Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Pareri, sugestii, critici, etc.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

www.RHSystem.altervista.org - Astept sa vad ce spuneti. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi place ca trebuie sa ma loghez ca sa vad ce contine site-ul. :nea:

 

Pai pe prima pagina, sub panoul de login este un "tabel" care se numeste Upload si acolo apar ultimele programe adaugate. Exact de asta am nevoie, ca persoanele sa se inregistreze ca apoi sa beneficieze de ceea ce ofera site-ul.

Uite cum e filelist.ro, sti ce e in el daca nu ai cont? Nu. :o:

Multumesc pentru comentariu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru ca postez de mai multe ori dar vreau sa mai aduc o modificare.

 

 

Momentan site-ul e intr-o continua schimbare. Nu e vorba de design, doar de php, scripturi noi, functii noi, etc.

Pentru a vedea si interiorul site-ului fara sa fiti nevoiti sa va inregistrati ca apoi sa puteti sa va dati cu parerea folositi:

User: user

Pass: user

 

www.RHSystem.altervista.org iar pentru IE7,8 sau Mozilla folositi www.RHSystem.co.nr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce pot sa-ti spun este ca pentru un site care vrea sa dea sfaturi de hack ai o mare problema de securitate.

Nici 5 minute nu a rezistat:

 

http://www.RHSystem.co.nr

 

Crezi?

Pot cripta parola si in alt mod, dar nu am nevoie!

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi?

Pot cripta parola si in alt mod, dar nu am nevoie!

 

Nu-i vorba de parola.. Problema este ca permiti sa se faca upload la orice. Ce am facut: am facut upload la fisierul index.html si la un fisier .php In fisierul php am pus un cod care copia index.html in www_root si apoi stergea urmele.

Ar trebui sa dezactivezi executia scripturilor pe directoarele unde se face upload

Nu interpreta gresit, asa se invata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i vorba de parola.. Problema este ca permiti sa se faca upload la orice. Ce am facut: am facut upload la fisierul index.html si la un fisier .php In fisierul php am pus un cod care copia index.html in www_root si apoi stergea urmele.

Ar trebui sa dezactivezi executia scripturilor pe directoarele unde se face upload

Nu interpreta gresit, asa se invata

 

Mai speriat putin :good: . Iti multumesc de sfat. Dar mai prins cu executia scripturilor...

 

Ahh cred ca am inteles. Sa complectez scriptul sa se poata face upload la extensii gen .rar .zip .mp3, etc, nu?

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×