Sari la conținut
Forum Roportal
nepe_iuli

tocilarii!

Postări Recomandate

:P recunoaste-ti ca ii vedeti peste tot in campus...in liceu...in scoli...pe strada

ii recunosti dupa ochelari... mustata nerasa... nu ii vezi in oras...invata ca prostii si nu au rezultate...

imi cer scz daca deranjez p cineva cu acest topic...post-12673-1132582740_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa radem, de ce la "Coltul trist"?

 

am facut parte din categoria tocilarilor (caracterizarea de mai sus fara ochelari si mustata!)

 

nu imi pare rau!

a fost o perioada din viata mea in care am "tocit"

si tocmai trecand prin acesta perioada am inteles cat de frumoasa este viata - cam cand colegii mei ajungeau la concluzia ca viata asta nu merita traita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e sa radem, de ce la "Coltul trist"?

 

am facut parte din categoria tocilarilor (caracterizarea de mai sus fara ochelari si mustata!)

 

nu imi pare rau!

a fost o perioada din viata mea in care am "tocit"

si tocmai trecand prin acesta perioada am inteles cat de frumoasa este viata - cam cand colegii mei ajungeau la concluzia ca viata asta nu merita traita...

bine zis...cine rade de asa zisii 'tocilari' ori e adolescent tampit care se simte inferior in fatza unui ' tocilar' ori nush probabil lipsa de educatie si incultura. :P

Asadar dragilor tocilari tineti-o tot asa lasati fraierii sa rada(cum am facut si eu in liceu) si vedeti-va mai departe de toceala voastra.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ridem de ei?

Crezi ca mi-ar fi tinut de cald?

 

Am avut 2 colegi de grupa cu bursa nationala, 10 pe linie la Politehnica unde notele maxime erau mai rare la acea vreme a anilor 90 de dupa revolutie .

Nu stateau la camin, erau din oras.

Participau la tot ce se facea conform orarului:curs, laborator etc.

In fiecare zi dupa curs se duceau acasa, trageau un somn de amiaza dupa care se apucau si invatau la singe cursul predat ziua respectiva. Nu mai spun de laboratoare, seminarii etc.

Cind venea sesiunea nu le mai raminea decit sa repete materia inca o data si cu prezenta la ore luau 10 garantat.

Dar cu toate astea erau niste baieti foarte distractivi si de gasca si nimeni nu a ris vreodata de ei ci mai degraba invidiati pt rezultate.

Din pacate la terminarea studiilor si-au luat job-uri care nu au nici in clin nici in mineca cu profilul terminat, respectiv distributie de alimente si dealer auto. Pacat ca ce au invatat cu ardoare nu au avut ocazia sa aplice vreodata.

Majoritatea ceilorlalti lucreaza in domeniu si au avut ocazia sa aprofundeze de-a lungul anilor toate lipsurile care de nevoie au trebuit invatate din nou. :P"

Editat de misu183

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar trebui sa radem de ei,sunt si ei oameni ca noi,si..apropo..toti "tocilari"pe care ii cunosc eu..sunt super de treaba si de gasca!!de fapt nu sunt asa cum ii descrie,majoritatea,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori eram acuzata si eu in liceu de aceasta pacoste,desi nu aveam 10 pe linie! atunci ma durea,dar am inteles ce mare prostie faceau! in facultate ma enervau niste ,,tocilari"care luau note mari,poate ca ii invidiam! :P insa sunt oameni de treaba acesti tocilari! de ce sa-i criticam? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te uiti prea mult la filme americane de 2 lei si probabil ca esti usor influientabil Incerci s-o faci pe "cool guy" cu noi? Uite eu as vrea sa ma fac o tocilara . sa iau note mari la toate examenele si sa obtin o bursa de studiu. :P in 4 ani de facultate poate, cine stie... :P

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand stiti ce este acela un tocilar?Este acea persoana care invata mecanic si peste cateva zile a uitat tot ce a invatat.Daca-l intrerupe profesorul in timp ce raspunde se blocheaza si nu mai stie nimic.Am asa fenomene in clasa si nu au deloc rezultate extraordinare la invatatura.E o diferenta mare intre a fi tocilar si a fi inteligent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand stiti ce este acela un tocilar?Este acea persoana care invata mecanic si peste cateva zile a uitat tot ce a invatat.Daca-l intrerupe profesorul in timp ce raspunde se blocheaza si nu mai stie nimic.Am asa fenomene in clasa si nu au deloc rezultate extraordinare la invatatura.E o diferenta mare intre a fi tocilar si a fi inteligent.

si eu cunosc asemenea specimene si sunt d acord cu tine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deea_s are dreptate asta inseamna a fii tocilar!insa lumea s-a obisnuit sa spuna tocilar unei persoane,care invata bine,care nu face altceva decat sa invete si pe deasupra mai are si un aspect fizic ciudatel,vezi mustata,ochelarii! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×