Sari la conținut
Forum Roportal
Jadora

DOAR sex-sex buddy Topic combinat.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nedumerire existentziala... :roll: ... i s-a intimplat cuiva sa aiba o relatie ok (nu one night stand, relatie de ceva durata) bazata strict pe sex?

Adica nu alte discutii, iesiri la un suc, la o ciorba, ceva vraji in between, nu sentimente, implicatii, asteptari .... nimic din toate astea? Ca definitie, exista defalcarea clara "dragoste", "prietenie" si "sex si atit" - dar ce naibii inseamna "sex si atit" - out of the blue ? :D

 

Ma refer in special la femei, cum vad ele lucrurile din punctul asta de vedere - probabil pt barbati chiar n-ar fi o problema... desi... "este " si ei oameni, pina la urma.

Om fi noi, femeile, create altfel, functionam altfel, ne trebe un trigger afectiv ca sa ne apropiem fizic de cineva...sau nu ne trebe?

 

 

 

PS: cred ca se subintelege: nu ma refer la "professionals", in care sint implicati bani, plati, avantaje materiale....

Editat de Jadora
mirckuitoare
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care are o astfel de relatie si din cate stiu tipa e marita el se insoara vara aceasta si cand se suna au niste codurile pe care le folosesc si se intalnesc ori la el ori la ea ...isi fac treaba.... si apoi fiecare isi vede de drumul lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu una nu as putea sa fac ...asta pe o perioada mai indelungata pentru ca ar aparea inconstient niste sentimente...adica da as putea face sex one night stand...dar o dat sau de 2 ori cu cineva,daca chiar as avea nevoie insa nu sa fie ceva de lunga durata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bogdan, din afara nu prea poti sa iti dai seama ce e intre aia doi, daca sint sentimente sau altceva.

 

Era vorba...de o relatie in care nu investesti emotional deloc.

Mie mi se pare ca dupa un one night stand - hai, doua-trei one night standuri, sa te lamuresti :roll: - fie incepe sa apara si un soi de atasament-compatibilitate, etc, care in timp evolueaza afectiv, fie nu te mai vezi cu el/ea. Ca nu mai ai de ce.

 

Dar sa mentii asa un fel de one-night-stand recurent, cu aceeasi persoana... nu vad de ce ai face-o. Macar ai alege altul, nu tot ala, daca oricum e unul paralel dpdv sentimente.

In fine. Poate nu inteleg eu conceptul de sex relationship. D'aia vroiam sa vad alte pareri.

Editat de Jadora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu fosta mea prietena am avut asa ceva, primele 2-3 luni inainte sa fim impreuna era doar bazat pe sex, pur sex. Desi ea reusise mai bine ca mine sa pastreze un zid emotional, pana la urma am ajuns sa fim impreuna, si desi era ceea ce ne doream amandoi pana la urma,intr-o relatie se schimba multe fata de o relatie bazata pe sex. Am mai stat doar vreo luna si ceva impreuna pana cand ne-am desparit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nedumerire existentziala... :roll: ... i s-a intimplat cuiva sa aiba o relatie ok (nu one night stand, relatie de ceva durata) bazata strict pe sex?

Adica nu alte discutii, iesiri la un suc, la o ciorba, ceva vraji in between, nu sentimente, implicatii, asteptari .... nimic din toate astea?

Niciodată nu există doar sex,iar cei care cred că au trăit așa ceva, se foarte

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×