Sari la conținut
Forum Roportal
costin91

Rau de masina ciudat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o mare problema. De cand ma stiu am rau de masina. Am incercat sa scap de acest rau prin tot felul de produse naturiste, am incercat si cu medicamente (Emetiral, Metoclopamid), stau si in fata, langa sofer, nu mananc nimic inainte sa plec si tot imi este rau. Ce sa fac? Dar mi se face rau inainte cu 2 ore inainte sa plec. Pana sa ma urc in masina, vomit. Si in masina am o stare permanenta de moleseala, de greata. Nu am rau de miscare, eu am rau de la mirosul masinii. Nu suport niciun odorizant. Deja cred ca este psihic... Ce as putea face?

O doctora naturista mi-a spus sa iau xanax, dar am rezerve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti se face rau cu 2 ore inainte sa te urci in masina, nu e rau de masina, e deja psihoza. Xanaxul ar merge, dar mergi la un doctor normal, nu naturist (nu-nteleg de ce ala naturist recomanda xanax!)

Pentru viitor, te poti face marinar, cu sanse mari sa ajungi presedinte, doar sa nu ai si rau de mare.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am rau de mare... De multe ori, cand stiu ca trebuie sa plec undeva, mi-e rau chiar cu o zi inainte 8)

 

Mergi la un psiholog sau psihiatru, daca-ti e rau cu o zi inainte e mai curind ceva pe fond psihic, nu rau de miscare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O doctora naturista mi-a spus sa iau xanax, dar am rezerve.

 

Naturista?...n-as crede.Ori e pe langa daca ti-a recomandat xanax. 8)

Eu cred ca singur te programezi.Un psiholog ti-ar fi de un real folos.Incearca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu de benzina..dar nu prea suport mirosul masinii. Am incercat cu fructe si imi era mai bine o perioada, dar acum mi-e mai rau :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o mare problema. De cand ma stiu am rau de masina. Am incercat sa scap de acest rau prin tot felul de produse naturiste, am incercat si cu medicamente (Emetiral, Metoclopamid), stau si in fata, langa sofer, nu mananc nimic inainte sa plec si tot imi este rau. Ce sa fac? Dar mi se face rau inainte cu 2 ore inainte sa plec. Pana sa ma urc in masina, vomit. Si in masina am o stare permanenta de moleseala, de greata. Nu am rau de miscare, eu am rau de la mirosul masinii. Nu suport niciun odorizant. Deja cred ca este psihic... Ce as putea face?

O doctora naturista mi-a spus sa iau xanax, dar am rezerve.

Iti recomand Nilfan.

E foarte bun. Si eu il foloseam cand mi se facea rau de masina.

Luam inainte de plecare si nu aveam nici o treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu de benzina..dar nu prea suport mirosul masinii. Am incercat cu fructe si imi era mai bine o perioada, dar acum mi-e mai rau :spiteful:

Mirosul masinii, nu al gazelor de esapament? Mirosul interiorului masinii e de plastic, eventual de piele daca are tapiteria din piele si e capitonat integral cu piele (desi nu cred ca e vorba de masini d-alea), incearca sa cauti tu un deodorant de masina care iti place.

Mie chiar imi place mirosul de benzina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×