Sari la conținut
Forum Roportal
Miniperve

Ce cadou sa ii iau iubitei mele de ziua ei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ajutati-ma si pe mine cu cateva idei revolutionare de cadou pentru prietena mea! As vrea sa o surprind cu ceva deosebit anul asta...

Astept cu mare interes sfaturile voastre!

O idee simpla... ceva ce poate i-ar placea sa aiba dar pe care nu ar da banii.

Gandeste-te despre ce a vorbit poate... sau cei place.... sau ce a admirat la altcineva...

Poate fi orice daca este ceva ce-si doreste. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O idee simpla... ceva ce poate i-ar placea sa aiba dar pe care nu ar da banii.

Gandeste-te despre ce a vorbit poate... sau cei place.... sau ce a admirat la altcineva...

Poate fi orice daca este ceva ce-si doreste. :blink:

 

:dance2:...merci de sfat, dar tocmai asta e problema, ca nu imi vine nimic in minte...Si de obicei ceva despre ce vorbeste sau apreciaza la altcineva se cam asteapta sa ii iau...deci nu ar fi surpriza atat de mare...:band:

 

Descrie-o putin pe iubita ta, ca sa ne facem o idee despre ce fel de persoana este si ce ar putea sa-i placa :P

 

Face 24 de ani, e bruneta, cam 1,70 m si daca i-as lua ce ar putea sa ii placa, inseamna ca s-ar astepta la ce i-as lua...deci...nu ar mai fi o surpriza :imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se referea neaparat la descriere fizica cat din punct de vedere al personalitatii... aprecieaza cadourile scumpe sau crezi ca i-ar placea sa primeasca o surpriza chiar din partea ta, nu ceva cumparat...?

si cam cat ai fi dispus sa platesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink:...merci de sfat, dar tocmai asta e problema, ca nu imi vine nimic in minte...Si de obicei ceva despre ce vorbeste sau apreciaza la altcineva se cam asteapta sa ii iau...deci nu ar fi surpriza atat de mare...:dance2:

 

Ok, recent a fost ziua mea... in discutiile avute cu o prietena am pomenit despre un set de tacamuri pentru 2 persoane:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe scurt, cadoul conteaza dar conteaza si intentia din spatele cadoului. Conteaza de asemenea enorm de mult modul in care oferi cadoul, semnificatia pe care i-o dai. E posibil sa fie ceva super ieftin dar care, datorita semnificatiei atasate, sa fie ceva ce cealalta persoana sa pretuiasca nespus.

 

Citind ce-a scris Cavalerul mi-am amintit de o povestioara:

 

O fetita din Africa i-a dat profesoarei,de ziua ei,un cadou.Era un melc frumos.,,Unde l-ai gasit?" ,a intrebat profesoara.Fetita i-a spus ca acesti melci nu se gasesc decat pe o anumita plaja indepartata.Profesoara a fost profund miscata pentru ca stia ca fetita mersese multi kilometri pentru a cauta melcul.I-a spus :,,Nu trebuia sa mergi asa departe doar ca sa imi cauti un cadou".Copila,inteleapta,a zambit si a raspuns:,,Doamna profesoara,distanta mare parcursa face parte din cadou."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Face 24 de ani, e bruneta, cam 1,70 m si daca i-as lua ce ar putea sa ii placa, inseamna ca s-ar astepta la ce i-as lua...deci...nu ar mai fi o surpriza :o:

 

Ia-i un polonic si zi sa iti faca un gulas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau....o gramada de sfaturi...Merci pentru ele si poate aveti dreptate...e posibil sa ma fi gandit eu prea departe si cand colo as putea sa ii iau ceva marunt, insa plin de esenta...Chiar sunt utile sfaturile voastre...daca intre timp va mai vin si alte idei, le astept ca sa am de unde alege :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×