Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ingeri fara aripi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-e acru. :o: Sau lehamite.

Ba,nu:mi-e scirba! Fara ocolisuri.Si nu ma invitati sa iau o lamaie ca nu-mi va alunga greata.

In timp ce unii-s disperati cum sa-si creasca ...sanii sau sexul,"hillluminarile" ...cu pendulul in mina sau vor sa se sinucida pentru ca i-a parasit amorul preferat ori pentru ca nu-i lasa mamica sa-si puna belciug...aaa,pardon...cercel in nas,altii,se agata cu disperare de ultima speranta.

Sufera si spera...in tacere. :lol: Ingeri carora li s-au frint aripile...

Si nu pentru ca ar avea vreo vina.Nu pentru ca ar fi mai rai decit restul bipezilor...ci,pentru ca destinul e o "curva".Nenorocita. :) Ordinara.

Si-i invit sa plimbe ursul pe plagiatorii lui Lazarov si alti "sfinti"! :) Si mai ales pe "hai" de-mi fac pe lupii moralisti.

Sunteti paranormali? :blink: Mari sufletisti? :blink: Mai catolici decit papa?

Va activati palmele si...alte "halea"? Dovediti ce puteti alinind suferinta reala a unor oameni nu,batindu-va cu pumnii in piept pe forumuri si algoritmind cu ipocrizie... ;)

http://www.bogdan-andrei.blogspot.com/

http://isabellelorelai.wordpress.com/2008/...at-de-spital/ ;) Spor!

Ca tot bateti apa-n piua p'aci... :lol2:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai crescut bagherra

din pacate pretul ''cutezantei'' tale e enorm

sa-ti gasesti pacea, puiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-e acru. :blink: Sau lehamite.

daca am constientiza faptul ca noi suntem vinovati de ceea ce se intampla copiilor nostri, probabil ne-am indrepta atentia spre ceea ce putem face.

Sunt foarte multe cazuri de cancer in randul copiilor, tinerilor, este chiar alarmant, insa nimeni nu sufla o vorba.

- am aprobat tacit introducerea in alimentatie a substantelor nocive;

- contribuim nestingheriti la poluarea mediului;

- ingurgitam cu buna stiinta tot ce ne cade la indemana, pentru ca nu avem timp;

- stresul ni l-am luat tovaras de viata, voit sau mai putin voit;

- ne repezim sa facem orice vaccin aparut nou, gandind ca astfel ne ferim de boli;

- inghitim medicamente imediat ce simtim o raceala banala;

- alergam disperati in viata, uitand ca viata trebuie traita nu alergata.

Sunt convins ca fiecare dintre noi mai poate adauga si alte cauze. Am uitat sa privim in perspectiva, in sensul ce "mostenire" lasam generatiilor de dupa noi, sau poate ca nu am uitat, poate ca nu ne mai pasa, decat atunci cand suntem izbiti in mod direct de drama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar zilele trecute am vazut o tanara mamica avand un bebe in brate ,cumparand un hamburgher pt copilas.Nu cred sa fi avut mai mult de 9-10 luni.Am ramas socata.

Si ne intrebam mai tarziu... de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×