Sari la conținut
Forum Roportal
black-mamba

Problema internet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, am formatat un laptop Toshiba ,am instalat driverele necesare insa nu mai merge internetul !Ultima data cand a fost formatat de un baiat , a umblat prin "Local areea connections" si a scris niste cifre , nu stiu exact ce a scris si nici nu mai pot lua legatura cu acel baiat !

Mentionez ca placa de retea este :Realtek RTL 8139Family PCI fast Ethernet nic ,iar internetul este distribuit prin cablu de o firma de cartier!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, am formatat un laptop Toshiba ,am instalat driverele necesare insa nu mai merge internetul !Ultima data cand a fost formatat de un baiat , a umblat prin "Local areea connections" si a scris niste cifre , nu stiu exact ce a scris si nici nu mai pot lua legatura cu acel baiat !

Mentionez ca placa de retea este :Realtek RTL 8139Family PCI fast Ethernet nic ,iar internetul este distribuit prin cablu de o firma de cartier!

 

cifrele acelea sunt user name-ul si parola ta.. ar trebui sa fie specificate in contract.. cauta.. :doh: cel putin la RDS e asa... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, am formatat un laptop Toshiba ,am instalat driverele necesare insa nu mai merge internetul !Ultima data cand a fost formatat de un baiat , a umblat prin "Local areea connections" si a scris niste cifre , nu stiu exact ce a scris si nici nu mai pot lua legatura cu acel baiat !

Mentionez ca placa de retea este :Realtek RTL 8139Family PCI fast Ethernet nic ,iar internetul este distribuit prin cablu de o firma de cartier!

 

 

Cel mai simplu este sa iti cauti providerul de internet (cel din cartier) si sa ii ceri ip-urile care le foloseste pentru internet.

Am scris un post pentru un tip care nu stia sa se conecteze la internet dar este pentru romtelecom, insa poti sa folosesti acel exeplu si pentru orice provider de internet numai sa schimbi clasa de ip-uri de la providerul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×