nu mai face studii sau ce cariera profesionala are, dar dupa ce am citit aici nu cred ca mai e cazul sa pun intrebarea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e stilul nostru ... cand un om e cazut, ii mai bagam si noi un bocanc la rinichi si un genunchi in fata. Ce mai conteaza ca a gresit si a facut un copil? Ce mai conteaza ca nu a depus plangere la politie prima data? Fata v-a cerut ajutorul si voi ii faceti morala. Vreti sa lase copilul pe treptele unui spital si apoi sa se arunce de pe bloc?

 

A gresit, isi merita soarta, dar tot timpul va trai cu povara asta. Ganditi-va cum va fi privita la un interviu de angajare. Nimeni nu sta sa gandeasca faptul ca ea chiar l-a iubit pe cretinul ala si ca a suportat atatea.

 

Sfaturi? Nu te mai intoarce la el. Indiferent cat de mult il iubesti iti va fi din ce in ce mai greu sa traiesti cu el (casatoriti sau nu). (decat daca il legi de pat si-l incui tu in casa :nep: )

In al doilea rand, canalizeaza-ti energia catre tine si copil. Apeleaza la parinti. Daca sunt oameni normali si cu scaun la cap te vor ierta, intelege si ajuta. Daca nu, sunt institutii care-ti vor oferi consultanta si sprijin.

 

Lasa-mi un mesaj privat daca ai nevoie de niste adrese / nr de tel de la astfel de institutii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×