Sari la conținut
Forum Roportal
lllucci

Femeia, vesnica pacatoasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

uneori intalnesc in jurul meu oameni pentru care toate femeile sunt..."c...e".intelegeti ce vrau sa spun,nu?am mai citit cate ceva din care am dedus ca e o idee antica si de demult.dar as vrea sa inteleg psihologia acestor persoane.sunt sigura ca si voi ati mai intalnit astfel de barbati sau chiar de femei.astept mai multe pareri.

Editat de lllucci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile ... din gelozie spun asta in cele mai multe cazuri fara ceva solid la mana despre viata alteia!!! Ajunge sa aiba o masina noua si scumpa dar ajunge si un pantof sau o poseta de fita sa fie clasificata prietena sau cunostinta feminina in cea mai adinca groapa cu pacate!!!!

Am vazut si o alta categorie de femei care din nesiguranta lor considera curva restul femeilor.

Daca au probleme sexuale acasa .... pe restul lumii o vede si considera .....

Una eleganta si machiata, automatic devine curva in ochii unei tzatze de mahala!!!!!!

 

Exemplele curg .... barbatii insa daca nu poate cuceri o femeie ... ea a devenit cea mai mare .... si daca a accentuat defectele personale acea femeie ... doamne sfinte!!! a ajuns in arhiva sub litera "c" clasificata ..... pe veci ....

 

E una din cele mai folosite forma de jignire sau umiliere al unei persoane.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Unknow, parerea mea personala e ca gresesti. Parerea mea e ca orice om e supus greseli, si in circumstantele potrivite o femeie (si un barbat de asemenea) poate calca stramb indiferent de principii.

 

Datorita faptului ca un barbat cand inseala e considerat mai degraba un cuceritor, fata de o femeie care e considerata "usuratica" a aparut si expresia : Toate femeile sunt curve. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea personala e ca gresesti.

 

Pot eu sa schimb parerea ta??? Nici nu incerc macar ... sa ramai cu impresia ca m-ai darimat, desi te clasific si eu sub o litera oarecare in arhiva mea secreta :think: Intrebarea era alta sau ma insel?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce vrei sa spui, am citit multe pareri de genul. Ma apuca o mila imensa pentru asemenea indivizi si pentru femeile careau neplacerea sa ii cunoasca. Nu stiu de unde vin cu ideile astea; probabil din multe cazuri mediatizate de femei care isi scot chilotii in public pentru a ajunge celebre. Deci azi e o fata normala, isi arata fundul (si fundul trebuie sa se supuna rigorilor estetice, normal) sau sanii si imediat e "fata de la pagina 5" sau pe coperta unei reviste.Se intampla des, dar despre fetele cuminti si femeile decente nu sta nimeni sa scrie articole. Unii au impresia ca ce vad in ziare se transpune neaparat in realitate. Pacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeile ... din gelozie spun asta in cele mai multe cazuri fara ceva solid la mana despre viata alteia!!! Ajunge sa aiba o masina noua si scumpa dar ajunge si un pantof sau o poseta de fita sa fie clasificata prietena sau cunostinta feminina in cea mai adinca groapa cu pacate!!!!

Am vazut si o alta categorie de femei care din nesiguranta lor considera curva restul femeilor.

Daca au probleme sexuale acasa .... pe restul lumii o vede si considera .....

Una eleganta si machiata, automatic devine curva in ochii unei tzatze de mahala!!!!!!

Destul de bine punctat, Olga.

Asta denota frustrarea denigratoarelor, care, psihologic vorbind, se simt neimplinite pentru faptul ca ele nu au reusit ce au reusit 'curvele'?

Si te intreb si eu: oare denigratoarele alea nu sunt de fapt mai curve decat cele pe care le blameaza?

Pentru ca nu toate femeile care poarta Omega sunt curve.

Si nici macar cele care au un libido mai exacerbat.

Curva nu inseamna sa faci sex.

Curvia nu vine din apetit sexual, ci vine din mentalitate.

 

Dar ce te faci cu femeile mature mental, echilibrate, care, observand un comportament de curva al altora (femei si chiar barbati, de ce nu?), agreeaza si rezoneaza cu termenul incriminat?

 

Daca am nega existenta comportamentului, realitatea insasi ne-ar contrazice.

Nu?

Exemplele curg .... barbatii insa daca nu poate cuceri o femeie ... ea a devenit cea mai mare .... si daca a accentuat defectele personale acea femeie ... doamne sfinte!!! a ajuns in arhiva sub litera "c" clasificata ..... pe veci ....

Exact ce spun: trebuie sa observi si cine face afirmatia.

Venita din partea unor jivine umane, nu denota decat frustrarea si superficialitatea modului lor de gandire.

E una din cele mai folosite forma de jignire sau umiliere al unei persoane.

Si nu stiu de ce e eficace: sa te simti jignita pentru ca o jigodie incapabila sa gandeasca si care nu disociaza se prevaleaza de un termen overrated...

E ca si cand ai primi un compliment cum ca esti genial din partea unor retardati.

Nu se sustine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ce vrei sa spui, am citit multe pareri de genul. Ma apuca o mila imensa pentru asemenea indivizi si pentru femeile careau neplacerea sa ii cunoasca. Nu stiu de unde vin cu ideile astea; probabil din multe cazuri mediatizate de femei care isi scot chilotii in public pentru a ajunge celebre. Deci azi e o fata normala, isi arata fundul (si fundul trebuie sa se supuna rigorilor estetice, normal) sau sanii si imediat e "fata de la pagina 5" sau pe coperta unei reviste.Se intampla des, dar despre fetele cuminti si femeile decente nu sta nimeni sa scrie articole. Unii au impresia ca ce vad in ziare se transpune neaparat in realitate. Pacat.

 

cu siguranta genul asta de fete "cimenteaza" astfel de mentalitati,dar problema e ca astfel ed viziuni au existat de cand e lumea.probabil ca nu e decat unalt mod las de a incerca sa controleze temerile celor din jur,in cazul nostru ..femeile.voi cum credeti ca ar trebui sa te porti cu astfel de persoane?eu de ex,chiar militez activ pentru repectul fata de viata intima a fiecaruia.si "corectez" pe cei care fac asemenea afirmatii despre o "ea" in prezenta mea..

Editat de lllucci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Curvia e o stare, o forma de manifestare, e un mod de gandire, e un fel de a fi. Curva nu e aia care se vinde la colt de strada, ci e aia care zambeste cand te face la buzunar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curvia e o stare, o forma de manifestare, e un mod de gandire, e un fel de a fi. Curva nu e aia care se vinde la colt de strada, ci e aia care zambeste cand te face la buzunar.

 

o stare manifestata nu numai de anumite femei,ci si de anumiti barbati.,nu?dar uite,vezi ca doar femeile primesc un astfel de apelativ?de ce nu se spune si "curv"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca si la macelarie, nu ceri carne de scoafa, ci de porc. I se spune cocota in cel mai haios caz, altfel i se spune ''destept''. A fost ''destept''...

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×