Sari la conținut
Forum Roportal
Khristine

Cosmarurile

Postări Recomandate

In primul rand vreau sa spun ca sunt cat se poate de speriata datorita unui cosmar care l-am avut acum cateva zeci de minute, imi doresc sa fi fost doar un cosmar intr-un totul, desi ma indoiesc.

Sa incep cu inceputul, adormi pe la 1:30, inainte de a adormi simti prezenta cuiva in camera, mai simt uneori, dar acum simti de cum ma pusei in pat si cu o intensitate foarte mare si chiar se auzira pe parchet niste lovituri, se auzeau in acelasi loc la interval de cateva secunde diferenta intre ele, auzi aceste zgomote pana adormi.

 

In cosmar visai ca eram urmariti de niste entitati cu puteri supranaturale, mai erau niste persoane cu mine, dar nu stiu cine erau acele persoane pentru ca mai multe nu-mi amintesc, nu-mi amintesc nici in ce fel eram urmariti de acele "creaturi" invizibile si nici nu stiu ce vroiau de la noi, stiu doar ca le simteam prezenta si nu eram singura care le simtea, imi amintesc doar ma lua somnul in vis si atunci deveni semi constienta sau chiar constienta (nu stiu sigur), stiam pe ce parte a patului ma aflam si mai mult stiam ca am gatul dezvelit,in rest eram acoperita cu plapuma, in acea semi constienta incepui sa aud un vuiet ca si cum cineva ar fi tras cu ajutorul unui aspirator tot ce se afla in camera(dar nu materie), mai ales simti cum mi se ia ceva(un fel de forta a mea, energie nu stiu sa explic) dintr-o particica mica a gatului, incercai cu disperare sa ma intorc cu spatele sa vad cine provoaca acel vuiet/vant la ureche si in camera(dormi pe partea stanga), incercarea mea de a ma intoarce era in zadar pt ca eram intepenita, nu puteam sa ma misc sub nici o forma, eram paralizata de acea entitate, cel mai ciudat e ca atunci cand deveni semi constienta vazui camera pt cateva secunde si vazui ca tot ce era aspirat avea culoare sau mai de graba era culoare ca un fel de aura sau poate chiar era aura mea, iar dupa acea incercai sa ma misc, dupa cateva secunde de chin reusi sa ma trezesc si deci sa ma misc, dupa ce ma trezi simtii foarte bine cum acea parte a gatului fusese apasata de ceva, senzatia dura mai mult de o jumatate de ora, chiar mai mult. Tin sa precizez ca ma trezi la 3:36.

Dupa ce ma trezi imi fu frica sa mai adorm, dar in acelasi timp ma simti in siguranta, simti ca acea entitate nu se mai afla in camera, ma simti protejata.

 

 

In urma cu doua seri am mai avut un cosmar, de data aceasta imaginile din cosmar pareau reale(in visul de acum totul paru in ceata pana sa devin (semi) constienta) in acel cosmar am simtit ca cineva mi-a facut o vraja, stiu si cine, stiu ca vroiam sa ma duc la cineva sa vad daca chiar mi s-a facut o vraja(sau ceva de genu) numai ca nu puteam, acea vraja ma oprea. Si de data asta m-am trezit tot la ora 3 si ceva. Dar atunci am adormit la loc fiindca a fost doar un vis.

Nu stiu daca aceste vise au vreo legatura intre ele, infara de ora trezirii, am in general vise premonitoare si chiar imi e frica ca acel vis cu vraja sa nu fie unul premonitor.

M-am mai trezit recent de cateva ori tot la ora 3 si ceva.

 

 

Sunt constienta de faptul ca exista entitati, iar lucrul asta nu ma sperie, dar ma sperie faptul ca ele se manifesta in visele noastre, imi place foarte mult parapsihologia, ma atrag toate lucrurile neintelese, chiar ultima carte pe care am citit-o a fost despre Lumea astrala in care sunt explicate mai multe lucruri despre entitati si despre planurile astrale. Deobicei nu am cosmaruri, inafara de cosmarul cu vraja si acesta nu am mai avut cosmaruri de 1 an si ceva.

Astept parerea voastra.

 

Imi cer scuze daca nu fusei foarte coerenta in ceea ce scrisei, da sunt cat se poate de bulversata si mai ales imi fu foarte greu sa exprim in cuvinte ceea ce vazui si mai ales ceea ce simtii , imi amintesc cu mare prezicie doar cum incercai sa ma misc si acel sunet/vuiet.

Editat de Chr1st1ana333
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista si riscul ca atunci cand citesti prea multe astfel de lucruri,sa intri in rezonanta cu cele scrise acolo,iar universul asta functioneaza pe principiul rezonantei.

Poate,o perioada ar fi bine sa te feresti de filmele de groaza,de astfel de lecturi si incearca sa te rogi.

Acatistul Sfantului Ciprian e foarte bun in astfel de cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar sunt nedumerita de ce mi s-a intamplat asta abia acum, pentru ca eu citesc carti de parapsihologie de doi ani de zile, iar cat despre filmele de groaza eram o devoratoare de ele inainte de a incepe sa ma intereseze parapsihologie, deci nu am mai vazut un film de groaza de mult timp, poate chiar de doi ani. Pot spune ca inainte de a ma culca aseara m-am rugat pentru matusa mea care are o problema si de multe ori ma rog seara inainte de a adormi.

Poate mi s-au intamplat toate astea pt ca am fost vulnerabila, de vreo saptamana si ceva mi-am schimbat programul si sunt foarte obosita atunci cand ma culc, alta explicatie plauzibila nu am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o gramada de cosmaruri mai am din cand in cand...incerc sa nu le dau importanta....dupa parerea mea cosmarurile pot fi vise manipulate de diverse entitati,sau diverse ganduri negative intrate in subconstient care se manifesta apoi sub forma de cosmaruri.....voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce e posibil. Din fericire, desi visez foarte multe tampenii uneori, in viata mea am avut pana acum doar vreo 3 cosmaruri care m-au trezit instantaneu. In unul am visat ca mi-a murit un frate, iar in ultimul, mama. Erau atat de reale si imaginile sunt inca foarte clare in mintea mea si dupa anii de zile de la ele. Spre bucuria mea, atat mama cat si fratele sunt bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pentru cei care au cosmaruri: incercati sa va obisnuiti sa dormiti pe partea dreapta sau pe burta. Dormitul pe spate provoaca cosmaruri si senzatia unei prezente malefice, deseori in stare de semiconstienta.

Aveti grija de inima si de creierul vostru.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×