Sari la conținut
Forum Roportal
Crista Ioan

Cum te aperi de "raul" si vrajile trimise dupa tine?

Postări Recomandate

Te confrunti cu demoni... cel mai probabil trimisi sa-ti faca rau! Esti in pericol... Actioneaza rapid, scapa de ei... oricum cineva "te iubeste", in general asta se intampla cand ai oarece succes si altii vor sa te doboare, ori ai avut vreo iubita pe care ai parasit-o si care s-a dus la o doamna "bine intentionata", sau ii primesti prin liber arbitru prin niste pacate pe care le faci... Oricum ar fi... te pasc boli si insuccese. Regula de aur: NU raspunde la usa, atunci cand stii ca se intampla asta, nu manca dupa ora 12 noaptea oricat de foame ti-ar fi! Fuguta la dezlegari! Serios!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa va binecuvanteze si apere.

1.Nu fa magie, yoga, si alte lucruri din religiile estice. Uite aici o carte de ce: http://www.crestinortodox.ro/carte-894-808...intele-paisie-0

2.Du-te la preotul ortodox sa-ti faca festanie in casa

3.Roaga-te IIsuse apara-ma de demoni.

4.Apropie-te de Biserica ca atunci te apara Dumnezeu.

5.Intreaba un preot ortodox ce sa faci. Sunt preoti cu daruri care pot chiar sa-ti spuna ce se intampla. Sau roaga-te la un sfant.

6.Daca vrei sa vezi cine te ataca e simplu. Roaga-te asa. Sfinte Nicolae arata-mi cine ma ataca si cum sa ies din situatia asta.

O sa vina timpul ca cineva din anturaj sa se scape "am facut magie, spiritism, yoga, etc". Nu ai voie rugaciuni negative sau altceva ca se pot intoarce la tine. O sa vina timpul daca zici rugaciunea asta de multe ori sa ti searate ce se intampla si cine iti face rau se va desconpira. Ce iti va marturisi respectiva persoana e ca e bolnava si are nevoie de Biserica, si cum dupa cineva bolnav nu te duci cu batul, nu ai voie sa-i faci nimic doar sa te rogi pentru ea.

7.Roaga-te de 30 de ori pe zi, 40 de zile:

Doamne , intoarce-i la bunatate si rugaciune pe TOTI vrajmasii mei.

Doar rugaciunea asta poate determina persoana care te ataca sa-si gaseasca alt business si sa te lase in pace chiar sa devina credincioasa si sa iti ceara scuze.

8.

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic67591.html

Incearca si rugaciunea asta zilnic:

Rugaciunea Sfantului Ciprian

 

 

Stapane Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Creatorule si Chivernisitorule a toate, Sfant si slavit esti; Imparatul imparatilor si Domnul domnilor, slava Tie. Tu, Cel ce locuiesti in lumina cea nepatrunsa si neapropiata, pentru rugaciunea mea, a smeritului si nevrednicului robului Tau, departeaza demonii si stinge viclenia lor de la robii Tai; revarsa ploaie la buna vreme peste tot pamantul si fa-l sa-si dea roadele lui; copacii si viile sa-si dea deplin rodul lor; femeile sa fie dezlegate si eliberate de nerodirea pantecelui; acestea si toata lumea mai intai fiind dezlegate, dezleaga si toata zidirea de toate legaturile diavolesti. Si dezleaga pe robul Tau (numele) impreuna cu toate ale casei lui de toate legaturile satanei, ale magiei, ale farmecelor si ale puterilor potrivnice.

Impiedica Tu, Doamne Dumnezeul parintilor nostri toata lucrarea satanei, Tu Cel ce dai dezlegare de magie, de farmece, de vraji si de toate lucrarile satanicesti si de toate legaturile lui, si distruge toata lucrarea vicleana prin pomenirea Prea Sfantului Tau nume.

Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul slujitorul Tau si dezleaga pe robul Tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratie, sau in alt chip s-au abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca a venit prin unghii de om, de animal, sau gheare de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca a venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna, in ceasul acesta, Doamne, cu puterea Ta cea mare.

Tu Doamne, Dumnezeul nostru, Care cunosti si stii toate, dezleaga, sfarama si distruge, acum, lucrarile magiei, iar pe robul Tau (numele) pazeste-l cu toti ai casei lui, de toate uneltirile diavolesti. Zdrobeste, cu insemnarea cinstitei si de viata facatoarei Cruci, toate puterile potrivnicilor. Pustieste, distruge si departeaza, pentru totdeauna, toate lucrarile magiei, vrajitoriei si fermecatoriei de la robul Tau (numele).

Asa, Doamne, auzi-ma pe mine pacatosul slujitorul Tau si pe robul Tau cu toti ai casei lui, si dezleaga-i de demonul de amiaza, de toata boala si de tot blestemul, de toata mania, nenorocirea, clevetirea, invidia, farmecele, nemilostivirea, lenea, lacomia, neputinta, prostia, neintelepciunea, mandria, cruzimea, nedreptatea, trufia, si de toate ratacirile si gresalele, stiute si nestiute, pentru Sfant numele Tau, ca binecuvantat esti in veci.

 

Amin!

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar daca mergi la cineva (nu la preot) sa-ti dezlege blestemele sau alte rele facute, doar sa le dezlege, nu sa faci rau, e pacat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti se arde un bec in casa, chiar mai multe, inseamna ca esti hartuit de un demom? CE AVETI OAMENI BUNI? Se numesc fluctuatii de tensiune electrica sau pur si simplu instalatie electrica varza! Asta cred ca e motivu si pentru soneria care va enerveaza atat de mult. Si in legatura cu vocile care te striga... te-ai gandit ca poate face maica-ta misto de tine, nu? Si cand te mai striga cineva care nu e acolo, trimite-l pur si simplu in origini... la mine merge de fiecare data :cheer:

 

6.Daca vrei sa vezi cine te ataca e simplu. Roaga-te asa. Sfinte Nicolae arata-mi cine ma ataca si cum sa ies din situatia asta.

O sa vina timpul ca cineva din anturaj sa se scape "am facut magie, spiritism, yoga, etc". Nu ai voie rugaciuni negative sau altceva ca se pot intoarce la tine. O sa vina timpul daca zici rugaciunea asta de multe ori sa ti searate ce se intampla si cine iti face rau se va desconpira. Ce iti va marturisi respectiva persoana e ca e bolnava si are nevoie de Biserica, si cum dupa cineva bolnav nu te duci cu batul, nu ai voie sa-i faci nimic doar sa te rogi pentru ea.

Daca zic rugaciunea asta pot sa aflu si cine mi-a furat mp3-playeru?

Editat de Daemonicus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca o sa afli, dar eu m-am rugat o dimineata intreaga, cand am citit aceasta postare, si m-am intalnit cand am iesit de la birou cu cineva, care m-a bestemat sau cel putin asa mi s-a spus, am ajuns acasa bulversata, dar poate a fost doar o intamplare ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce stiu eu,acestea se numesc"atacuri psi".SI pot fi ale locului constructiei,sau"dedicatii speciale"pt cineva. Pot fi rezolvate de un bun maestru Reiki in colaborare cu un preot "destupat" la minte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amin!

Asa e cel mai corect! Nu apelati la varajotorie,reiky,yoga sau mai stiu eu ce alte culturi facute sa te indeparteze de la religia adevarata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reiki nu te indeparteaza de religie,de credinta adevarata - dimpotriva.Vorbiti in necunostinta de cauza!Si se scrie cu"i",

"rei"insemnand -lucru,iar "ki"insemnand -energie(lumina).Asadar "reiki" inseamna "lucrul cu energia(lumina)" SI NU ESTE

O RELIGIE. :cheer: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Reiki nu te indeparteaza de religie,de credinta adevarata - dimpotriva.Vorbiti in necunostinta de cauza!Si se scrie cu"i",

"rei"insemnand -lucru,iar "ki"insemnand -energie(lumina).Asadar "reiki" inseamna "lucrul cu energia(lumina)" SI NU ESTE

O RELIGIE. :cheer: :spiteful:

Cunosti tu preoti care colaboreaza cu maestrii reiki? Eu nu prea stiu de astia :cheer:) Majoritatea preotilor condamna aceste "arte" ca unelte diavolesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×