Sari la conținut
Forum Roportal
Iubita

Chinchilla

Postări Recomandate

Nu am, dar am fost incantat mai de mult sa cresc.Au cea mai fina blana posibila de aceea sunt foarte "curtati".Se fac afaceri chiar si la noi pe seama lor.Stiu ca pe undeva prin ardeal e cineva care a dezvoltat o asemenea crescatorie.Sunt animale foarte curate, simpatice si din pacate intens exploatate. :P"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:">...ce sunt chinchilla? :"> ..catzei?...sorry dar am vazut mai multe topicuri in care se vb despre asta si eu nici macar nu stiu ce fel de animale sunt :"> ....ash fi recunoascatoare dak m-ati lamuri si pe mine :P

Editat de sweety_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:">...ce sunt chinchilla? :"> ..catzei?...sorry dar am vazut mai multe topicuri in care se vb despre asta si eu nici macar nu stiu ce fel de animale sunt :"> ....ash fi recunoascatoare dak m-ati lamuri si pe mine :o:

www.chinchilla.ro aici gasesti tot ce ai nevoie, iar din propria experienta iti pot spune k intr-adevar ai o blana foarte fine, si o coada foarte aspra:P.snt mai mult decat jucause...eu ma jucam cu una, ii intindeam mana, ea se suia pe mana mea si apoi facea tumbe, pur si simplu se dadea peste cap , k pe trambulina,faza e k snt foarte exploatate, la naiba cu oamenii si cu blanurile lor, daca ar sti cate suflete se gasesc intr-o gecuta naturala... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
www.chinchilla.ro aici gasesti tot ce ai nevoie, iar din propria experienta iti pot spune k intr-adevar ai o blana foarte fine, si o coada foarte aspra:P.snt mai mult decat jucause...eu ma jucam cu una, ii intindeam mana, ea se suia pe mana mea si apoi facea tumbe, pur si simplu se dadea peste cap , k pe trambulina,faza e k snt foarte exploatate, la naiba cu oamenii si cu blanurile lor, daca ar sti cate suflete se gasesc intr-o gecuta naturala... :P

ms mult k mi-ai spus... :o:...ai dreptate chiar sunt dragutzi... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu pe acest forum si am vazut adresa . Am intrat si ....sunt superbi!!!Mi-ar placea unul dar ....am un papagal si am tot rugat-o pe mama ( ca ea ...) sa imi ia macar un hamster dar nu prea . Poate mai incolo o sa imi iau singura!! Cine stie!! :P

Editat de dj_hestia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×