Sari la conținut
Forum Roportal
Mona6662

Oameni superficiali

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O parte a societatii nu se ghideaza dupa aparente ci doar lasa impresia asta din dorinta de a se integra , o perioada chiar m-am distrat incercand sa aflu ce se afle in spatele superficialitatii , de obicei a fashion-istelor , si am realizat ca multi sunt la fel ca noi , gandesc cum ar fi daca...., dar nu au curajul sa spuna ce ii framanta , nu au curajul sa fie naturali si afiseaza o masca cu care sa se piarda in multime , nu au curajul sa fie ei insisi fara sa le pese parerea celor din jur ....oricum uneori e mai bine ca cea mai mare problema sa fie ca ai ratat sezonul reducerilor , ca daca gandim prea mult riscam sa devenim sufocati de probleme , si daca toata lumea ar sta sa filozofeze orice viata ar deveni infinit mai complicata....

take care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenilor le place sa actioneze pe principiul consumului minim de energie, asadar este mult mai simplu sa fii superficial decat sa fii altfel. De ce sa icnerci sa schimbi ceva, cand poti sa te complaci in acea stare sau mai rau, sa incepi sa-ti plangi de mine sau sa-i denigrezi pe ceilalti?! Societatea aceasta fara valori adevarate creeaza oameni de acest tip...Oameni superficiali vor exista mereu, insa cred ca trebuie sa invatam sa-i triem si sa nu ne mai lasam afectati atat de mult de influenta lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

superficialitatea "dauneaza"..una e sa fii dezinteresat de lucruri cu care n`ai nici o legatura..alta e sa fii dezinteresat de tot..sau mai rau..si nu pui suflet in nimic din ceea ce faci ! weaaaah.. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde e spiritul ală de "vreau să schimb ceva", " vreau să salvez ceva"? Ce e cu ignoranța asta? De ce suntem așa
Editat de *elle

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Mona6662: Esti o frustrata crancena.

 

poate-i si cam "acritura" -asa le zicea prietenul meu 'nea Gogu persoanelor atinse de snobism.

n-o spun si n-as vrea s-o ia drept rautate -sper doar sa-i serveasca pentru o autoanaliza.

nu-mi plac persoanele "plangacioase".

nu te plange. pune mana si fa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat mi-as dori sa fiu si eu asa superficiala !!! Cei mai multi oameni sunt superficiali si mai "fericiti" .... pe oamenii superficiali nu-i macina intrebari la care nu vor gasi niciodata raspunsul , oamenii superficiali sunt usor adaptabili , sunt oameni practici .... Cu ce ma ajuta pe mine in viata ca sunt o persoana profunda ? In afara de dureri de cap , dezamagiri si alte exemple de acest gen care nu-mi vin acum in minte , nimic bun.... Daca pana la urma cei mai multi oameni sunt superficiali si o mica parte profunzi , cei profunzi sunt in minoritate ... Asta ce inseamna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat mai superficial, cu atat mai bine :spiteful:

 

Fericirea chiar e direct proportionala cu superficialitatea :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×