Sari la conținut
Forum Roportal
Metal Head

Dragostea la copii si adolescenti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce credeti voi despre dragostea la copii si adolescenti? Credeti ca acestia pot iubi cu adevarat? Ati avut vreodata vreo iubire(relatie) in adolescenta care sa continue pana la maturitate? Sau v-a parut rau de relatiile incheiate in adolescenta si copilarie? Daca da, cam cat de rau? Din ce motiv au fost incheiate aceste relatii? Sunt multe intrebari, iar eu sunt foarte curios sa va aud parerile :crazypilot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti voi despre dragostea la copii si adolescenti? Credeti ca acestia pot iubi cu adevarat? Ati avut vreodata vreo iubire(relatie) in adolescenta care sa continue pana la maturitate? Sau v-a parut rau de relatiile incheiate in adolescenta si copilarie? Daca da, cam cat de rau? Din ce motiv au fost incheiate aceste relatii? Sunt multe intrebari, iar eu sunt foarte curios sa va aud parerile :crazypilot:

 

am auzit de astfel de relatii care s-au finalizat cu casatorie..mai rar,dar exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de persoana , dar cum lucrurile au luato putin razna , totul se petrece putin mai repede decat ar fi trebuit ...

Deci daca mai vrei ceva bun cam tre sa scoti bine ochii, si sa apuci cat de rpd poti =))

Eh .. glumesc mah ...

Nu, nu stiu ... incerc sa vad din perspectiva celor care nu cred absolut deloc in asa ceva. Dar ii intreb doar atat:

Ei nu regreta pe prima/primul [ca primul/prima e mereu la varsta mica ....] daca o regreta inseamna ca atunci chiar a tinut la pers aia si ca exista si dragoste la copii :roll:

Editat de heidy
mirckuitor..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce n-ar exista ??? :cry:

 

Vad ca 'adultii' astia se considera superiori dn toate punctele de vedere... :doh:

 

De parca varsta mai inaintata ar insemna obligatoriu 'intelepciune' and sh&t... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...eu nu prea cred ca copii pot iubii la adolestenta...iubesc cel mai probabil IDEE DE A IUBII,faptul ca au pe cineva langa ei.in cele mai multe cazuri,acum depinde si de persoane.Dar din cate observ la tinerii din ziua de azi incep sa isi spuna 'te iubesc" sau "nu pot traii fara tine"inca dupa 3-4 zile cat sunt impreuna...nici bne nu se cunosc si deja se iubesc,se doresc,chiar nu mai are nici o semnificatie cuvintele astea de se rostesc asa de repede si asa de usor?

 

Parerea mea:relatiile din adolescenta sunt ca un fel de pregatire pentru maturitate ca sa iti faci un contur asupra viitorului cat cu o poersoana pe care chiar o iubesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca exista. Dimpotriva, sentimentul e foarte pur. Poate nu se va concretiza, dar asta nu inseamna ca nu e dragoste adevarata. Unii tind sa confunde ideea de dragoste cu un amalgam de sentimente si posibilitati reale, dar sufletul nu tine cont de ele; chiar daca nu se poate concretiza, trairea e la fel de puternica si importanta. La maturitate (desi bariera dintre cele doua e foarte subiectiva), deci la presupusa maturitate, intervine experienta, care poate baga in sufletul cuiva amaraciune, acreala, sictir, teama, cinism, prejudecati... Si stiu ca uneori mai tachinez anumite persoane pentru imaturitatea si superficialitatea lor, dar asta nu are nici o legatura cu varsta, in ciuda aparentelor; o fac doar pentru ca stiu ca le enerveaza. La fel cum ma enerva si pe mine sa aud fraze de genul "in adolescenta doar te pregatesti pentru viata, nu traiesti cu adevarat, tu crezi ca stii ce simti dar nu e asa..." Bullshit. Asta au inventat-o unii pentru a se simti in drepturi de a controla viata altora, sau pentru a justifica propriile greseli din trecut. E mai usor sa spui "eram doar un adolescent imatur", decat "iarta-ma, m-am purtat ca un bou".

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×