Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.sunt nou pe aici si in primul rand vreau sa va multumesc pt sfaturile pe care m-i le ve-ti da pe viitor.

problema mea este urmatoarea.O colega cand nu ma asteptam m-i facut o invitatie la un bal si eu ca prostul am refuzato.

Nu spun asta pt ca ma i-au dupa intuitie insa am oarecum convingerea ca si ea este interesata de mine insa ca orice fata asteapta ca eu sa fac primul pas.la scoala nu sunt in stare sa o abordez(sunt un idiot :o: ) insa daca as putea sa-i i-au id-ul poate si o sa vorbim poate ca mai am o sansa.asa ca va intreb cum sa fac sa-i cer id-ul ea stand mai mult cu colegele ei iar mie imi este frica sa ma duc sa il cer de fata cu ele.

Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa balul si du-te la orele de gramatica limbii romane. Serios. Problema ta nu e ca iti este frica sa ii ceri Id-ul, nici ca ai refuzat-o atunci, tu duci un adevarat razboi cu gramatica. E trist, dar adevarat. Si o sa fie beleaua pe tine cat casa la bac. Si asta e trist, dar adevarat.

Deci lasa balul, si vezi bacul. Poate ai timp sa o mai dregi pana atunci. Balurile vin si pleaca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

du-te la ea si cere-i id-ul doar ai zis ca sunteti colegi...pe cuvantu meu ca nu va inteleg..si io am un coleg de care pot sa zic ca-mi place da e atat de rusinos :doh: .vb cu el pe mess cand vin de la facultate acasa vin cu el(stam in acelasi cartier),dar cateodata am impresia ca ii e rusine de mn,il vad ca se uita pe furis la mine,pe mess scrie si sterge....of,of....nu mai fii asa rusinos nu are rost pentru ca in situatia de fata nu ai de pierdut daca ii zici ca-ti place de ea.chiar daca ea nu se simte atrasa de tine macar lamuresti situatia si nu ajungi mai tarziu sa regreti ca nu i-ai zis :x .....Bafta :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dk nu ai curajul sa o abordezi pe ea sa ii cer id-u incerarca sa vb cu alti colegi care sti k au id-u ei.

 

 

Dar sincer eu am avut o relatie cu un coleg de clasa si sa sti k exista unele riscuri pe care in momentul in care alegeti sa aveti o relatie trebuie sa vi le asumati atat tu cat si ea. Gandeste la momentul in care o sa va despartiti chiar dk ai fost tu devina sau ea o sa trebuiasca sa va vedeti zilnic si o sa va fie foarte greu sa stiti k va iubiti si sunteti asa aproape si in acelasi timp foarte departe.

O sa-ti fie foarte greu...........Nu vreau sa te descurajez dar trebuie sa te gandesti si la asta.............

Tu decizi eu iti urez mult succes!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar sincer eu am avut o relatie cu un coleg de clasa si sa sti k exista unele riscuri pe care in momentul in care alegeti sa aveti o relatie trebuie sa vi le asumati atat tu cat si ea. Gandeste la momentul in care o sa va despartiti chiar dk ai fost tu devina sau ea o sa trebuiasca sa va vedeti zilnic si o sa va fie foarte greu sa stiti k va iubiti si sunteti asa aproape si in acelasi timp foarte departe.

O sa-ti fie foarte greu...........Nu vreau sa te descurajez dar trebuie sa te gandesti si la asta.............

Tu decizi eu iti urez mult succes!!!!!

 

sa stii da ai dreptate,dar cred ca merita sa incerce pentru ca pe urma poate ii pare rau....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa stii da ai dreptate,dar cred ca merita sa incerce pentru ca pe urma poate ii pare rau....

 

 

Merita sa incerce nu zic k nu.Eu i-am zis din experienta mea.

Doar el decide ce e mai bine pentru el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema mea este urmatoarea.O colega cand nu ma asteptam m-i facut o invitatie la un bal si eu ca prostul am refuzato.

 

 

Si ce pot face, vrei sa te invit si eu ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce pot face, vrei sa te invit si eu ? :x

nu imi dau intalniri cu baietii :o:

 

 

dk nu ai curajul sa o abordezi pe ea sa ii cer id-u incerarca sa vb cu alti colegi care sti k au id-u ei.

stiu id-ul ei insa m-i se pare neloial sa o adaug asa brusc pt ca poate ii dau de inteles ca sunt disperat,si gandesc ca as face o impresie mai buna daca m-il da ea personal deoarece raspunsul sau starea de care da dovada in acel moment poate o ,,tradeaza" daca e intradevar sau nu interesata de mine.Tu nu te-ai simti mai bine daca un baiat ar proceda cu tine asa?eu zic ca da

 

sper ca maine sa lipseasca colegele ei si sa o prind singura.revin cu amanunte.o seara buna

Editat de Rechinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai, cate probleme existentiale... Si ce e asa de greu ca dupa ore sa o inviti la o ciocolata calda sau la un suc? Si acolo discutati si despre bal si la final ii ceri si id-ul de mess ca sa discutati mai multe.

 

Cat despre gramatica limbii romane... invat-o ca altfel o sa ai probleme. Cu greseli de genul "m-i se pare neloial", "ma i-au dupa intuitie" sau alte greseli de genul nu o sa iti iei bac-ul. Si balurile vin si trec, dar diploma de bac ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×