Sari la conținut
Forum Roportal
Andradada

Scuipat cu sange

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

POti avea hematemeza. Depinde si de culoarea sangelui. A vomat rosu sau in zat de cafea? E important...

Fugi ,e o urgenta medico chirurgicala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si io o intrebare: azi cand veneam aksa deodata am inceput sa scuip sange de culoare rosie (parea un pic roziu) si fara alte flegme sau io stiu alte lucruri, faza e ca m-a durut un pic gatul de dimineata, dar nu parea sa am inflagmate amigdalele, nu am febra cu toate k ma simt un pic cam ametit ( faza e ca am si baut aseara si e cam normal cum ma simt acum- exact k o mahmureala ) in plus de 2 zile am inceput sa expectorez destul d rar o flegma de culoare galbena si ma doare relativ usor sub ultima coasta din partea stanga- fata ( partea stanga fatza ca la masini:)) ) cand ma misc in anumite pozitii. Acum sa va zic de ce am emotii pt k acum vreo 4 luni am avut pneumonie pe partea dreapta de data asta si durerea era asemanatoare numai k atunci era mult mai tare nici nu puteam sa rad(si colegii tot faceau glume intentionat;)) ) dar lipsesc simptomele ca febra. Am fost sa imi iau nijte ampicilina si oxacilina (faza e ca nu imi mai aduc aminte care dintre ele mi-a dat atunci pt pneumonie si am vazut k difera in functie de pneumonie ) mai stau pana maine sa vad dak vine febra peste mn 8) sa stiu dak am pus-o sau nu (sincer nu mi-a placut deloc cand am avut pneunomonie - la un moment dat vorbeam de unu singur inainte sa ajung la spital.. o luasem razna;)) Acum ce vreau sa va intreb a mai scuipat cineva similar k mine si c a facut, faza e k s-ar putea pana cand mai comenteaza cineva pe aici sa fie deja rezolvata problema dar totusi :hi:?? App .. atunci cand am facut pneumonie tot asa la un moment data am scuipat un fel de dop de sange era negru si dupaia am scuipat sange rosu park erau ca nijte firisoare(alveole sau cum s-o numi) oricum faza e k nu mai vreau pneumonie e super naspa.. dak aveti cv de zis folositor va rog sa o faceti (scz pt roman)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca trebuie mers la doctor in astfel de cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti avea sange in saliva si dupa alergat prea mult nu?

 

Doar daca esti bolnav sau iti bati dintii si dai din greseala in limba/obraji.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Xyl are dreptate. Hello Xil :cry:

 

Mihai -de multe ori sangerarile nazale (epistaxisul minor) pot da impresia de "sange in gura" pentru ca sangele aluneca in rinofaringe si saliva apare cu firisoare sau cheaguri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara am 20 de si fumez de 3 ani in ultimul timp cam 10 12 tigari pe zi,aseara am observat un lucru ciudat am fost la baie si am scuipat adik am tras din gat sa scuip si era nijte firicele mai mici sau mai mari de sange asta nu am observat pana aseara.Momentan nu am nici un fel de simtoma singurul lucru de cateva zile 2 3 imi simt gatu cam imflamat si cam iritat cand inghit.Ideea e ca nu tot timpul decat aseara am scuipat azi nu am avut nimik pana in seara asta cand am mancat si am fost din nou si se vad cateva firicele mai fragile nu asa intense ca aseara.Azi am tot scuipat si nimik nu era nici un semn.Ideea e ca mam speriat ingrozitor pe langa faptul ce am mai citit pe net despre asta si am renuntat la tigari instant leam aruncat si luni voi merge la doctor insa daca ma puteti linisti cu ceva sfaturi opinii mai precizez ca de cand eram mic am polipi si am renuntat sa ii scot si de multe ori noaptea respir pe gura si ma trezesc dimineatza cu gatul si cu gura uscata.Si am mai remarcat ceva ca si aseara dupa ce am mancat si acum la fel dupa ce mananc si inghit apar firicele de sange dupa dispar poate sa fie decat o inflamatie in gat si din cauza asta sau ceva mai grav? tinand cont ca nu tusesc nu ma tine in gat nu am nimik nimik nici un fel de simtoma decat ca imi simt gatu asa inflamat poate proveni si inflamatia de la frig combinata cu tigari? HELPP ME VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit.

nu e cancer.

 

dar bine ca te lasi de fumat.

ar putea fi daca continui.

 

 

poate ca te-o prins o raceala din aia infundata...si ti-o sensibilizat gatul, pieptul..pot fi mule banalitati care daca nu-s grijite, dau in diverse.

mergi frumusel la doctor sa te linistesi, nu cred ca e nimic grav.

 

si lasa dracu' tigarile de tot, ca si asa ne intoxicam frasa vrem cu o gramada de imbecilitati.

incearca daca vrei ceai de salvie. e antiseptic.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nimic.

Ai tusit ,ai gatul sensibil , ai acolo o mica inflamatie,rana superficiala ,ceva de genul asta.Este bine insa ca te-ai speriat si prima consecinta a sperieturii ,a fost lasatul de fumat.Tine-o tot asa speriat si lasa-te !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pina luni e mult. Trebuie sa te vada un ORList, daca e doar din git. Te poti duce si mine la urgenta si le spui ce ti se intimpla. La urgenta vad aia ce si cum, si iti spun unde sa te duci mai departe. O chestie cu singerare e o urgenta . Punct. Indiferent cit de simpla poate fi cauza.( poate fi si din nas cum poate fi si din plamini sau stomac sau git)

Editat de Pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×