Sari la conținut
Forum Roportal
vaca_cu_cabina

Oameni cu serpi in burta....

Postări Recomandate

vin si eu cu oala pentru varza asta ..uriasa ...bunica mi-a povestit ca dupa ce copchilul a inghit sarpele...o fatuca in speta ....au asteptat sa adoarma si au pus lapte proaspat de vacuta si i-au deschis gura si sarpele a iesit atras de lapte :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o seara butonam televizorul si numa ce vad...cazul unui copil cu un sarpe in burta.

Cum e posibil sa ai un sarpe in burta ?

Si vroiau sa lege copilul cu capul in sus de-asupra unui vas cu lapte, sa-i iasa sarpele pe gura.

Doamne ce groaznic.

Dar nu inteleg...cum pot unii oameni sa aiba serpi in burta ?? Este blestem, posedare..?

Am mai auzit de un caz in care o fata de 12 ani avea un sarpe de 1 m in burta si au dus-o la exorcizare pana la urma.... si la biserica i-au scos sarpele....

Mda... nu te mira atat, sunt aceeasi oameni, (a se intelege acelasi fel de oameni) de prin zonele rurale ale tarisoarei noastre, care isi dezgroapa mortii si le infig cate un tarus in inima sau le scot inima si o ard, ca sa nu ii mai bantuie moroii.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi-a spus o batrana de la tara ca pe vremuri cand erau copii mici si nu avea cine sa stea cu ei acasa, mamele trebuia sa- ia cu ele la munca campului. Si imi povestea cum ii aranjau la umbra si cum ii supravegeau tot timpul ca sa nu le intre serpi pe gura :pardon:

 

 

Desi am stat aproape 10 ani la tara,n-am auzit de asemenea practici :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o seara butonam televizorul si numa ce vad...cazul unui copil cu un sarpe in burta.

Cum e posibil sa ai un sarpe in burta ?

Si vroiau sa lege copilul cu capul in sus de-asupra unui vas cu lapte, sa-i iasa sarpele pe gura.

Doamne ce groaznic.

Dar nu inteleg...cum pot unii oameni sa aiba serpi in burta ?? Este blestem, posedare..?

Am mai auzit de un caz in care o fata de 12 ani avea un sarpe de 1 m in burta si au dus-o la exorcizare pana la urma.... si la biserica i-au scos sarpele....

am vazut si eu astazi....din cate povestea mama lui , copilul ar fi avut asta de foarte mic...am mai auzit de astfel de cazuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate fi o tenie, care se dezvolta in corpul uman in cativa ani si poate ajunge si la 6 m lungime...

pai sa nu deosebesti tenia de sarpe e culmea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in loc sa radeti mai documentati-va de aia aveti netul!

 

 

Multumescu-ti LYDYA pentru sfatul cel bun :hi: :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×