Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, Acum 4 ani am cunoscut avocatul meu la inceput totul era profesional, dar deja de la prima intalnire simteam o atractie,era un sentiment ciudat dupa fiecare intalnire visam noaptea ma gandeam non-stop la el (dura cam 2 saptamani dupa care nu ma mai gandeam).De fiecare data se repeta.El era foarte aproape de mine ca avocat orice problema aveam nu ma refuza, ma sfatuia ca un prieten nimic in schimb.Complimente imi facea de feiacare data pur si simplu ma perturba.In acea perioada eram casatorita am impresia ca nu prea vroia sa se implice stiind ca sant casatorita.D-atunci au trecut doi ani fara sa-l vad, vorbisem la telefon, discutii lungi nu ne saturam de povestit. Intre timp divortasem.Acum 3 saptamani il sunasem asa ca fapt divers sa-i aud vocea era foarte fericit mi-a zis ca i-ar face placere sa ma vada ca e fericit de apelul meu in fine niciodata nu a depasit limitele, foarte diplomat respectuos si nu ne-am tutuit niciodata desi am impartasit multe. El e din Toulon la 60 km de Marsilia unde locuiesc eu iar acum doua saptamini venise la Aix langa Marsilia pt procesul meu m-a sunat seara pe la 7 dar eram la servici nu puteam raspunde.A doua zi il sunasem de fapt vroia sa-mi spuna ca totul a fost ok la proces dar cum trecuse prin Marsilia i-ar fi facut placere sa ma vada.In fine dupa o saptamana trecuse iar prin Marsilia si m-a sunat sa-mi spuna ca are o intalnire importanta pana pe la 11 seara iar apoi ar dori sa ma vada.Am fost de-acord il asteptasem pana la ora 1 noaptea cand ma sunase sa ne dam intalnire.Am stat in masina lui pana la ora trei am povestit ii dadusem niste documente dar pt mine era doar un pretext (probabil ca si pt el).Simteam ca era o tensiune mare intre noi, o atractie cum nu am mai simtit cu nimeni altcineva.La un moment dat imi lprinse mana, mi-o mangaia, iar in acelasi timp imi zicea sa- nu-mi fac griji nu va depasi limitele.Ma pupase pe obraji de trei ori o data pe unul o data pe altul iar apoi in apropierea buzelor, dupa care ma printe in brate si ma stranse tare.Eu asteptam un sarut dar nu aveam curajul sa fac pasul.Ne despartisem normal dar de atunci imi sta capul numai la el, noaptea ziua si astept cu nerabdare sa-l revad.Am decis sa-l sun ca pretext ca uitasem sa-i dau niste acte la care mi-a raspuns ca ar trebui sa stabilim o intalnire desi as putea sa i le trimit prin posta, dar nu vreau. As vrea sa-nteleg comportamentul lui ce inseamna exact de ce atractia aceasta puternica.Atractie iar in acelasi timp exista o distanta.Maine ma duc sa-l vad la biroul lui si astept cu nerabdare.Imi trimise un poem de dragoste foarte frumos pana acum se semna in mesage cu avocatul dvs nume prenume.Aseara de Craciun mi-a raspun semnaduse numai cu prenumele. Ce parere aveti?Cum ar trebui sa ma comport ce sa cred?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......de vrei ceva de la el....indiferent cat de mult sau putin va tine ce urmeaza ....important e ca tu sa faci primul pas, odata ce tu i-ai impus niste limite, tot tu trebuie sa mai scoti din acele limite.incearca sa duci conversatia in partea nelamuririlor tale(discutati liber, sincer si deschis despre cum va vedeti unul pe celalalt), iar in urma discutiei ai sa realizezi cum stau lucrurile si ce e de facut mai departe.bafta!!! ;) :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Va multumesc la toti pt sfaturi.Am stat cu el in masina deoarece stiam ca a doua zi el lucreaza si nu ma gandeam ca vom sta pana la 3 dimineata, barurile aici sant inchise dupa ora unu deci nu prea aveam de ales.Exista totusi o bariera e avocatul meu chiar daca ma suna vb ore-ntregi la tel eu il respect si nu am curajul sa fac primul pas.

Pana la urma nu am mers sa ma intalnesc cu el la birou deoarece imi trimise un mesaj scuzandu-se ca are un inceput de gripa.De Revelion vroia sa-l petreaca cu mine dar eu nu am dat nici un semn, ma fortez sa fiu indiferenta.Sincer nu stiu daca e bine.I trimisem un mesaj de anul nou pt ai ura an nou fericit la care imi raspunse.Nu i-am raspuns la ultimul mesaj si mi l-a trimis inca de doua ori pana cand i-am raspuns.Am impresia ca e pur si simplu un joc intre noi.E o persoana foarte timida si nu stiu daca e chiar atractie sexuala.In orice caz imi sta capul numai la el, ziua noaptea e un chin, asa ceva nu mi s-a mai intamplat desi am avut relatii.

 

acum tri ani mi-am inpus sa-l uit sa nu ma mai gandesc la el pt ca era un chin un astfel de joc.Am reusit dar numai pana cand il vazusem sau auzisem la telefon.Nu stiu daca are vreo relatie evita subiectul iar eu nu am vrut niciodata sa-l intreb.Am sa va traduc poemul si sa-mi spuneti ce credeti.Ni se cam potriveste dar eu sincer am inteles ca un mesaj.Va pup pe toti si va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu mai incerca sa eviti trimiterea mesajelor sau raspunderea la mesajele lui. Nu faci bine deloc. Vei da de inteles cu totul altceva. Risti sa pierzi ceea ce s-a creeat pana acum.

Editat de bydy
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......pentru ce ai mai deschis topicul.

odata ce ai deschis topicul, in mare stiai ce raspunsuri ai sa primesti; daca esti tu confuza... ok, dar asta nu inseamna ca si noi trebuie sa ne dam dupa tine si sa empatizam pentru ati face pe plac.mai intai fii sincera cu tine. :flowers:

in mare sunt 2 variante pe care le stiai insa din motive stupide nu vrei sa le accepti:

1. va placeti, dupa mine problema la tine e ca te atrage mai mult pe plan sexual si asta nu prea iti convine.

2. va iubiti, insa din timiditatea amandurora de a se exprima pe plan relational, asteptati ca celalalt sa faca pasul pentru a va oferi /da increderea ca nu s-a inteles gresit mesajele ce s-au trimis intre voi.

 

am o intrebare pentru tine: ce fel de "relatie" ai vrea sa ai cu el?

 

incearca sa te hotarasti ce doresti de la el si nu ii mai da mesaje sau raspunsuri confuze, iar indiferent de hotarare ...odata ce esti "fata mare" fii responsabila, nu te muta dintr-o parte in alta dupa cum "simti" ...odata ce nu esti in stare sa faci primul pas.

nu te astepta la ce-i din jur sa-ti citeasca gandurile pentru ca nu au puteri supranaturale, odata ce tu nu spui ce gandesti cei de langa tine nu au de unde sa stie.....spune si abea apoi poti sa fii "mofturoasa". :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca nu vroiam sa petrec revelionul cu el, discutasem de revelion in seara aceea iar apoi el nu mai pomenise iar eu nici atat.Urma sa ne vedem sambata la el la birou si cum nu ne-am vazut nu am mai discutat.E destul de delicat deoarece nu stiu nimic de viata lui personala, vb cu el deduc ca e singur dar nimic nu e cert pana nu spune el.

Probabli am nevoie de maturizare, uneori e geru sa-ntelegi o persoana daca ea nu-ti spune direct ce vrea sau ce simte.Gesturile, comportamentul pot spune multe dar fiecare poate interpreta in felul lui.

Eu sant confuza nu stiu ce simt exact atractie sexuala sau chiar m-am indragostit.

Faptul ca sant indiferenta o fac intr-un fel pt ca mi-e frica probabil de suferinta.Cand reactionez cu indiferenta nu-mi dau seama, iar apoi regret si ma framant de una singura.

Acum stau pe ganduri ce sa fac il sun... ii trimit un mesaj....?Cert e ca as vrea sa-l revad si sa-l inteleg.E o persoana timida si complicata.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e distanta intre viata si moarte,

Ci cand sant in picioare, in fata ta,

Si nu stii ca te iubesc.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e cand sant in picioare, in fata ta si nu stii ca te iubesc,

Ci pentru ca te iubesc cu o pasiune oarba,

Dar nu pot sa-ti declar ca te iubesc.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e ca nu pot sa-ti declar ca te iubesc,

Ci pt ca imi lipsesti atat de mult, ca sufar de durere,

Dar nu pot decat sa ascund in fundul inimii mele.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e ca nu pot sa-ti spun ca-mi lipsesti,

Ci pentru ca ne iubim,

Dar nu putem fi impreuna.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e pt ca ne iubim,si ca nu putem fii impreuna,

Ci pentru ca, cunoastem exact adevarata dragoste,

Dar adoptam indiferanta.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e ca nu putem rezista la acest suflu si ca adoptam indifereta,

Ci pentru ca, cu o inima rece, intre tine si persoana pe care o iubesti,

Sapam un sant de netrecut.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e distanta intre copaci,

Ci pentru ca ramurile au aceeasi radacina,

Dar nu pot sa se stranga in vant.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e ca ramurile nu pot sa se stranga in vant,

Ci pentru ca stelele privindu-se,

Nu au amprente pentru a se incrucisa.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e amprentele stelelor,

Ci chiar daca se incruciseaza,

Amprenta care s-a evadat dispare imediat.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

Nu e ca amprenta dispare imediat,

Ci pentru ca nu ne intalnim inca,

Nu avem posibilitatea sa ne intalnim.

 

Distanta cea mai mare in aceasta lume,

E distanta intre un peste si o pasare,

Unul e in cer,

Iar celalat, e latent profun in mare.

 

 

Deci iata v-am tradus poemul care mi-l trimise prin mail.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×