Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

Interesanta abordare a lucrurilor...insa nu stiu cit de mult ne putem baza pe experienta altora...pe ceea ce nu am trait si simtit noi, din plin.

Si mie mi se mai intimpla sa ma electrizez si chiar sa fac scintei cind ating lucruri sau chiar fiinte vii, si eu am avut vise care s-au dovedit a fi ca niste premonitii la ceea ce avea sa se intimple in viitorul nu prea indepartat...Dar niciodata nu am avut curajul sa merg mai departe si sa incerc in vreun fel sa imi "cultiv" calitatile ...mi-e frica sa nu stirnesc ceva, care nu as mai putea opri ....Nici nu stiu ce ar putea fi acel ceva...Oricum si faptul ca mi-am luat inima in dinti si scriu aici, mi se pare deja un fel de incalcare a tacerii...si mi-e destul de teama.

 

Totusi sunt curioasa sa citesc despre ceea ce au trait altii... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iisus a avut - ca om - cea mai mare putere care poate fi atinsa de specia noastra. Si tot nu l-au crezut si l-au omorat. Si a inviat si tot s-au indoit de El. Ce sa mai zic de mine care sunt departe de acea putere si sunt multi deasupra mea.

Cat despre opinia ta, e opinia ta si nu ma schimba cu nimic.

Intr-adevar, e un raspuns previzibil...

 

Interesanta abordare a lucrurilor...insa nu stiu cit de mult ne putem baza pe experienta altora...pe ceea ce nu am trait si simtit noi, din plin.

Si mie mi se mai intimpla sa ma electrizez si chiar sa fac scintei cind ating lucruri sau chiar fiinte vii, si eu am avut vise care s-au dovedit a fi ca niste premonitii la ceea ce avea sa se intimple in viitorul nu prea indepartat...Dar niciodata nu am avut curajul sa merg mai departe si sa incerc in vreun fel sa imi "cultiv" calitatile ...mi-e frica sa nu stirnesc ceva, care nu as mai putea opri ....Nici nu stiu ce ar putea fi acel ceva...Oricum si faptul ca mi-am luat inima in dinti si scriu aici, mi se pare deja un fel de incalcare a tacerii...si mi-e destul de teama.

 

Totusi sunt curioasa sa citesc despre ceea ce au trait altii... :doh:

Electrizare despre care vorbesti este un proces normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant este ca majoritatea vad acest capitol al existentei ca pe o curiozitate. De aceea am spus ca exista in toti, dar nu toti ajung sa descopere asta. Majoritatea raman doar spectatori. Trebuie sa te hotarasti daca ramai in tribune sau intri pe teren. Asta e diferenta. Sunt diferite scoli oculte si curente care te pot invata sa evoluezi dar o poti face si singur. E foarte greu si de aceea cei mai multi renunta.

Te intrebi de semne? Eu am simtit o dezvoltare a capacitatilor mele in ultima vreme. Asta inseamna ca ma indrept spre nivelul 5. Niciodata pana acum nu am avut 2 premonitii pana acum. Si s-au manifestat intens. E drept ca inca sunt spontane. Nu prea reusesc sa 'comand' un astfel de mesaj, dar ele vin cand trebuie.

 

 

 

 

 

Si cum poti sa iti dezvolti capacitatile singur???de exemplu,cum ai reusit tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mădălin ,thunami nu a dat nici un raspuns concret pana cum......poate o va face acum pt tine? :doh:

 

 

 

Depinde la ce te referi prin "corect"....si nu am idee daca imi va da raspunsul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine are capacitati paranormale, mai bine sa le tina pt el/ea...cat despre magia neagra...NU O FOLOSI...poti plati cu viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus "concret" nu "corect".

Concret,adica: am invatat sa imi dezvolt capacitatile paranormale,din cartea X sau de la prof Y,care il gasesti la adresa Z.....

Intelegi?Concret! Nu cum spun "vrajitoarele"..." am harul magiei de la bunica...si bunica mea de la bunica ei si bunica ei de la cocosul din curte.. ."(asta pt ca nu se poate verifica)...sau in caz de verificare...se jura toti ca asa este si ca toate stiu numai magie alba! :doh:

 

 

 

 

Da ai dreptate..am citit gresit.

si presupun ca ai dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,nu stiu daca detin puteri paranormale...dar am patit de ffff multe ori sa citesc gandurile prietenilor mei,ba chear sa termin ce aveau ei de spus!...si de fiecare data aud:"no lol...iar mi-ai citit gandurile...." :gum: Mai am o chestie cu visele...de cele mai multe ori ma visez ca fug,incerc sa ma ascund de cineva sau fug de cineva :doh: ...am un sentiment foarte ciudat dimineata, ma simt foarte obosita si speriata...mereu e acelasi sentiment...si mai rau e ca pare foarte real ;) .Am mai patit sa am chear vise care m-au salvat de la anumite accidente...am uneori vise cu ce se va intampla peste una ,doua saptamani sau luni...apoi un "fenomen" ciudate at cand simt ca se va intampla ceva rau ... cand va muri sau va pati ceva rau o persoana apropiata mie sau cu care am o legatura speciala mi se zbate ochiul stang...... :doh: Mama mea are uneori dureri f mari la coloana,dar at cand o masez ea spune ca ii trece ca prin minune:D...si ca eman o energie calda...oare sa o cred?! ;) ......Am o legatura speciala cu pisicile...ma inteleg cu ele din priviri :P ....in gluma sau nu am citit la cateva persoane in cati si s-a cam adeverit ce am spus....unii spun ca sunt putin cam ciudata ...si ca vad prea multe chestii :ok:,mama spune ca sunt speciala si ca am o energie in mine care trebe descoperita........nici nu mai stiu ce sa cred....tot ce pot sa spun e ca o energie foarte mare imi da luna....simt cum imi incarca bateriile! :gum: :P

post-28550-1143382499_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ,,pisica neagra''......ai intr-adevar ceva special care.....cred ca ar trebui sa-l descoperi sau...sa pastrezi numai ptr tine (asa cum fac si eu). Nu esti o ciudata, stai linistita...dar ai grija data viitoare cui ii mai povestesti chestiile astea, ptr ca nu multa lume te intelege....am patit-o pe pielea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×