Sari la conținut
Forum Roportal
Pickle-chan

Cateva intamplari...ciudate

Postări Recomandate

Suna ciudat, insa in majoritatea timpului cu totii auzim zgomote ciudate, voci, vedem umbre, obiecte levitand s.a.m.d

Aici puteti povesti astfel de experiente inexplicabile si uimitoare, lucuri ce v-au uimit, dar si nelamuriri.

 

Eu de pilda, cand eram mai mic, bunicul meu murise. Insa nu prea stiam eu cum e cand mori sau ce inseamna moartea.

Bunica mea a chemat cam toata fam. la ea acasa, si logic si pe mine si parintii mei.

Cand am ajuns acolo, toata lumea plangea si tipa. Il tot strigau pe bunicul.

Insa, pe canapea, intr-un colt discret, il vedeam. Ba mai mult, ii simteam energia. Era imbracat intr-un halat alb cu albastru, pufos.

Avea ochii inchisi si era foarte suparat, transpirat.

Insa mama mea m-a asigurat ca in acea zi, el era in sicriu ( care se afla tot in casa) , si era imposibil ca el sa fie pe canapea.

Tin minte ca l-am vazut si facand cateva miscari.

Dar lumea zice ca spiritele sunt greu de vazut, mai ales de copii. So, cum credeti ca s-a intamplat asta ? :P

 

Now you :fool:

Editat de Pickle-chan
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit azi ceva ce mi s-a parut foarte ciudat.

eram cu masina si cand am intrat pe un drum din padure, am auzit un sunet ca un fasait puternic. am crezut ca vine de la masina, ca poate s-a desumflat roata...

am iesit afara si sunetul era asurzitor. pareau sa fie greieri, dar sunetul era foarte puternic, ma deranja si venea de pretuntindeni. niciodata n-am mai experimentat asa ceva. chiar m-am speriat pt ca devenea de nesuportat. am urcat din nou in masina si am inchis geamurile insa tot se mai auzea. pe parcursul a vreo cativa km, pana am iesit din padure, zgomotul n-a incetat, dar era in valuri de intensitate. nu era la fel de puternic peste tot.

insectele pareau foarte agitate... nu stiu daca e normal sau nu...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar pare ciudat. dar vreau sa te "corectez" putin. copii au vederea mult mai dezvoltata decat adolescentii sau oamenii in toata firea. de aceea vad multe "chestii" fata de noi. se prea poate sa il fii vazut pe bunicul tau. mai ales ca i l-ai descris si mamei tale. tin minte ca, mica fiind, am vazut si eu un baiat care statea ghemuit, cu genuncii indoiti la piept, intr-unul din compartimentele sifonierului (era impartit in 3 parti). usa de la sifonier se deschidea incet.. si pe langa faptul ca era vechi mai si scartaia. se deschisese suficient cat sa vad copilul cum se uita curios la noi (eram si cu fratele meu). nu mai tin minte daca tipasem, dar venise mama si ne`a intrebat ca de ce nu dormim. noi ii spusesem ce vazusem, se uitase si ea la sifonier, asigurandu-ne ca nu este nimeni. dupa multi ani (zilele trecute) i-am adus aminte despre intamplarea asta, mamei. m-a intrebat de doua ori daca sunt sigura de ceea ce am vazut. apoi mi-a spus ca si dansei i s-a intamplat multe cat timp am stat in apartamentul acela. nu are rost sa spun ce anume, de teama ca nu ma veti lua in serios, sau veti rade de intamplarile dansei. ea nu m-a mintit niciodata, iar pentru asta am un foarte mare respect la adresa ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit si eu o astfel de intamplare.

Aveam vreo 6 ani si eram in biserica,era o sarbatoare mare;biserica era plina de oameni,miros de tamaie si ceara.La un moment dat i s-a facut rau unui baietel( se pare ca era cunoscut si de preoti) .Lumea se adunase in jurul lui vrand sa il ajute;unii chiar strigau dupa ajutor.Cum eram curioasa,ma concentram asupra a ceea ce se intamplase si mi-am ridicat privirea spre icoane.In acel moment am vazut un baietel de vreo 10 ani ce se ridica incet spre bolta bisericii.Alaturi de el era un barbat care il tinea de umeri si ii soptea ceva.I-am urmarit cu privirea pana au disparut.

Imi este in minte, la fel de vie, imaginea si acum cand povestesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o intamplare pe la 10 sau 11 ani. Mergeam la magazin cu matusa mea seara pe la ora 10:30 11:30 ceva de genu si la intoarcere am ajuns sub un tei cum mergeam pe trotuar si dintr-o data a aparut o lumina foarte puternica reflectata de deasupra noastra incat nea orbit pe amandoi oprindu-ne pe loc timp de 1 secunda sau 2, dupa care ne-am uitat in sus si nimic, dupa care intrebandu-ne unul pe altul daca am vazut ce s-a intamplat. Matusa mea nu mi-a spus nimic doar recent cand i-am adus aminte mi-a spus ca e un raspuns la rugaciunile ei.E foarte credincioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mica_curioasa , probabil ca acel loc era bantuit, si probabil cel ce " locuia " acolo s-a suparat ca a fost deranjat, asa ca a incercat sa te alunge, fiindca spiritele pot interactiona cu obiectele si deci, sa faca in asa fel incat admosfera sa fie haotica.

 

Etherial multumesc mult pentru lamurire ^__^ Oau si chestia cu dulapul ... e infricosatoare de-a dreptul o_o .. si foarte ciudata . Probabil un vechi locatar al casei tale. Se zice ca spiritele celor ce au locuit in diferite case inca mai umbla pe acolo, cautand poate ceva.

 

ANA-MARI , probabil ca baiatul si barbatul sunt, spirite legate de pamant. Ele raman legate fiindca de obicei au treburi neterminate. Dezorientati, majoritatea ataca oameni. Nu e chiar vina lor, unii pur si simplu nu accepta ideea ca au murit si sunt gelosi pe oameni s.a.m.d

 

Kostyrapper oau o_o Banuiesc... poate aici nu e vorba chiar de o fantoma, se poate insa. Depinde doar ce era acel raspuns. Nu ai intrebat-o pe matusa ta ?

 

 

Sper ca am fost de ajutor :3

Editat de Pickle-chan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mica_curioasa , probabil ca acel loc era bantuit, si probabil cel ce " locuia " acolo s-a suparat ca a fost deranjat, asa ca a incercat sa te alunge, fiindca spiritele pot interactiona cu obiectele si deci, sa faca in asa fel incat admosfera sa fie haotica.

 

 

:pardon: da, merci de explicatie, m-a amuzat tare.

de fapt faceau asa de la caldura/seceta si deja nu mai este un fenomen izolat. sunt mai agitati peste tot, mai ales in miezul zilei cand caldura e puternica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trait o experienta infricosatoare: Actiunea s-a petrecut in 4 noiembrie 2002 la mine acasa, eu pe atunci aveam 13 ani. Era ora 16:30 incepea sa se intunece afara, parintii erau plecati de acasa, eu eram singur in bucatarie. Usile erau inchise peste tot in casa, doar usa de la bucatarie era deschisa si lumina aprinsa, am inceput sa iau niste sticle goale sa le umplu cu apa, sa fie apa tot timpul in sticle. Umplu vreo doua sticle cu apa, in casa s-a lasat o liniste stranie, incep sa o umplu pe a treia sticla si...cand intorc privirea la 180 de grade vad o silueta de spirit imbracat intr-o mantie alba si culmea se uita intens la mine...atunci pe loc era sa cad pe jos, mi s-a taiat rasuflarea si imi batea inima ca un motor turat la maxim. Am inchis apa la robinet, am plecat din bucatarie, am inchis usa si am vrut sa plec din casa, dar m-am baricadat in sufragerie....si am deschis televizorul sa ascult ceva, ca nu mai puteam de frica si cand dau pe un post de muzica...culmea ce melodie ascult:Timo Maas Ft. Kelis - Help Me, de pe coloana sonora a filmului Hollow Man (Omul invizibil)...atunci am zis ca nu se poate asa ceva. Tot timpul cand ascult melodia asta ma baga in sperieti. In casa mea se intampla mai multe fenomene stranii si greu de explicat, stiu si simt ca sunt multe entitati din alta lume. Am o serie de imagini demne de Discovery Channel, o sa le postez in curand :) Fiti pregatiti ca nu o sa mai dormiti noaptea va asigur :pardon: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate vor sa te invete ceva sau au nevoie de ajutor. Incearca sa iei legatura cu ele fara a le arata ostilitate sau furie. Pur si simplu considera-le niste fiinte ca oricare altele, care au neovie de ajutor din aprtea ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×