Sari la conținut
Forum Roportal
ramonel

Parul rar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA.. imi place acest forum foarte mult si m-am gandit sa ma inscriu si eu.

Cu toate ca am avut un par bogat si lung am ajuns tunsa scurt si cu vreo 3 fire si alea stau sa cada.Nu sfatuiesc pe nimeni sa se faca permanent, la inceput e frumos te speli mai rar dar cand incepe sa se lase atunci e "frumos" ca a si inceput sa-mi cada asa ca l-am tuns. Am fost in vacanta in Italia si mi-am facut suvite, nu dupa mult timp a inceput sa mi se rupa firul de par (cel suvitat) si m-am tuns scurt, nu ca l-as fi avut foarte lung dar tot era ceva.

Un tratament pt. par gras nu cred ca este dar sunt foarte bune sampoanele Klorane se gasesc in farmacii si pt. hranirea parului recomand complexul de vitamine pt. par unghii si piele de la AMWAY sunt cam scumpe dar merita.

eu am mai incercat : tinctiura de urzica se aplica la radacina dupa spalare de 2 - 3 ori pe zi e f. buna se gaseste in farmaciile naturiste.

:D galbenusul de ou este foarte bun tip masca si dupa aceea ma spal normal

 

:P masca pt. par pe baza de placenta - o data pe saptamana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am problema asta....parul meu este rar,se ingrasa repede si ma spal o data la 2 zile,fie k e iarna sau vara,si il am si foarte moale...am incercat aproape toate tratamentele pe care le`ai specificat u mai sus dar fara nici un rezultat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am problema asta....parul meu este rar,se ingrasa repede si ma spal o data la 2 zile,fie k e iarna sau vara,si il am si foarte moale...am incercat aproape toate tratamentele pe care le`ai specificat u mai sus dar fara nici un rezultat....

 

 

 

Sal. am vaut si pozele f. dragutele, ce face sora ta de are parul ala?? tu ti-l decolorezi?

incearca sa-l hranesti din interior cu vitamine si nu ti-l mai vopsi, eu nu m-am vopsit de la craciun dar mi-am facut suvite si acum sunt mult mai scurt tunsa ca tine. stii cum e - speranta moare ultima asa ca nu te lasa, eu am inceput si cu vitamine, masti si coafeza mea care e o tipa foarte draguta mi-a dat si niste fiole pt. intarire. incerc orice ca de acum incepe sa ma obsedeze chestia asta. nu te mai vopsi o perioada nu stiu ce sa zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal. am vaut si pozele f. dragutele, ce face sora ta de are parul ala?? tu ti-l decolorezi?

incearca sa-l hranesti din interior cu vitamine si nu ti-l mai vopsi, eu nu m-am vopsit de la craciun dar mi-am facut suvite si acum sunt mult mai scurt tunsa ca tine. stii cum e - speranta moare ultima asa ca nu te lasa, eu am inceput si cu vitamine, masti si coafeza mea care e o tipa foarte draguta mi-a dat si niste fiole pt. intarire. incerc orice ca de acum incepe sa ma obsedeze chestia asta. nu te mai vopsi o perioada nu stiu ce sa zic.

Mda,parul surorii mele e absolut superb....are un alt metabolism,spre deosebire de mine....ma vopsesc destul de des si oricat as incerca sa nu o fac,cresc radacinile si nu suport sa ma vad asa in oglinda....o sa mai incerc si alte tratamente desi ...e kestie si de alimentatie,sunt mai multi factori....si cu tenul am o alta problema,si el e gras...degeaba dau banii pe tratamente naturiste si creme costisitoare....ar trebui sa incep cu alimentatia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am problema asta....parul meu este rar,se ingrasa repede si ma spal o data la 2 zile,fie k e iarna sau vara,si il am si foarte moale...am incercat aproape toate tratamentele pe care le`ai specificat u mai sus dar fara nici un rezultat....

 

 

sfatul meu este sa de dezobisnuiesti sa-l speli odata la 2 zile...pt ca cu cat il speli mai des cu atat o sa ti se ingrase mai repede...este de preferat sa-l speli o data pe sapt(cu toate ca nu se poate asa ceva) sau macar de 2 ori pe sapt....si eu am parul rar...norocul meu ca este ondulat si nu se vede...mi se ingrasa so mie f repede..si mi-a spus o coafeza motivul...si mi-a dat si mie acelasi sfat si sincer da rezultate...Incearca.. :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi pt sfaturi, o sa le incerc si eu

Dar eu vreau sa ma vopsesc cu Henna, stii ceva de aceasta vopsea? :tongue:"

 

Da, eu m-am vopsit cu henna insa am parul foarte des si a ramas fel adica n-as putea sa-ti spun daca are ca efect indesirea parului dar cu siguranta va fi mai stralucitor. Am mai avut prietene care s-au vopsit cu henna si au simtit o imbunatatire in textura parului. Iti doresc succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca tinctura de ardei iute stimuleaza cresterea parului si ajuta la indesirea lui(activeaza circulatia sangelui ), nu am incercat dar cred ca e buna metoda daca te tii de ea...adica nu te dai de doua ori si astepti sa te trezesti cu un par bogat.Rau sigur nu face, asa ca merita sa incercati.Am auzit ca actritele folosesc aceasta metoda si sunt multumite :o: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sfatul meu este sa de dezobisnuiesti sa-l speli odata la 2 zile...pt ca cu cat il speli mai des cu atat o sa ti se ingrase mai repede...este de preferat sa-l speli o data pe sapt(cu toate ca nu se poate asa ceva) sau macar de 2 ori pe sapt....si eu am parul rar...norocul meu ca este ondulat si nu se vede...mi se ingrasa so mie f repede..si mi-a spus o coafeza motivul...si mi-a dat si mie acelasi sfat si sincer da rezultate...Incearca.. :yahoo:

Oare cum reusesti sa-l suporti nespalat??????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am problema asta....parul meu este rar,se ingrasa repede si ma spal o data la 2 zile,fie k e iarna sau vara,si il am si foarte moale...am incercat aproape toate tratamentele pe care le`ai specificat u mai sus dar fara nici un rezultat....

Multe din persoanele care se confunta cu seboree au tendinta (indreptatita) de a se spala pe cap des, la doua zile sau chiar zilnic. Este o greseala pentru ca parul se educa/cu cat il speli mai des cu atat va fi mai pretentios si va necesita, va cere spalare zilnica.

Incearca Cheratin Crinex Shampoo speciale/anti-seboreic, anti-matreata. Da rezultate bune, chiar foarte bune. Costa 10 Euro , flacon de 150 ml, dar are eficienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×