Sari la conținut
Forum Roportal
pisi_love

cum ne dam seama daca si ei ne iubesc...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce sa facem cand nu suntem sigure daca ei ne spun adevarul...cum ne dam seama cand ne mint...exista oare un anumit mod de a ne arata asta?si daca ne iubesc....dc nu o zic?stiuh ca mai e un topic asemanator...dar nu chiar...ppq si astept raspunsuri :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema asta se izbeste de neclaritatea relativitatii pentru ca nu numai EI sunt cei care nu stiu sau nu spun ce simt.Ci si noi, fetele. Eh, si ramane sa risti si sa incerci cu degetul.Asa vezi care frige si care e caldutz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti iubit,simti....iar daca tu iubesti nu mai conteaza nimik si nimeni pe lumea asta....simti cum inima iti bate mai tare,simti lucruri care nu se pot exprima niciodata in cuvinte,pentru k vorbele sunt prea palide pentru a exprima ce crezi cu adevarat...iubirea nu tine cont de distanta,de oameni,de prejudecati,de nimik...iubim si nu ne mai pasa k am putea rani pe altii in jurul nostru,iubim pur si simplu si aproape ca nu avem de ales.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand esti iubit,simti....iar daca tu iubesti nu mai conteaza nimik si nimeni pe lumea asta....simti cum inima iti bate mai tare,simti lucruri care nu se pot exprima niciodata in cuvinte,pentru k vorbele sunt prea palide pentru a exprima ce crezi cu adevarat...iubirea nu tine cont de distanta,de oameni,de prejudecati,de nimik...iubim si nu ne mai pasa k am putea rani pe altii in jurul nostru,iubim pur si simplu si aproape ca nu avem de ales.......

 

ok...toate ca toate...dar cum ne dam seama daca ceea ce simtim chiar e dragoste si nu doar o obsesie....doar....ceva nesimnificant?....daca iubesti cum iti dai seama daca esti iubit la randul tau,cum iti dai seama de ceva de care ne lovim zi de zi..... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O simti, si cand o sa o simti iti dai seama de diferenta..... Nu exista cuvinte care sa exprime sentimentul asta, nu exista o definitie, si pentru fiecare in parte e diferit.totul e sa-l gasesti pe EL sau pe EA....si crede-ma ca iti vei da seama.. Uneori se intampla la o zi dupa ce il(o) cunosti, altadata dupa o viata.... altadata suntem prea ignoranti ca sa vedem dragostea adevarata, si o lasam sa treaca pe langa noi. Intr-o foarte mica masura am putea asocia asta cu o oportunitate de afacere, o vezi dar riscul e prea mare si o lasi sa treaca... si dupa aceea vezi ca defapt ceea ce vroiai sa faci iti aducea profitul maxim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da bine...l-am gasit si acu ce fac?de fapt il cunosc de-o viata si de-o viatza mi-am dorit sa ma iubeasca si el...pana aku am fost cu el comb de 4 ori...ultima oara ne-am despartit acu o saptamana...ne-am despartit ca nu eram sigura de ce simte dar el tot incearca sa ne impacam ...a plans pt mine...zice ca tine la mine?de unde imi dau seama ca e adevarat ce spune?cum pot sa-mi dau seama ca nu ma minte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un barbat poate sa spuna ca iubeste, desi minte, din cateva motive.

Vrea doar sa faca sex cu femeia respectiva. De obicei, dupa cateva partide o paraseste. Sau o mai cauta din cand in cand. Mai poate urmari si un interes material.

Daca e tanar, nicidecum nu se gandeste la viitorul sau conjugal. Vrea sa fie cu o anumita fata si sa se distreze. Aici pot sa apara o serie de piedici din partea ei. Si destui zic: nu-i nimic ca mai sunt destule.

Si chiar daca e indragostit lulea, la un moment dat tot isi pune intrebarea: "ce are culcatul cu maritatul?"

Stii ca te iubeste cu adevarat cand te cere de sotie. Si problema e daca el stie ca te iubeste sau doar i se pare. Altfel urmeaza o viata de rahat sau divort. Cel mai sigur e ca te iubeste cand ti-o spune pe patul de moarte dupa o viata traita impreuna. :-

Insa intotdeauna cand ceva nu merge in relatie, sa nu spui imediat ca nu te iubeste. Intai sa analizezi bine si sa vezi daca nu cumva problema e la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar nu exista semne clare prin care sa ne dam seama prin care sa ne simplificam existenta...prin care sa gasim raspunsul...uite mie nu-mi placea cum se comporta cu mine nu statea cu mine cu mine destul timp...am reusit sa-l schimb nitel...dar tot nu ma multumea...il iubesc mult si stiuh ca si el ma place..dar dc nu poate sa faca mai multe sacrifici pt mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista semne clare. Fiecare e altfel. Aici nu e loc de certitudini. Nici de sabloane de comportament. Daca e sincer cu tine, exista incredere reciproca si respect e totul ok. Fidelitatea e insa un semn. De vreme ce umbla cu altele, iti bati joc de tine iubindu-l.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda....usor de spus......exista incredere si respect...nu umbla cu altele sau cel putin eu nu stiuh...e mai apropiat de fete dar mai mult ca amic...daca ma impac cu el...ce sa fac ca sa ma iubeasca mi mult...sau macar sa-i scot sentimentele pe gura...sa-l faca sa zica tot ce simte pt mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×