Salt la continut

Fotografie
- - - - -

nu am sunet pe net

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
3 replici la acest subiect

#1 zamfir adrian

zamfir adrian

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 19 January 2009 - 07:03 PM

de cand mi-am cumparat noul pc acum 5 luni tot incerc sa aflu de ce nu am sunet pe net(youtube....messenger..cand aprind pc-ul dar in rest am (winamp etc)
cine ma poate ajuta si pe mine...sunt disperat...am nevoie de sunet pt ca joc cs....:o::x:X plz
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 New Task

New Task

Daca te enervezi, iti imprumut "Ciocanul".

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 8633 mesaje

Scris 19 January 2009 - 07:25 PM

de cand mi-am cumparat noul pc acum 5 luni tot incerc sa aflu de ce nu am sunet pe net(youtube....messenger..cand aprind pc-ul dar in rest am (winamp etc)
cine ma poate ajuta si pe mine...sunt disperat...am nevoie de sunet pt ca joc cs....:o::x:X plz

click internet--click internet options---go to Advanced---scroll pana la Multimedia--bifeaza;;Play sound in web pages.
.......
sper sa mearga
bafta
  • 0

#3 dianaÖ

dianaÖ

eu? mare?

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 454 mesaje

Scris 21 May 2009 - 10:05 AM

in cazul in care acestea nu merg nici daca sunt bifate?
alta optiune?
(aseara am instalat windowsul si nu merg sunetele de pe pag.)
  • 0

#4 Herr Spiegellman

Herr Spiegellman

Lustruous Prince of Darkness

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 813 mesaje

Scris 22 May 2009 - 08:07 AM

cine ma poate ajuta si pe mine...sunt disperat...am nevoie de sunet pt ca joc cs.... :) X:X plz

Deci... despre youtube inteleg, dar ámessenger si CS... nu prea e aia "pe net". Aplicatiile respective sunt la tine pe calculator, moment in care titlul trebuia sa sune altfel.

Legat de Youtube > pune-ti ultima versiune de Flash Player. Messengerul foloseste si el Flash Player.

CS-ul e alta mancare de peste. Ma face sa ma gandesc la faptul ca nu ti-ai instalat placade sunet. In dreapta jos pe langa ceas ai o iconita cu un difuzor ? Daca nu, atunci instaleaza placa de sunet (de obicei driverele le gasesti pe CD-ul placii de baza).

Daca ai placa de sunet instalata si totusi nu se aude nimic, mergi in Control Panel > Sounds and Audio Devices si vezi acolo in lista cu toate volumurile ca nu cumva cel de "Wave" sa fie spre minim sau pe mute.
  • 0