Sari la conținut
Forum Roportal
Adita232

Iubita Geloasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie asta. Chiar ea mi-a spus. Dar are obiceiul ala sa gandeasca prea mult si sa-si imagineze tot felul de absurditati. Si e convinsa de ideea ca baietii cad in capcanele fetelor usor, uneori chiar fara vointa lor iar fetele nu. Cred ca stiti la ce ma refer. Am inceput si eu sa ma gandesc ca ar putea fi ceva psihic. Cat despre sfatul cu psihologul nu i-ar pica bine deloc. E o rebela, nu asculta aprope pe nimeni si se supara foarte usor, mai ales cand cineva ii spune ca a gresit ceva sau ca nu e bine ca face asa. E convinsa ca are caracterul format si nu se poate schimba pentru ca asa e ea cu defecte si calitati. Dar eu nu cred ca omul de la 16 ani incolo nu se mai schimba.

 

Aaa, pai se explica. E adolescenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am 18 (aproape)(daca ajuta cu ceva). Si pana la urma ramane solutia cu psihologul?

 

sa nu-l numim atat de drastic psiholog

sa o "pacalesti" cu un consilier, na !

multi refuza de la inceput ajutor daca pomenesti de psiholog

in scoli nu se ofera astfel de consiliere elevilor ? :)

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu rau. dar eu cred ca trebuie sa treaca prin cateva relatii pana sa-si revina, si sa mai treaca si ceva ani.

de fapt problema ta e specifica varstei, nu doar tie ti se intampla ci tuturor copiilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie. Devine geloasa din cele mai copilaresti motive.

 

 

Copilaresti sau nu, gelozia ei te va sufoca intr'o buna zi, iar finalul relatiei poate fi previzibil .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie. Devine geloasa din cele mai copilaresti motive.

 

Asa eram si eu, dar pe la 15 ani. Acum cand roiesc barbatii in jurul meu, uhuhu, ce fericita sunt! Prietena ta e draguta? Just asking...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intre timp ea tot povesteste tot felul de ipostaze false prin care incearca sa ma faca pe mine gelos.

Mi-a povestit ca odata cand era ea mai mica a paruit-o pe o tipa doar pentru ca a zis despre un tip care ii placea iubitei mele pe atunci ca e urat.

 

Ti se pare asta un comportament matur? Mai degraba isteric si pueril. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie asta. Chiar ea mi-a spus. Dar are obiceiul ala sa gandeasca prea mult si sa-si imagineze tot felul de absurditati. Si e convinsa de ideea ca baietii cad in capcanele fetelor usor, uneori chiar fara vointa lor iar fetele nu. Cred ca stiti la ce ma refer. Am inceput si eu sa ma gandesc ca ar putea fi ceva psihic. Cat despre sfatul cu psihologul nu i-ar pica bine deloc. E o rebela, nu asculta aprope pe nimeni si se supara foarte usor, mai ales cand cineva ii spune ca a gresit ceva sau ca nu e bine ca face asa. E convinsa ca are caracterul format si nu se poate schimba pentru ca asa e ea cu defecte si calitati. Dar eu nu cred ca omul de la 16 ani incolo nu se mai schimba.

Auzi, da' una care sa nu fie isterica si fitzoasa nu ai gasit? :rot: "E o rebela..." :lol2: mai mai.. ce sa spun... ca asa se poarta acuma, nu? e la moda... si ea nu a gasit alta forma de manifestare a spiritului rebel decat in istericale de gelozie si fitze de pitzipoanca. Atata a dus-o capul. Slabut...

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×