Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Haoleu mama,un rezumat faci si tu?Cine citeste atata?

Si de ce de la Moise ai aterizat la Allah?

:jester: Ma bucur ca nu ai contrat ce am scris ..multumesc , referitor la cine , citeste atata '' Va citi cel ce este interesat , cel ce cauta adevarul} am citat din toate trei '' Tora, Biblia , Quran''...sper sa nu se supere nimeni , eu cred in toate cele trei Carti , dar asa cum le inteleg eu ..fiecare intelege in felul lui ce au vrut sa spuna trimisii , dar un lucru este clar ..ei au vorbit despre acelasi dumnezeu .o noapte placuta ati doresc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu contrez,vreau doar sa stiu cum de la Moise ai sarit la Allah,atat.

Am citit pana la urma,inainte sa postez.

Deci raspunde, de ce de la Moise la Allah?

Cum intelegi tu?Si nu intelege ca te iau de par,nu sunt eu aia fixata pe o idee si gata,asta e.Chiar vreau sa aud ipoteza ta.

 

PS:La care dumezeu te referi?

Eu credeam ca ai inteles ipoteza mea :jester:

se pare ca nu ..citeste :

 

Prima carte scrisa si incontestabila este cea al evreilor ..este inceputul cartii , dupa care vine ca o intarire pentru aceasta carte un al doile capitol il numesc eu si anume Biblia apoi un al treilea capitol care punet capat cartii , se incehie Cartea cu Quran'' ca sa intelegi ceva din aceste invataturi trebuie sa le citesti pe toate ...pentru ca daca tu faci asta o sa-ti fie usor sa legi si chiar sa observi cam pe unde sunt adaugiri sau descompletari in unele texte ale acestor carti..pai de ce sa vina Isus cu biblia ca sa intareasca ce ?..dupa Biblie de ce sa vina Muhammad ca sa intareasca Biblia ?...daca oamenii nu ascundeau si nu rastalmaceau cuvantul Domnului nu cred ca se ajungea nici macar la Biblie ...eu vad cu ochii mei si simt ..cu o oarecare siguranta , cu o care exactitate unde si cum au fost schimbate unele texte , o sa-ti dau si cateva exemple ... din biblie : ex

 

Pe c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tora, Biblia , Quran''...sper sa nu se supere nimeni , eu cred in toate cele trei Carti , dar asa cum le inteleg eu ..fiecare intelege in felul lui ce au vrut sa spuna trimisii , dar un lucru este clar ..ei au vorbit despre acelasi dumnezeu

Pai si satan lui Eva tot de Dumnezeu i-a vorbit, nu de altcineva.

Care este LEGEA lui Dumnezeu, sau, nu are El asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..unii au stiut asa cum spune si coranul dar nu au dezvaluit

ca sa se

 

Eu cred ca deja s'au ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si satan lui Eva tot de Dumnezeu i-a vorbit, nu de altcineva.

Care este LEGEA lui Dumnezeu, sau, nu are El asa ceva?

Voi v-ati apropiat si ati stat la poalele muntelui. Muntele era aprins, si flacarile se ridicau p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×