Sari la conținut
Forum Roportal
:GaGa

Agenda evenimentelor externe.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre afirmatiile care le-a facut idiotul si retardatul de presedinte Iranian despre statul Israel:

 

The Zionist creation of Israel in the British Mandate of Palestine was accomplished by "military aggressions to make an entire nation homeless under the pretext of Jewish suffering". He said that migrants from around the world descended on Palestine and set up "a totally racist government", and that "in compensation for the dire consequences of racism in Europe, they helped bring to power the most cruel and repressive racist regime in Palestine."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre afirmatiile care le-a facut idiotul si retardatul de presedinte Iranian despre statul Israel:

 

and set up "a totally racist government", and that "in compensation for the dire consequences of racism in Europe, they helped bring to power the most cruel and repressive racist regime in Palestine."

 

adica sa inteleaga eu ca promoveaza o guvernare rasista si sa instaureze in Palestina cel mai crud si represiv regim rasist? :good: E clar ca nu e in toat mintile! asta daca ( ca si Cristinik) , am inteles bine. Dar daca suntem deja doua care vedem la fel, nu cred ca ne inselam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica sa inteleaga eu ca promoveaza o guvernare rasista si sa instaureze in Palestina cel mai crud si represiv regim rasist? :blink: E clar ca nu e in toat mintile! asta daca ( ca si Cristinik) , am inteles bine. Dar daca suntem deja doua care vedem la fel, nu cred ca ne inselam.

 

Spune asta ,si sunt de acord ca este un mesaj care nu are acoperire totala in realitate ,dar sa stiti ca in toate mintile este.

Pentru ca mesajul mai spune ceva care este adevarat: Drept compensatie pentru holocaust evreii au primit teritoriul actual al Israelului in detrimentul palestinienilor. Ambele natiuni au drepturi intemeiate asupra teritoriului respectiv.ONU nu a luat in seama decat interesul israelienilor ,care au venit in tara redata lor, din toate colturile lumii , pe unde ii risipise istoria lor zbuciumata. Din pacate aceasta politica unilaterala a determinat nasterea terorismului arab.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre afirmatiile care le-a facut idiotul si retardatul de presedinte Iranian despre statul Israel:

 

va atarna in streang ca Satan Husein, cat de curand, cu sau fara sprijinul castratului de Obama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va atarna in streang ca Satan Husein, cat de curand, cu sau fara sprijinul castratului de Obama

 

Va atarna in streang cand nu va mai fi folositor pana una alta e acolo sa provoce tensiune.Obama nu are nicio legatura cu politica externa a americii el acolo e doar o papusa ca toti cei de inaintea lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noua deschidere a administratiei Obama, reprezinta convingerea acesteia ca Noua Rusie reprezinta un important factor de putere pe plan mondial, rol jucat prin influeta pe care Rusia o are ca mare exportator de hidrocarburi, putere nucleara si exportator de armamanet. Influenta rusa in ascensiune in Orintul Mijlociu si suportul rusesc pentru Internationala Shiita formata din Iran-Siria-Hezbolah- Hamas,fac ca scutul antiracheta sa para o gluma pentru oricine, fiind evident pt oricine ca armele nucleara rusesti de noua generatie nu au rival si sint singurele neinterceptabile din lume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slaba preintimpinare a posibilului atentat din Ziua de Craciun in avionul care ateriza la Detroit demonstreaza slaba penetrare de catre americani a retelelor de rezistenta islamiste. Inca o data demonstreaza esecul politicii americane in Orient si lumea musulmana, slaba pregatire a servicilor secrete care nu poseda inca o data agenti infiltrati in miscarea islamica de rezistenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveau si un precedent - 9/11

se pare ca inca n-au invatat lectia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×