Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cel mai mic bebelus din lume

Postări Recomandate

Madeline Mann cintarea la nastere mai putin decit o cutie de suc, mai exact 280,6 grame si, desi medicii ii acordau la vremea aceea sanse minime de supravietuire, fetita este astazi un copil perfect normal pentru cei 15 ani ai sai, fiind cel mai mic nou-nascut supravietuitor din istoria medicinei.

 

Detalii: http://www.evenimentulzilei.ro/externe/?news_id=164197

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea e bine sa fii asa usor. Eu am avut 3.5.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aoleu ce mic eeee... chiar se poate supravietui?! Eu la nastere am avut 4.5 cag.... iti dai seama cat era pe langa mine:de

 

Nici eu nu am crezut ca este posibil. In ziar spune ca nu avea sechele dar eu nu prea cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba sa nu aiba scheletele.

E imposibil, nu mai traia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EU CREDEAM CA FIICA MEA sa-A NASCUT MICA - 830 GRAME IN SAPTAMINA 27

SE VEDE TREABA CE EXISTA SI MAI MICI CARE AU SUPRAVIETUIT CU BINE

FIICA MEA ARE ACUM 11 ANI SI MAI ARE DOI FRATI NASCUTI SI EI ...LA CATEGORIA USOARA .( DE 8 SI 3 ANI )(1200-f- SI 1400-m-)

CINE ZICE CA E USOR DE NASCUT SI CRESCUT PREMATURI -MINTE :!:

E GREU DAR MERITA EFORTUL VA SPUNE CINEVA CARE ARE TREI PRICHINDEI DIN ASTIA :dee/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit simonas si sa-ti traiasca copii multi ani cu sanatate, si voi (parintii) pe langa ei.

banuiesc cate probleme a-ti avut cu iei, cu un copil nascut in conditii normale ai probleme ... si intradevar ai dreptate tot acest efort merita cu prisosinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine ai venit simonas si sa-ti traiasca copii multi ani cu sanatate, si voi (parintii) pe langa ei.

banuiesc cate probleme a-ti avut cu iei, cu un copil nascut in conditii normale ai probleme ... si intradevar ai dreptate tot acest efort merita cu prisosinta.

 

subscriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×