Sari la conținut
Forum Roportal
wonders

rundll32.exe bad image

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA SEARA.AM IAR O PROBLEMA SAU POATE MAI MULTE,NICI NU STIU EXACT.

 

DESCHID CALCULATORUL SI INTRU PE YAHOO MESSENGER PRIMESC URMATOAREA EROARE:THE APPLICATION OR DLL C:\WINDOWS\SYSTEM32\SHIM ENG.DLL IS NOT A VALID IMAGE.PLEASE CHECK THIS AGAINST YOUR INSTALLATION DISKETTE. DAU OK LA EROARE DAR NU DISPARE IMEDIAT TRB SA DAU OK CONSTANT SI LA UN MOMENT DAT SE GANDESTE SA SE INCHIDA SI EU POT SA-MI CONTINUI TREABA. EROAREA ASTA IMI APARE SI DAK VREAU SA DESCHID CONTROL PANEL SAU DAK VREAU SA INTRU IN PROPRIETATILE DE LA MY COMPUTERS.SI TOT ACUM IMI APARE O AVERTIZARE DE LA KASPERSKY: PROACTIVE DEFENSE ATTEMPT TO LOAD NEW OR MODIFIED MODULE HPQTRA 08.RSC SUSPECIOUS ACTION:INTEGRITY VIOLATION.

 

SI SA NU MAI SPUN CA NU MERGE WINAP-UL NU SE DESCHIDE PUR SI SIMPLU.IAR PE YOUTUBE NU MAI POT SA VAD NICI UN FEL DE FILMULET SI IMI APARE :HELLO YOU EITHER HAVE JAVA SCRIPT TURNED OFF OR AN OLD VERSION OF ADOBE'S FLASH PLAYER.

 

NU STIU CE SA FAC SA REVINA TOTUL LA NORMAL CA MI SE PARE UN HAOS LA MINE IN CALCULATOR SUNT DISPERATA.AJUTATI-MA VA ROG TARE MULT VA SUNT RECUNOSCATOARE DE PE ACUM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil un virus ,sau din greseala s-a sters ceva din sistem ,nu stiu daca mai poti rezolva ceva ,parerea mea sa reinstalezi sistemul de operare (cu atentie) si ne mai spui pe urma ce ai facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil un virus ,sau din greseala s-a sters ceva din sistem ,nu stiu daca mai poti rezolva ceva ,parerea mea sa reinstalezi sistemul de operare (cu atentie) si ne mai spui pe urma ce ai facut.

 

 

 

 

oare chiar sa reinstalez windows-ul?nu se mai poate face nimic altceva?eu nici nu ma pricep asa tare la calculatoare si ar trebui sa gasesc pe cineva care sa-mi poata face lucrul asta.si am inteles ca o sa pierd tot din calculator si nu imi permit lucrul asta. VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CUMVA DACA PUTETI.ASTEPT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca reinstalezi sistemul pierzi doar ce ai salvat pe C:\ nu tot ce ai in PC nu mai vorbesc ca ai putea sa salvezi pe cateva dvd-uri ce ai prin caclulator tocmai in cazul in care dai de asemenea probleme....pe langa asta daca vrei sa iti mearga sistemul in conditii optime ar fii cazul sa si inveti sa il intreti si sa faci ordine in el nu sa salvezi pe unde apuci sa te plangi apoi ca e haos....afla cum se face o defragmentare, invata ce sunt driverele, cum se face o reinstalare....sunt doar cateva lucruri de bun simt pe care trebuie sa le cunosti nu de alta dar iti va usura tie lucrul cu aparatul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca reinstalezi sistemul pierzi doar ce ai salvat pe C:\ nu tot ce ai in PC nu mai vorbesc ca ai putea sa salvezi pe cateva dvd-uri ce ai prin caclulator tocmai in cazul in care dai de asemenea probleme....pe langa asta daca vrei sa iti mearga sistemul in conditii optime ar fii cazul sa si inveti sa il intreti si sa faci ordine in el nu sa salvezi pe unde apuci sa te plangi apoi ca e haos....afla cum se face o defragmentare, invata ce sunt driverele, cum se face o reinstalare....sunt doar cateva lucruri de bun simt pe care trebuie sa le cunosti nu de alta dar iti va usura tie lucrul cu aparatul....

 

 

 

 

 

daca indraznesc sa te rog foarte frumos sa ma inveti cum sa fac lucrurile astea?sau macar cum sa reinstalez windows-ul?!

k am vorbit cu cineva sa ma ajute in privinta asta si ma amana mereu ca vine maine,maine si tot nu mai vine. :flowers:

dak se poate si vrei sa ma ajuti te rog sa o faci cat se poate de clar.iti multumesc anticipat si astept un mic(sau poate mare)ajutor din partea ta.

multumesc inca o data si imi cer scuze dak am deranjat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tutorial care iti descrie cum se instaleaza Windows XP:

http://www.hwpedia.eu/2008/01/ghid-de-inst...windows-xp.html

 

Cati ani ai, de nu stii cum se instaleaza un amarat de Windows ?

 

 

 

 

 

 

stai k am o alta nelamurire:am auzit k trebuie sa ma deconectez de la net dak fac reinstalare si eu dak fac lucrul asta trebuie sa chem firma de la care beneficiez de internet ptr ca mi-au pus o mufa care dak o scot nu o mai pot pune la loc trebuie schimbata de ei.Asa este?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am auzit de asa ceva....ceva imi spune ca au facut aia misto de tine....te-au vazut ca nu ai treaba cu domeniul si au zis sa mai scoata un ban pe curul tau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×