Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Oameni superficiali

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
32 replici la acest subiect

#21 hipnotiq

hipnotiq

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 121 mesaje

Scris 21 November 2009 - 01:08 AM

O parte a societatii nu se ghideaza dupa aparente ci doar lasa impresia asta din dorinta de a se integra , o perioada chiar m-am distrat incercand sa aflu ce se afle in spatele superficialitatii , de obicei a fashion-istelor , si am realizat ca multi sunt la fel ca noi , gandesc cum ar fi daca...., dar nu au curajul sa spuna ce ii framanta , nu au curajul sa fie naturali si afiseaza o masca cu care sa se piarda in multime , nu au curajul sa fie ei insisi fara sa le pese parerea celor din jur ....oricum uneori e mai bine ca cea mai mare problema sa fie ca ai ratat sezonul reducerilor , ca daca gandim prea mult riscam sa devenim sufocati de probleme , si daca toata lumea ar sta sa filozofeze orice viata ar deveni infinit mai complicata....
take care
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#22 Ma'at

Ma'at

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 641 mesaje

Scris 28 November 2009 - 09:51 PM

Oamenilor le place sa actioneze pe principiul consumului minim de energie, asadar este mult mai simplu sa fii superficial decat sa fii altfel. De ce sa icnerci sa schimbi ceva, cand poti sa te complaci in acea stare sau mai rau, sa incepi sa-ti plangi de mine sau sa-i denigrezi pe ceilalti?! Societatea aceasta fara valori adevarate creeaza oameni de acest tip...Oameni superficiali vor exista mereu, insa cred ca trebuie sa invatam sa-i triem si sa nu ne mai lasam afectati atat de mult de influenta lor.
  • 0

#23 Roxyfoxxy

Roxyfoxxy

Boboc

• Members
  • Strica
  • 5 mesaje

Scris 17 December 2009 - 02:48 PM

superficialitatea "dauneaza"..una e sa fii dezinteresat de lucruri cu care n`ai nici o legatura..alta e sa fii dezinteresat de tot..sau mai rau..si nu pui suflet in nimic din ceea ce faci ! weaaaah.. :pardon:
  • 0

#24 *elle

*elle

Orhidee

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1105 mesaje

Scris 18 December 2009 - 12:52 AM

Unde e spiritul ală de "vreau să schimb ceva", " vreau să salvez ceva"? Ce e cu ignoranța asta? De ce suntem așa ţnchiși? Aș vrea să urc ţntr-o mașină și să fac niște sticle incendiare și să distrug emblemele consumismului, aș vrea să planez copaci pÔnă mă prăbușeșc de epuizare !!! Vreau să schimb ceva! De ce sunt așa pițini cei care mai sunt așa?

:pardon: si ce te opreste?

inainte sa schimbi lumea , poti sa incepi cu tine. asta in cazul in care , in febra planificarii unei "revolutii", ai timp si pentru tine.

eu nu inteleg de ce avem pretentia ca altii sa fie ca noi, poate altii au alte nevoi, alte asteptari.unii sunt fericiti ca au bani, altii masini, altii cariere solide, altii bautura, altii familie...

Aceast mesaj a fost editat de *elle: 18 December 2009 - 12:54 AM

• 0

#25 Figlet

Figlet

Ghiocel

• Members
  • 2 mesaje

Scris 23 December 2009 - 08:46 PM

@Mona6662: Esti o frustrata crancena.
  • 0

#26 ...cinic!?.

...cinic!?.

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 191 mesaje

Scris 23 December 2009 - 09:52 PM

@Mona6662: Esti o frustrata crancena.

poate-i si cam "acritura" -asa le zicea prietenul meu 'nea Gogu persoanelor atinse de snobism.
n-o spun si n-as vrea s-o ia drept rautate -sper doar sa-i serveasca pentru o autoanaliza.
nu-mi plac persoanele "plangacioase".
nu te plange. pune mana si fa.
  • 0

#27 ISIS76

ISIS76

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 592 mesaje

Scris 06 January 2010 - 12:55 AM

Cat mi-as dori sa fiu si eu asa superficiala !!! Cei mai multi oameni sunt superficiali si mai "fericiti" .... pe oamenii superficiali nu-i macina intrebari la care nu vor gasi niciodata raspunsul , oamenii superficiali sunt usor adaptabili , sunt oameni practici .... Cu ce ma ajuta pe mine in viata ca sunt o persoana profunda ? In afara de dureri de cap , dezamagiri si alte exemple de acest gen care nu-mi vin acum in minte , nimic bun.... Daca pana la urma cei mai multi oameni sunt superficiali si o mica parte profunzi , cei profunzi sunt in minoritate ... Asta ce inseamna?
  • 0

#28 Anyell

Anyell

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 30 mesaje

Scris 14 February 2010 - 01:16 PM

am senzatia ca a devenit o moda,sa fi superficial
poate face bine si nu stiu eu... :P
  • 0

#29 ana_sab

ana_sab

Trandafir

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 462 mesaje

Scris 21 February 2010 - 11:49 AM

Mie mi s-a recomandat sa fiu superficiala... dar nu pot! Nu tot timpul!
  • 0

#30 Saharian

Saharian

fost

• Banned
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 10024 mesaje

Scris 21 February 2010 - 11:46 AM

Cu cat mai superficial, cu atat mai bine :spiteful:

Fericirea chiar e direct proportionala cu superficialitatea :spiteful:
  • 0