Sari la conținut
Forum Roportal
T.S.R.

Satui de clasa politica actuala

Postări Recomandate

Eu nu stiu ce as face. Sincer, sa te vezi cu puterea in mana, cu atatea tentatii si posibilitati de a te imbogati...nu stiu ce as face ca n-am fost pusa in situatie. Dar daca vine cineva si spune: eu as fi curat, as urmari interesul public si l-as uita p-al meu personal....nu l-as crede. Asa au spus toti si n-au facut. Nici macar unul singur. 8)

Si totusi daca nu vor exista si din acestia, cred ca nu mai e nici o sansa pentru tara asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vine cineva si spune: eu as fi curat, as urmari interesul public si l-as uita p-al meu personal....nu l-as crede. Asa au spus toti si n-au facut. Nici macar unul singur.

Si totusi daca nu vor exista si din acestia, cred ca nu mai e nici o sansa pentru tara asta.

 

Nu e vorba dacă va exista astfel de oameni sau nu, ci, mai degrabă totul se rezumă la echilibrarea situaţiei dintre cei puternici financiar. C

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si Monica Iacob Ridzi e tot un tanar care schimba Romania, nu?

 

nu mai cred in chestia asta cu tinerii care aduc schimbarea,

tinerii copiaza batranii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba dacă va exista astfel de oameni sau nu, ci, mai degrabă totul se rezumă la echilibrarea situaţiei dintre cei puternici financiari. C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in situatia grea de acum este obligatoriu si trebuie sa existe cineva, primul ministru, presedintele, o persoana, un grup mic, cat de mic care sa faca abstractie de interesul personal. sa se sacrifice pentru interesul public. sa fie ferm in decizii facand abstractie de interesul sau personal material. caci fara sacrificii nu se realizeaza nimic.

 

numai mecanismele economice nu sunt suficiente. asa a fost mereu. au existat vizionari si oameni care au ales calea sacrificiului pentru natiune.

 

 

Să zicem că prim-ministrul sau preşedintele au intenţii foarte bune şi doresc să dea legi

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu iti apreciam posturile, dar mesajul asta m-a facut sa-mi schimb impresia despre tine.

Nu e de mirare ca nu se schimba nimic,in bine,in Romania...Cu astfel de mentalitati...

 

 

De ce, pentru ce am spus : că aş face şi eu la fel dacă aş fi la guvernare ? Sunt om, şi sunt supus tentaţiilor, aşa cum e supus oricare om ce are la dispoziţie poliţia, structurile de informaţii, bugetul ţării. Practic,

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×