Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

T

Ce parere aveti?  

16 membri au votat

  1. 1. Ideea e buna?

    • Da
      15
    • Nu
      1
    • Nu stiu
      0
    • Probabil
      0


Postări Recomandate

Sunt majoritatea din brasov pentru ca pana acum doar brasovenii au oferit obiecte. Acum cateva zile am dat drumul la site, este normal ca fiind din brasov imi este mult mai comod sa ofer cuiva din brasov. Multe produse sunt disponibile si prin curier, dar imagineaza-ti cum ar fi fost sa merg la posta cu peste 100 de colete, multe mici, de incap intr-un buzunar. In curand o sa inceapa sa ofere si oamenii din alte localitati (orice om are in casa obiecte pe care nu le foloseste), atunci o sa fie oferta mult mai bogata. Cu cat ofera fiecare mai multe obiecte, cu atat o sa fie mai multe lucruri de luat. Faptul ca ai carti de oferit, este un lucru bun. Nu te uita ca nu se inghesuie lumea la ele, ai de ales sa le arunci la gunoi sau sa le oferi. Normal ca nu se inghesuie lumea, daca abia de ieri a descoperit site-ul. E o chestiune de timp pana apare o persoana interesata de cartile respective. Eu am gasit oameni interesati pana si de un manual de clasa X-a pentru profil de constructii, din 1972, din care invata tatal prietenei mele cand era la liceu.

 

Noi, utilizatorii site-ului www.lucrurigratis.ro , avem nevoie de produsele voastre, si in acelasi timp avem nevoie de voi ca sa folositi produsele pe care le oferim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt majoritatea din brasov pentru ca pana acum doar brasovenii au oferit obiecte. Acum cateva zile am dat drumul la site, este normal ca fiind din brasov imi este mult mai comod sa ofer cuiva din brasov. Multe produse sunt disponibile si prin curier, dar imagineaza-ti cum ar fi fost sa merg la posta cu peste 100 de colete, multe mici, de incap intr-un buzunar. In curand o sa inceapa sa ofere si oamenii din alte localitati (orice om are in casa obiecte pe care nu le foloseste), atunci o sa fie oferta mult mai bogata. Cu cat ofera fiecare mai multe obiecte, cu atat o sa fie mai multe lucruri de luat. Faptul ca ai carti de oferit, este un lucru bun. Nu te uita ca nu se inghesuie lumea la ele, ai de ales sa le arunci la gunoi sau sa le oferi. Normal ca nu se inghesuie lumea, daca abia de ieri a descoperit site-ul. E o chestiune de timp pana apare o persoana interesata de cartile respective. Eu am gasit oameni interesati pana si de un manual de clasa X-a pentru profil de constructii, din 1972, din care invata tatal prietenei mele cand era la liceu.

 

Noi, utilizatorii site-ului www.lucrurigratis.ro , avem nevoie de produsele voastre, si in acelasi timp avem nevoie de voi ca sa folositi produsele pe care le oferim.

 

Este buna ideea si felicitari pentru ea!Ma voi gandi la lucrurile pe care as putea si eu sa le ofer,cu atat mai mult cu cat stau partial in orasul Brasov.

Deasemenea,m-ar interesa niste carti de psihologie,chiar si parapsihologie (depinde ce subiecte ating mai exact) daca ar aparea,mai ales ca unele editii mai vechi se gasesc foarte greu.

PS:Doua intrebari pentru tine,daca esti dragutz:

1.Produsele pe care as dori sa le ofer ti le aduc tie direct?

2.Cum anume ti-a venit aceasta idee?

 

Si,as mai avea o sugestie: ca persoanele ce doneaza diverse obiecte,sa dea totusi lucruri cat de cat in stare buna si sa nu faca din acest site cosul de gunoi pentru ceea ce nu le mai functioneaza prin casa.

Ma uitam pe un alt site de acest gen,unde cineva dona placa video stricata...

Poate ar trebui sa mentionati acest lucru,intr-o abordare mai eleganta,bineinteles,pe site.

Toate cele bune!

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt heaven:

-cat de curand vom implementa o sectiune de alerte, unde fiecare utilizator va putea sa seteze ce notificari doreste sa primeasca prin mail; astfel, va fi posibil sa primesti alerta cand cineva inscrie pe site un produs din categoria CARTI/CARTI DE SPECIALITATE, pentru a fi la curent ce carti apar pe site

- in legatura cu produsele pe care doresti sa le oferi: dupa ce le inscrii pe site, acestea raman la tine :taunt: Selectezi o perioada de timp (1,2,3 sau 4 saptamani) pe care o lasi doritorilor sa se inscrie la produs, iar apoi vei alege dintre ei persoana care crezi ca merita mai mult produsul tau. In momentul acela, vei primi adresa de email a castigatorului produsului tau, va contactati, stabiliti modalitatea de livrare a produsului (livrare personala in localitatea din care esti, sau prin curier), si faceti tranzactia.

- cum mi-a venit ideea? exista o gramada de obiecte care stau degeaba in fiecare casa, pana cand ne saturam de ele si ajung la groapa de gunoi (impact negativ asupra mediului); pe de alta parte, exista o gramada de persoane care ar avea nevoie de acele obiecte, si in mod normal ar da bani ca sa le cumpere noi (consum de resurse pentru productia lor, din nou impact negativ asupra mediului); era nevoie de un astfel de sistem, care sa ajute oamenii sa scape de lucrurile inutile, si pe cei care au nevoie de ele sa le primeasca.

- fiecare produs postat pe site are un indicator al calitatii (nota de la 1-5); majoritatea oamenilor si-ar dori un obiect in stare cat mai buna, dar exista si cazuri in care un obiect stricat poate fi de folos cuiva care stie sa il repare, sau il poate folosi pt piese de schimb; daca cineva se poate folosi de un obiect, de ce sa il aruncam la gunoi?

 

pt denise01elle:

- atunci cand inscrii un produs, pe langa poza si detaliile acestuia, alegi si modalitatea de livrare pe care o preferi: poti selecta livrarea personala (si judetul si localitatea), sau curier/posta; prin livrare personala, urmeaza sa stabilesti o intalnire cu castigatorul obiectului unde crezi tu ca iti convine mai mult, iar daca vrei sa trimiti obiectul prin curier, de obicei primitorul achita taxele postale (daca iti face placere, poti sa platesti tu), prin ramburs; eu am trimis o carte din brasov in timisoara, prin posta romana, si a costat aproape 2 lei. Decat sa ma complic cu rambursul, am achitat eu. Ofertantul decide cum vrea sa ofere, iar cei care doresc obiectul se inscriu la el doar daca sunt dispusi sa respecte conditiile ofertantului.

 

O zi buna, si va astept pe site, impreuna cu prietenii vostri. Pentru a creste sistemul, pana la nivelul la care se poate sustine singur, avem nevoie de cati mai multi utilizatori, in special cei care sunt dispusi sa ofere lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×