Sari la conținut
Forum Roportal
Adita232

Iubita Geloasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie. Devine geloasa din cele mai copilaresti motive. Si din cauza asta se supara rau pe mine si stau o zii doua sa o impac. De exemplu, ultima data a devenit geloasa pentru ca o fata avea un blog pe care deschisese un topic despre o olimpiada nationala. La aceasta olimpiada am participat si eu si ea si in acel topic a postat poze de grup printre care apaream si eu. Copilaresc nu? Am incercat sa vorbesc cu ea sa-i explic mereu ca nu trebuie sa fie geloasa, mai ales ca e anemica si atunci cand se enerveaza devine foarte slabita si are migrene. Nu vrea sa inteleaga ca prin aceasta gelozie face rau si ei si relatiei. Dar intre timp ea tot povesteste tot felul de ipostaze false prin care incearca sa ma faca pe mine gelos. Si se simte foarte bine daca vede ca devin gelos. Eu nu sunt gelos de felul meu. O aud ca vorbeste cu colegi la scoala, dar am incredere in ea. In schimb daca aude ca vorbesc eu cu colege la scoala incepe furtuna :). Ea nu vrea sa se schimbe(asta zice si ea), zice ca asa e ea sa o accept asa cum e. Mi-a povestit ca odata cand era ea mai mica a paruit-o pe o tipa doar pentru ca a zis despre un tip care ii placea iubitei mele pe atunci ca e urat. Este si foarte impulsiva.

Am si eu rude, cupluri casatorite de zeci de ani si la o petrece se intampla ca fiecare din ei de danseze cu o alta persoana de sex opus, si nu devine nimeni gelos/geloasa. Inclusiv parintii mei sunt asa. In cazul meu nici atat de "departe" nu merg lucrurile si iubita mea devine extrem de geloasa. Ce sa fac? Problema e ca de un an continuam tot asa si simt ca ajung la capatul puterilor mele de intelegere.

Editat de Adita232

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie. Devine geloasa din cele mai copilaresti motive. Ea nu vrea sa se schimbe(asta zice si ea), zice ca asa e ea

 

 

Un om gelos, e gelos p

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde daca asta vrei, sa ai o relatie bolnava, din cauza ei. Nu stiu daca va faceti planuri cu bataie lunga, dar sa nu iti faci sperante ca se va schimba. Si daca spui ca deja ai obosit... e clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu trebuie sa fie geloasa, mai ales ca e anemica

Ha ha.

Eu nu sunt gelos de felul meu.

Deocamdata.

Ea nu vrea sa se schimbe(asta zice si ea), zice ca asa e ea sa o accept asa cum e.

Foarte bine ca nu se schimba, dar sa te accepte si pe tine asa cum esti.

Ce sa fac? Problema e ca de un an continuam tot asa si simt ca ajung la capatul puterilor mele de intelegere.

Sa pleci.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie.

Am incercat sa vorbesc cu ea sa-i explic mereu ca nu trebuie sa fie geloasa, mai ales ca e anemica si atunci cand se enerveaza devine foarte slabita si are migrene.

Niciodata nu vei reusi sa o faci sa scape de gelozie. Daca vei reusi, inseamna ca doar a jucat teatru, dupa cum reiese din starile de slabiciune bruste si migrene.

Ce sa faci? Vezi si tu cat te mai tin puterile...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu sunt gelos de felul meu.

 

Cei 3 DACĂ:

1. Dacă tu nu eşti gelos, e posibil să ţi se pară a fi exagerată orice trăire a iubitei tale. La urma urmei, nu-i mai da motive!

2. Dacă hăhăi cu toate colegele tale la telefon, d

Editat de tratra
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei 3 DACĂ:

 

2. Dacă hăhăi cu toate colegele tale la telefon, d

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Realy? :)

 

ce-i joe ai uitat limba romana ?

sau capacitatea ta de intelegere este in week end ?

 

Comportamentul corect
Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce-i joe ai uitat limba romana ?

sau capacitatea ta de intelegere este in week end ?

 

Da, te astept pe tine sa imi explici. :)

Chiar vroiam sa scriu " Unde este Olivia?".

 

Apropo de tragedie, tu nu esti deloc geloasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×