Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei

Scandal la Steaua

Postări Recomandate

Cu patru zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La prosport inca nu e nici o stire.

Poate a fost doar un zvon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La prosport inca nu e nici o stire.

Poate a fost doar un zvon.

 

Nu nu a fost.

La Evenimentul Zilei a aparut:

http://www.evz.ro/sport/?news_id=162053

 

Demisia lui Piturca a fost numita “bomba verii” in fotbalul romanesc. Miercuri a intervenit diferendul care a umplut paharul intre patronul Gigi Becali si antrenorul Victor Piturca. Decizia lui Becali de a-la indeparta din lot pe mijlocasul Romeo Paduret si neintelegerile legate de culoarea numerelor de pe tricourile fotbalistilor au fost motivele oficiale. Intre cei doi au intervenit, de-a lungul timpului, mai multe dispute, care au explodat miercuri. “Satana” n-a mai acceptat ca Becali sa se implice in viata echipei, dorind ca el sa pastreze controlul absolut. In plus, Becali a confirmat ieri ca supararea lui Piturca ar fi putut proveni si de la faptul ca jucatorilor li sa-au tot marit contractele, iar cele ale antrenorilor nu. “Intr-un fel ma bucur ca sa-a intimplat asa. Vreau sa vad ce se petrece cu aceasta echipa condusa de alt antrenor”, a comentat Becali.

 

Sint fericit! Abia astept sa vin pe Ghencea, unde suporterii sint deosebiti. Voi sta pe banca duminica si nu mi-e frica de primele patru etape, cind vom intilni pe Rapid si pe Dinamo. Miine (n.r. - azi) vin la Bucuresti si ii voi saluta pe jucatori, pe care ii cunosc foarte bine.

Walter Zenga, noul antrenor de la Steaua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tin cu Dinamo si sincer imi pare bine ca a venit Zenga la Steaua ca asa au si mai putine sanse la titlu (nu ca inainte ar fi avut prea multe).

Sa nu te superi roportal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×