Sari la conținut
Forum Roportal
AnasTaSla

Oare ce o fi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,sper ca nu deranjez.Vreau sa va cer un sfat in legatura cu o problema care l-a inceput nu m-a afectat prea mult dar care vad ca incepe sa ma roada din ce in ce mai mult.

Am avut o relatie la distanta ce a durat 5 ani si s-a finalizat prin casatorie.Eu nu locuiam in Romania si ne vedeam mai mult prin vacante.Dupa ce ne-am casatorit am descoperit o adresa de-a lui de e-mail(recunosc , nu m-am putut abtine si m-a uitat ce are) in care avea o arhiva intitulata 'Foarte frumoasa' plina cu pozele unei fete.Partea proasta este ca datele la care au fost trimise pozele coincide cu data la care prietenul meu(actualul sot) se comporta destul de distant cu mine,chiar rece si rautacios cateodata iar eu imi faceam mustrari de constiinta ca probabil nu ma manifest suficient de afectuos cu el si il tratez rece.Mai avea e-mailuri trimise catre diverse fete carora le zicea ca e liber si ii este dor de dragostea unei fete,etc.

Cand a venit acasa l-am intrebat cine este fata din poze si mi-a spus ca este o amica, araboaica,ce urma sa studieze in Romania si vorbea cu el romaneste ca sa invete.In rest nu mi-a mai zis nimic.A zis ca nu isi aminteste daca au vorbit sau nu lla telefon,nu isi mai amineste cum arata,nu isi mai aminteste nimic.Evita sa imi raspunda si incearca sa inchida subiectul.Adevarul este ca sunt o persoana destul de geloasa daca cel din viata mea imi da motive si nu stie sa imi recastige increderea.El asta face acum.Nici macar nu incearca sa ma convinga.O taie scurt: 'Nu te-am inselat.Te iubesc.Nu imi amintesc de ea.'

Totusi nu imi iese din minte comportamentul lui de atunci,cand eu ma dadeam de ceasul mortii sa ne fie bine si nu intelegeam de ce el se comporta asa rece cu mine.Ma invinovateam ca nu pot fi alaturi de el si din cauza asta este el tot timpul suparat.Si niciodata nu a mai fost cel dinainte..asta ma doare.Cand stau si ma gandesc la momentul in care a inceput el sa se schimbe realizez ca (,) coincide cu data la care a inceput el sa converseze pe internet cu acea fata.NU prea am dat importanta si ma gandesc ca totusi m-a iubit pe mine o data ce ne-am casatorit dar poate ca a fost respins si eu sunt doar o jumatate de masura cu care a trebuit sa se multumeasca in schimb..

Acum stau si ma gandesc.Oare ce o fi? Dragoste sau obisnuinta din partea lui?

Imi cer scuze daca am facut greseli de gramatica sau de ortografie,dar nu sunt romanca si e posibil sa fi gresit.

Editat de AnasTaSla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau pt tine, dar va trebui sa iti asumi ceea ce ai facut - casatoria.

Nu stiu cati ani ai si nici din ce motive te-ai casatorit cu el , dar... cred ca te-ai grabit.

Oricum.. daca te consoleaza... tu vei ramane SOTIA.

 

Tocmai,ca asta nu ma consoleaza deloc si nu pot trai toata viata cu semne de intrebare.Cand incerc sa vorbesc cu el imi raspunde in doi peri.Nu vrea sau nu se oboseste macar sa ma convinga..

 

Revenind la motivele pentru care ne-am casatorit : l-am iubit si credeam ca ma iubeste.El a fost cel care a insistat sa ne legalizam relatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acuma ti-e bine? te simti fericita? daca DA, de ce vrei sa rascolesti trecutul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce ne-am casatorit am descoperit o adresa de-a lui de e-mail in care avea o arhiva intitulata 'Foarte frumoasa' plina cu pozele unei fete.

 

l-am intrebat cine este fata din poze si mi-a spus ca este o amica,...A zis ca nu isi aminteste daca au vorbit sau nu lla telefon,nu isi mai amineste cum arata,nu isi mai aminteste nimic.

 

Ia analizeaza atent ceea ce am bolduit eu. Cum vine asta? Tine un fisier plin cu fotografii ale unei femei chiar si dupa casatorie dar iti spune ca nu-si mi aminteste nimic despre ea sau cum arata ? :)

 

Scuza-ma ca trebuie sa o spun asa drastic dar prima mea impresie dupa aceste randuri este ca iti insulta inteligenta.

 

In fine.....a sters fisierul respectiv?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia taci tu carcotaso ! :)

 

Ce sa faca acum ? Sa se desparta de el pt o arhiva cu poze ?

E barbat... o fi fost fata aia prea frumoasa si s-a aprins omul pt un timp. :cheer:

 

Acum... a trecut.

A! Eu nu spun ca ea sa treaca usor peste asta... dar nici sa faca o drama.

 

Nu vai...nu zic sa se desparta din cauza asta,Doamne fereste. E posibil sa fi uitat complet de acea arhiva si intradevar sa nu-si mai aminteasca cum arata.Daca asta e cazul atunci e water under the bridge.Dar daca nu....atunci ramane un mare semn de intrebare.

Eu sunt mai suspicioasa din fire si de aceea am condiderat raul inainte si anume ca el a tinut intentionat acel fisier si dupa casatorie.Dar se poate sa ma insel.

 

Oricum important este cum se comporta el in prezent cu ea si cum le merge casnicia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anastasia, sotul tau MINTE si te ia de proasta.

ISI BATE JOC DE TINE.

Nu exagerez.

 

Ia da-i tu hainele afara si bonus vreo doua suturi in cur.

Nu te mai iluziona.

 

Ma rog, decat daca esti masochista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca am inteles eu bine: arhiva cu pricina i-ai descoperit-o intr-un mail

asta inseamna ca l-ai verificat

doar din curiozitate i-ai accesat mailul sau mai te rodea si altceva ?

descoperirile astea fantastice pe care partenerii le fac si afla tot felul de minuni despre o alta/altul, de o presupusa relatie pe net, cu poze si mesaje pe mess/ mail/ skype, etc ... nu se fac intamplator, intotdeauna vin pe un fond de nelinisti si suspiciuni

 

Anastasia, sotul tau MINTE si te ia de proasta.

ISI BATE JOC DE TINE.

Nu exagerez.

 

Ia da-i tu hainele afara si bonus vreo doua suturi in cur.

Nu te mai iluziona.

 

Ma rog, decat daca esti masochista.

 

hm

de cand ai tu o astfel de atitudine ?

inteleg de aici un respect atat de mare din partea ta pt institutia casatoriei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca am inteles eu bine: arhiva cu pricina i-ai descoperit-o intr-un mail

asta inseamna ca l-ai verificat

doar din curiozitate i-ai accesat mailul sau mai te rodea si altceva ?

descoperirile astea fantastice pe care partenerii le fac si afla tot felul de minuni despre o alta/altul, de o presupusa relatie pe net, cu poze si mesaje pe mess/ mail/ skype, etc ... nu se fac intamplator, intotdeauna vin pe un fond de nelinisti si suspiciuni

Good point.

 

Insa iti dau un citat dintr-un mecanic auto, amic de-al meu: 'osul de curva nu se schimba'.

Chiar daca vorbim despre un barbat.

Deci eu consider ca barbatul asta are os de curva. Adica nu are nevoie de motive.

hm

de cand ai tu o astfel de atitudine ?

De cand consideri tu ca ma cunosti in totalitate?

Hm.

inteleg de aici un respect atat de mare din partea ta pt institutia casatoriei ?

Niet.

Ce relevanta are ca sunt casatoriti?

Doar nu incepeti cu tehnici de 'salvare a casatoriei' si cu texte de babe cum ca 'stai cuminte maica, ca esti maritata'.

I?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand consideri tu ca ma cunosti in totalitate?

Hm.

 

:)

nu voi afirma niciodata ca te cunosc

am spus doar din ce ai postat pe forum

nu am mai vazut pana acum la tine atitudinea asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai trebuie cuiva otrava? Am un stock de belladonna de anul trecut.A cam scazut in potentza dar face treaba (mi sa spus) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×