Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

oh, nici nu stiu cum sa incep :doh:

Vreau cateva sfaturi pertinente, va rog.

 

Sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an. Pe 15 aprilie sarbatorim anul. Sunt foarte indragostita de el. Si stiu ca si el este indragostit de mine. Petrecem zilnic cateva ore impreuna. Iar dupa ce ne despartim mai pierdem cateva ore si pe mess.

In vara am avut ocazia sa mergem impreuna intr-un weekend la munte, doar noi doi. :roll: ( Din pacate, mama mea este o persoana cu reguli stricte si nu-mi pot permite sa plec de acasa cand vreau si unde vreau.) A fost frumos, eram amandoi fericiti ca trecusem cu bine de bac si amandoi intrasem la facultate. Voiam sa sarbatorim sfarsitul unei epoci. Seara cand am ajuns in camera mi-a spus ca nu vrea sa faca dragoste cu mine ....pentru ca sunt virgina. Am fost socata. Ne-am intors acasa a doua zi si am incercat sa uit momentul penibil pentru mine.

Am mai asteptat un timp si iar am incercat sa-l fac sa ma doreasca asa cum sunt, adica virgina. Dar mi-a spus ca nu vrea.

Acum as vrea ca de aniversarea de 1 an sa-i fac o surpriza, dar mi-e frica ca iar ma refuza. Si nu stiu daca mai sunt in stare sa suport umilinta.

 

Intrebarea mea este de ce nu vrea sa faca dragoste cu mine? De ce ii este frica?

 

Multumesc pentru ajutor :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate de reactia ta...

e si el virgin? :spiteful:

de ce? n-am sarit pe el, reactia mea a fost una normala, potrivita serii petrecute impreuna.

 

El nu este virgin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se par aiurea "barbatii" care cred ca femeile nu ar trebui sa se nasca virgine. Cei care vor totul "de-a gata", sunt superficiali. Nu vor sa se "chinuie" - desi ce chin ar fi sa initiezi femeia iubita in tainele dragostei? :spiteful: Dar nu e bine nici invers, incep intrbarile, cati parteneri ai avut, etc? Vor o profesionista, dar nu o respecta tocmai pentru ca e... profesionsta. Deci are multi la activ. Sau o imaginatie bogata.

 

Cine sa-i mai inteleaga? :roll:

 

Eu zic sa vorbesti foarte deschis cu el pe tema asta, si daca are pitici pe creier, sa-i faci vant afara din viata ta. Meriti pe cineva care sa tina la tine si sa te respecte asa cum esti. A fost decizia ta si ar trebui sa fie mandru ca ai suficienta incredere in el incat sa fie el primul tau barbat. In fond, daca vrea una care si-a pierdut virginitatea la 12 ani, sunt destule... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum as vrea ca de aniversarea de 1 an sa-i fac o surpriza, dar mi-e frica ca iar ma refuza.

 

Pai normal, 1 an de curtat e prea putin. Asteapta aniversarea de doi ani. Ce naiba, doar nu sunt curvele inaccesibile la pret. Mentine relatia platonica si pe el trimite-l la curve. Dupa doi ani te va iubi mult mai mult, nu ti-ai dori asta? Ce sedimentezi inainte de prima partida de sex, dureaza toata viata, asa ca...asteptati, asteptati, asteptati! (eu as asptepta sa ma vad si cu diploma de absolvire a facultatii si abia apoi as face dragoste)

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se par aiurea "barbatii" care cred ca femeile nu ar trebui sa se nasca virgine. Cei care vor totul "de-a gata", sunt superficiali. Nu vor sa se "chinuie" - desi ce chin ar fi sa initiezi femeia iubita in tainele dragostei? :roll: Dar nu e bine nici invers, incep intrbarile, cati parteneri ai avut, etc? Vor o profesionista, dar nu o respecta tocmai pentru ca e... profesionsta. Deci are multi la activ. Sau o imaginatie bogata.

 

Cine sa-i mai inteleaga? :doh:

 

Eu zic sa vorbesti foarte deschis cu el pe tema asta, si daca are pitici pe creier, sa-i faci vant afara din viata ta. Meriti pe cineva care sa tina la tine si sa te respecte asa cum esti. A fost decizia ta si ar trebui sa fie mandru ca ai suficienta incredere in el incat sa fie el primul tau barbat. In fond, daca vrea una care si-a pierdut virginitatea la 12 ani, sunt destule... :doh:

Iti multumesc pentru ajutor :spiteful: Am incercat sa vorbim deschis despre ''problema'' care s-a strecurat in relatia noastra. Dar singurul raspuns pe care l-am primit a fost ''Nu vreau, nu pot'', cred nici el nu stie de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pregateste-i ''locul'' pentru incalzire si ia tu problema in mana.Daca nici asa nu vrea spune-i ca o faci cu altu...cu riscul de a provoca un dezastru la nivelul relatiei voastre...insa,pentru el,prostituatele nu s-au terminat si nu cred ca un barbat sta fara sex un an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai normal, 1 an de curtat e prea putin. Asteapta aniversarea de doi ani. Ce naiba, doar nu sunt curvele inaccesibile la pret. Mentine relatia platonica si pe el trimite-l la curve. Dupa doi ani te va iubi mult mai mult, nu ti-ai dori asta? Ce sedimentezi inainte de prima partida de sex, dureaza toata viata, asa ca...asteptati, asteptati, asteptati! (eu as asptepta sa ma vad si cu diploma de absolvire a facultatii si abia apoi as face dragoste)

am inceput topicul spunand ca vreau niste ''raspunsuri pertinente'' nu impertinente. Daca nu ai nici o idee, te rog, sa o lasi balta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti multumesc pentru ajutor :spiteful: Am incercat sa vorbim deschis despre ''problema'' care s-a strecurat in relatia noastra. Dar singurul raspuns pe care l-am primit a fost ''Nu vreau, nu pot'', cred nici el nu stie de ce.

Nu e suficient. Cere-i sa detalieze, in loc sa ceri sfaturi pe aici. Nimeni nu stie ce e la el in tartacuta... Poate e salata. :doh:

 

cine sa mai inteleaga si acest curvant ??

:roll:

 

Tu a cui clona mai esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×