Sari la conținut
Forum Roportal
jijinho

Cel mai prost hosting pe net

Postări Recomandate

As dori si eu o parere de la voi ...un amic care l-am ajutat sa-si faca un site de tv online ...a luat host de la host28.net care de alfel e varza ,...nu va sfatuiesc sa luati de acolo ....si azi se trezeste ca nu-i mai merge site-ul nimic ...si il intreaba pe adminu' site-ului host28.net de ce nu mai merge site-ul...si ce credeti ca spune el ...

 

Host28.Net - Stefan Contact: scriptul care il folosesti consuma multe resurse

Mr. Alex Geru: care script ma?

Host28.Net - Stefan Contact: care il aveai instalat momentan

Host28.Net - Stefan Contact: reactivarea nu este posibila , doar prin reinstalarea site-ului este posibila o eventuala reconectare

Mr. Alex Geru: pai si nu poti face nimic?

Mr. Alex Geru: pai ma si pana acum cum a mers?

Mr. Alex Geru: ca tot scriptul asta lam avut

Host28.Net - Stefan Contact: pai consuma din ce in ce mai mult

Host28.Net - Stefan Contact: si sa autosuspendat

Host28.Net - Stefan Contact: ca a trecut limita de mai multe ori

Mr. Alex Geru: pai si nu pot face nimic acum?

Mr. Alex Geru: aa?

Host28.Net - Stefan Contact: nu il pot reactiva

Mr. Alex Geru: pai si asa ramane?

Mr. Alex Geru: zi asa ramane mereu?

Host28.Net - Stefan Contact: pai ramane la alegerea ta

Host28.Net - Stefan Contact: ti-am prezentat optiunile cum se poate face reactivarea

Mr. Alex Geru: pai care sunt posibilele alegewri?

Mr. Alex Geru: cum?

Mr. Alex Geru: instalez din nou?

Host28.Net - Stefan Contact: da si ai grija sa numai instalezi pluginuri care sa incarce serverul

Mr. Alex Geru: pai da nuj exact care?

Mr. Alex Geru: io am joomla

Mr. Alex Geru: vrei sa spui sa nu mai instalez joomla?

Host28.Net - Stefan Contact: numai instala pluginuri de gen chat care consuma multe resurse

Mr. Alex Geru: lol pai ala e necesar

Mr. Alex Geru: pai da in afara de chat ce altceva mai poate consuma?

Mr. Alex Geru: scripturi precum livescore?

Host28.Net - Stefan Contact: nu stiu ce aveai tu instalat

Mr. Alex Geru: pai chatul nu era instalat

Mr. Alex Geru: era doar scriptul

Mr. Alex Geru: auzi da exista posibilitatea de a mari memoria hostului?

Host28.Net - Stefan Contact: nu

 

 

ok si vreau sa sublinez faza asta

 

Host28.Net - Stefan Contact: numai instala pluginuri de gen chat care consuma multe resurse

 

Cum frate ? da-o in mama ma-siii de treaba ...chatul de fapt nu era instalat pe server e un cod html ....ia asha zisul script de livescore e un **t de cod iframe .... plus ca link-urile de la tv nu consuma spatiul din server .....si al avea pe server 1 gb spatiul ...cum sa resetezi cpanelul din cauza asta ????

cum sa spui la om: sa nu ma bage chat pe site .... e strigator la cer sa muncesti la un site si sa dai de un host din-asta ....

 

Eu la ipv host pe site am cred ca 100 de scripturi cu bannere m livescore si alte nebunii si n-am nimic si amicul meu nu avea nici macar 10% din ce am eu pe site.E incredibil cu host-urile din ziua de azi.

Asadar hostul de la host28.net e cel mai nasol ....sper sa aveti grija daca luati ceva de la ei!

 

PS: Aia sun niste sarlatanii nu au vrut nici sa-mi returneze banii cu toate ca aveam hostul luat de doar o saptamana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×