Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Viata in Coreea de Sud

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A fost ceva acolo .. legat de un submarin parca . Cica ar fi fost atentat din partea celor din Nord , iar sudul a pierdut cativa oameni .. Am vazut un clip pe you tube .. chingu meu corean imi spune ca nu se va ajunge la razboi . Am auzit insa ca strainii sunt foarte prost vazuti acum in aceasta perioada .Fiecare dintre ei e suspect de acte criminale si sunt multe raiduri .. vorbesc de Seoul ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interviu cu ambasadorul rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateva clipuri prezentand Korea :

 

south_korea.gif

 

Theme park :

 

 

Entertainment :

 

 

Technical visit :

Editat de Dany29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna..Sunt Adina ,am 19 ani si sunt o mare fana a tot ce apartine de Korea,filme ,muzica,baietii, :roll: absolut tot si as vrea sa stiu cam cat e o visa pentru Korea si am mai auzit ca iti trebuie mai multe Visa pentru a sta acolo definitiv?

post-296242-1277705595_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omg Cat de frumos poate sa fie acolo si eu vreau :P multumesc pentru clipuri...daca am inteles eu bine noi romani putem merge fara viza?

 

Noi romanii nu avem nevoie de viza .. suntem prieteni cu ei :-

Si da .............. e foarte frumos acolo !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi romanii nu avem nevoie de viza .. suntem prieteni cu ei :hi:

Si da .............. e foarte frumos acolo !!

Tu esti in Portugalia sau Coreea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare..am aflat foarte multe lucruri noi despre coreea de sud pe acest forum si va multumesc. si eu imi doresc mult sa ajung in aceasta tara, mi-ar placea foarte mult sa vizitez seul si de ce nu, sa ma stabilesc acolo. din nefericire, nu dispun de bani nici macar ca sa plec in excursie acolo, dar sa si raman:)))....cred k pt mine singura posibilate este sa cunosc un corean :) , dar nu am de unde :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare..am aflat foarte multe lucruri noi despre coreea de sud pe acest forum si va multumesc. si eu imi doresc mult sa ajung in aceasta tara, mi-ar placea foarte mult sa vizitez seul si de ce nu, sa ma stabilesc acolo. din nefericire, nu dispun de bani nici macar ca sa plec in excursie acolo, dar sa si raman:)))....cred k pt mine singura posibilate este sa cunosc un corean :) , dar nu am de unde :)

Daca esti pasionata de Coreea , pe 1 august este fan meeting la Bucuresti pentru toti iubitorii de muzica si filme coreene si daca mergi poate ai sansa sa intalnesti un coreean. :o:

http://www.youtube.com/watch?v=7N89O9yzi3c

Trebuie sa te inscrii cat mai repede ca fana a uneia din cele 3 formatii :Super Junior(Suju), DBSK sau FT Island

http://dongbangro.blogspot.com/2010/04/fan...rilie-2010.html

Eu m-am inscris ca fana a formatie SuJu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×