Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Din cate stiu, hipnoza o poate face oricine. Practic, hipnoza se bazeaza pe a inhiba intreaga scoarta cu exceptia unui singur canal -focar de excitatie- care ramane la mana hipnotizatorului. Asa poate cineva care hipnotizeaza sa imprime anumite idei, sa determine persoana sa execute anumite lucruri etc. Explicatia mi-a fost oferita de un profesor, nu stiu daca e si corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles, ma asteptam si la vesicul "misto" dar si la raspunsuri de genul celor de mai sus (multsumesc) dar eu as dori o explicatie de gen pas-cu-pas cum poti hionotiza pe cineva. va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bineinteles, ma asteptam si la vesicul "misto" dar si la raspunsuri de genul celor de mai sus (multsumesc) dar eu as dori o explicatie de gen pas-cu-pas cum poti hionotiza pe cineva. va multumesc anticipat!

 

Nişte cursuri te-ar ajuta mai mult. Pas cu pas

Editat de teasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt carti...sunt cursuri...dar,vezi cum te descurci cu legalitatea. :lol2: Ca din cite stiu eu numai psihologii si aia,cu autorizatie speciala au voie sa faca asta.

S-au vazut multe persoane distruse de amatorismul unor pretinsi hipnotizatori. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt carti...sunt cursuri...dar,vezi cum te descurci cu legalitatea. :lol2: Ca din cite stiu eu numai psihologii si aia,cu autorizatie speciala au voie sa faca asta.

S-au vazut multe persoane distruse de amatorismul unor pretinsi hipnotizatori. :jester:

 

wow! daca stiam pe asa... dar ma rog!tot ar fi tare sa pot. cu sau fara curusuri ...astept raspunsuri

Editat de @ng3lyk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as recomanda sa citesti cartile doctorului M. Newton...Viata dintre vieti,este un indrumator foarte bun pentru cei care doresc practicarea hipnozei,regresiei temporale, Calatoria sufletelor si Destinul sufletelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×