Sari la conținut
Forum Roportal
Revolutie2122

Revolutie 21 dec. 2009 ora 11 - aveti curaj sa iesiti ?

Postări Recomandate

S-a stabilit, e revolutie in 21 dec. 2009 ora 11 - aveti curaj sa iesiti?

 

Chemati-va rudele, sunati-va prietenii, pentru ca nici nu stiti ce pierdeti!!!

 

Scopul este demisia in public a politicienilor corupti. Lista o facem impreuna.

 

Dar sa fie o revolutie de catifea, pasnica, sa nu speriem investitorii pe urmatorii 20 de ani :flowers:

 

Deci???

 

Am deschis si o petitie la http://www.ipetitions.com/petition/revolut...signatures.html. Semneaza-te daca sustii cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a stabilit, e revolutie in 21 dec. 2009 ora 11 - aveti curaj sa iesiti?

 

Chemati-va rudele, sunati-va prietenii, pentru ca nici nu stiti ce pierdeti!!!

 

Scopul este demisia in public a politicienilor corupti. Lista o facem impreuna.

 

Dar sa fie o revolutie de catifea, pasnica, sa nu speriem investitorii pe urmatorii 20 de ani :flowers:

 

Deci???

 

Am deschis si o petitie la http://www.ipetitions.com/petition/revolut...signatures.html. Semneaza-te daca sustii cauza.

UNDE sa iesim ? In fata casei ?

Si mai apoi, daca ai fi participat la cea din '89, nu cred ca ai mai fi indemnat pe cineva sa faca asta acum. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
UNDE sa iesim ? In fata casei ?

Si mai apoi, daca ai fi participat la cea din '89, nu cred ca ai mai fi indemnat pe cineva sa faca asta acum. :flowers:

evident ..mai bine ne resemnam si inghitim gogosi .. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
evident ..mai bine ne resemnam si inghitim gogosi .. :flowers:

Fiecare inghite ce vrea. :flowers:

Am vazut care este recunostiinta majoritatii fata de cei care au participat, ori s-au jerfit atunci.

Eu am fost acolo, tu, nu cred! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare inghite ce vrea. :flowers:

Am vazut care este recunostiinta majoritatii fata de cei care au participat, ori s-au jerfit atunci.

Eu am fost acolo, tu, nu cred! :flowers:

Partea cu "Eu am fost acolo , tu , nu cred!" ..e foarte stupida ... Aveam doi ani ..Nu prea aveam cum sa fiu .

Daca majoritatea nu le e recunoscatoare celor care au participat la revolutia din '89 inseamna ca acuma trebuie sa stam si sa inghitim ?

In plus , cei care au participat nu cred ca au multumiri si recunostinta . AU fost acolo pentru ca vroiau sa puna capat regimului comnunist si sa inceapa o noua viata ..liberi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partea cu "Eu am fost acolo , tu , nu cred!" ..e foarte stupida ... Aveam doi ani ..Nu prea aveam cum sa fiu .

Daca majoritatea nu le e recunoscatoare celor care au participat la revolutia din '89 inseamna ca acuma trebuie sa stam si sa inghitim ?

In plus , cei care au participat nu cred ca au multumiri si recunostinta . AU fost acolo pentru ca vroiau sa puna capat regimului comnunist si sa inceapa o noua viata ..liberi .

Stiu cat aveai, dar tineretea nu scuza ignoranta. :flowers:

O spuneam doar pentru faptul ca pentru "unii", termenul de revolutie are alta rezonanta, in raport cu cei care nu stiu cu adevarat ceea ce inseamna.

Cheama-ma la un meeting, la o adunare ad-hoc, spune-i cum vrei, dar nu revolutie. Zi-i revolta, rascoala, e altceva.

In revolutie, oamenii mai si mor.

Ai fii dispusa sa mori ? (pentru binele presupus al altora ?!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu cat aveai, dar tineretea nu scuza ignoranta. :flowers:

O spuneam doar pentru faptul ca pentru "unii", termenul de revolutie are alta rezonanta, in raport cu cei care nu stiu cu adevarat ceea ce inseamna.

Cheama-ma la un meeting, la o adunare ad-hoc, spune-i cum vrei, dar nu revolutie. Zi-i revolta, rascoala, e altceva.

In revolutie, oamenii mai si mor.

Ai fii dispusa sa mori ? (pentru binele presupus al altora ?!)

A spus "Revolutie de catifea" ...la care oamenii nu mor :flowers:

Noi avem nevoie de o Revolutie ... O revolutie care nu se refera strict la iesirea in strada , eventuale lupte .. O revolutie dureaza ani de zile si presupune o schimbare radicala . Cea din '89 nici nu se poate afirma cu certitudine daca a fost sau nu revolutie . Dupa parerea mea nu a fost .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa vin ca sunt la mii de Km. distanta. Iar pe rude si prieteni nu pot sa-i conving sa se duca in piata Universitatii in ziua aia fiindca se duc la cimitir, e mai important sa puna flori peste morminte cum au tot facut in ultimii 20 de ani decat sa iasa in strada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×