Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

atata caz pentru o familie de tigani.... :stars:

 

baietul am auzit ca are studii importante prin tari mult visate....nu-l cunosc, nu ma pronunt mai mult. :stars:

mai lipsita de inspiratie mi s-a parut remarca lui Traian Basescu referitor la acest subiect. ceva de genul: eu nu pot comenta prea mult ca si fata mea e in politica... vedeti, copiii astia traiesc in familii de politicieni, e normal sa fie pasionati .... bla, bla.

 

Prigoana Silviu nu e politician, dupa parerea mea. E un om intreprinzator si un mascarici brici :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar fii-su e un cocalar cu studii. Mare lucru... am trait 5 ani s-o vad pe cretina de Elena Basescu cum se chinuie sa tina un discurs, si aleasa europarlamentar dupa. Cui ii mai pasa ca un "jmeker" si-a pus odrasla intr-o functie politica?

Inca de pe vremea fanariotismului din partea de sud a tarii se practica asa ceva... De ce m-ar mai mira astfel de lucruri?

Editat de Nieculai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era de asteptat. Asa un presedinte, asa si restul politicienilor. Mai simpatic e ce reiese din ce a spus dl Prigoana, anume ca fiul lui, daca nu intra in politica "ar fi stat intr-un scaun cu rotile sa-i curga bale din gura". Lasand la o parte comparatia complet inadecvata, se intelege de acolo ca nu considera ca fiul lui ar putea avea un alt viitor prosper decat politica, deci ca e un fel e afacere din tata in fiu. "Sa zica mersi poporul roman..." Pai sa zica; nu i-a pus poporul pe PDL-isti acolo unde sunt? :lol: O sa se tot bucure Diaconescu de clasa politica OTV-ista.

Editat de Zero.Taiat.In.Patru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam cu interes candidaturile si promovarea din partea PD-L a urmatoarelor personalitati:

- Vali Vijelie

- Guta

- Jean de la Craiova

- Romeo Fantastiku' ... sau ceva de genul asta ...

 

E drept ca si pe alte meleaguri politica se imbina perfect cu banul, dar parca nu asa pe fata.

Sa cred ca romanii sunt mai sinceri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As zice mai degraba ca e mai multa nesimtire. N-am sa cred ca multi politicieni pe lumea asta acced la acele functii pentru binele public, insa majoritatea au bunul simt sa fure pe ascuns, si vorba aia, trebuie socotit nevinovat pana-l prinzi. Astia din Romania n-au nici bunul simt sa se ascunda si sa creeze aparente, considera ca odata alesi, populatia trebuie sa le inghita toate dejectiile. Si unii mai vin si cu exprimari de genul "sa zica mersi poporul ca n-am pus pe cutarescu in cutare functie, sa traiasca din banii publici"..., ca si cand li s-ar cuveni lumea si pamantul si ar fi deasupra tuturor. Or fi ramas cu cateva secole in urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred, de fapt sunt sigur ca se face o eroare.

Eu personal nu il agreez de loc pe Honorius.Imi este profund antipatic,poate ca nemeritat ,nu stiu ,dar asta este.Parca Prigoana senior imi este mai simpatic un pic.Care este insa problema ca juniorul candideaza?Nu este nimeni obligat sa il voteze.

Oameni buni ce aveti cu dreptul lui Honorius de a candida?Doar nu il numeste tasu' sau Basescu ori Boc in functie.Daca il aleg romanii din circumscriptie ,sa se spele cu el pe cap.

Daca asa candidat vrea PDL-ul sa propuna treaba lor,nu le poate impune nimeni pe cine sa propuna si daca Honorius se dovedeste falimentar ,asta va afecta direct si politic PDL-ul.

Cine nu il vrea, sa voteze pe altul si gata.Daca sunt PDL-isti nemultumiti de candidatura,sa ceara socoteala la partid sau sa mearga pe burta si sa nu il voteze.

Este simplu.Oricare cetatean care indeplineste conditiile legale ,poate sa candideze.Punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred, de fapt sunt sigur ca se face o eroare.

Eu personal nu il agreez de loc pe Honorius.Imi este profund antipatic,poate ca nemeritat ,nu stiu ,dar asta este.Parca Prigoana senior imi este mai simpatic un pic.Care este insa problema ca juniorul candideaza?Nu este nimeni obligat sa il voteze.

Oameni buni ce aveti cu dreptul lui Honorius de a candida?Doar nu il numeste tasu' sau Basescu ori Boc in functie.Daca il aleg romanii din circumscriptie ,sa se spele cu el pe cap.

Daca asa candidat vrea PDL-ul sa propuna treaba lor,nu le poate impune nimeni pe cine sa propuna si daca Honorius se dovedeste falimentar ,asta va afecta direct si politic PDL-ul.

Cine nu il vrea, sa voteze pe altul si gata.Daca sunt PDL-isti nemultumiti de candidatura,sa ceara socoteala la partid sau sa mearga pe burta si sa nu il voteze.

Este simplu.Oricare cetatean care indeplineste conditiile legale ,poate sa candideze.Punct.

 

Nu este...PDL trebuie sa propuna pe cineva de la PSD sau PNL ca sa fie acceptat de marea majoritate...nici sa candidezi nu mai ai voie ca vin unii si considera ca este anormal. In parlament au ajuns toti paduchii iar unul ca Prigoana jr. nu stiu cat bine sau rau ar mai putea sa faca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este...PDL trebuie sa propuna pe cineva de la PSD sau PNL ca sa fie acceptat de marea majoritate...nici sa candidezi nu mai ai voie ca vin unii si considera ca este anormal. In parlament au ajuns toti paduchii iar unul ca Prigoana jr. nu stiu cat bine sau rau ar mai putea sa faca.

 

 

ai de comentat intotdeauna la orice are cat de mica atingere la PDL - cu siguranta esti platit pt lobby online - dar ai bunul simt ca macar la obrazniciile lor evidente sa te abtii putin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine. Asa si Guta merita un post de senator.

In tarisoara asta toti gunoierii si toti lautarii au pretentii. Locul lui era la firma lu`tac`su.

De fapt este o pereche potrivita plantei numite Elena Basescu........tineretul pedelist, fara comentarii.

 

 

 

Daca asa candidat vrea PDL-ul sa propuna

Este si imaginea tarii. De sarbatori in ziarele din Austria am citit despre un politician roman ce are poze in lenjerie intima si pe mana careia Traian Basescu/BOC ( acelasi lucru) a incredintat turismul.

Iar pentru ca nu a facut NIMIK i-au dat un minister si mai mare.

 

Rezultatul.........Planta Elena este Paris Hilton din Carpati, Udrea este COVER GIRL AJUNSA MINISTRU ( traducere aproximativa a titlului), FIUL GUNOIERULUi vrea in politica.

Prigoana poa sa aiba toti banii din lume. El a ajuns in politica doar pentru cat a decontat in campania electorala, sa isi mai bage si fiul................asta meritam sub Era Baselului. :flowers:

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×